Norovírus - rotavírus

lenka19791
17. aug 2015

Ahojte, pred 2 týždňami som ležala so 4 ročným synčekom na detskom oddelení kvôli hnačkám. Zistili mu zo stolice norovírus. Boli sme 5 dní na výživách vo veľkých kŕčoch, bolo to strašné, plakali sme obaja. Keď nás prepúšťali domov, v stolici už vírus nemal, vďaka bohu. Kŕče v brušku má sem-tam aj teraz, ale len také slabučké keď sa mu chce puknúť alebo mne sa zdá že keď mu dám vypiť mliečko /pije Nutrilon4/, tak vtedy má tie kŕče väčšie. Na internete som čítala že to môže byť mliekom. No a náš najnovší problém sú teraz zápchy. Po prekonaní hnačiek sa teraz bojí kakať a spravil sa mu akýsi psychický blok a začal zadržiavať stolicu. Nemáte niekto prosím nejakú skúsenosť alebo radu? Ďakujem krásne. Lenka

seahorse27
17. aug 2015

Dajte si na tyzden-dva, mozno aj dlhsie - podla potreby bezmliecnu dietu, po takýchto virózach moze byt kludne docasna intolerancia laktozy. A k tomu zadrziavaniu stolice - u nas pomohlo uplne prestat riesit kakanie, nepytat, sa ci treba, proste tuto biologicku potrbu uplne ignorovat :D Dcerka mala vtedy 2 roky, po par dnoch sa sama pytala na wc-ko 🙂 A papat probiotika, ale to asi viete....Ozaj a to v 4 rokoch este pije Nutrilon???

ajana1
17. aug 2015

@lenka19791 skus mu davat vela ovocia a zeleniny s vlakninou a hlavne zahod nutrilon a prejdite na obycajne mlieko. taky velky chlapec uz nepotrebuje umele mlieko. V jeho veku nema ziadnu pridanu hodnotu.

lenka19791
autor
17. aug 2015

... a ja som si myslela, že robím to najlepšie pre svoje dieťa, ak mu dávam Nutrilon 😀 ...Lenže on mi už iné mlieko ako Nutrilon ani nechce, už je vybitýýý ... obyčajné kravské mu nechutí, i keď v škôlke ho vraj pije v pohode v podobe kakaa, vanilkového mlieka, banánového mlieka. Doma keď mu spravím ani za svet nevypije. Nie je veľký jedák, málo spapá a ja som rada, že aspoň ten Nutrilon ho drží pri "živote" 🙂 Seahorse27, tiež som rozmýšľala že na týžden urobím takú bezmliečnu diétu. Ten norovírus - to bolo niečo strašné.. ja som v živote nevidela takú bolesť a kŕče v brušku..to sme obaja plakali pri nočníku a 24 hodín bolesť. Dávali mu do výživy Analgin od bolesti, ale to ho ukľudnilo max na 2-3 hod.a koniec. Nemohli mu dávať často , vzhľadom na časový odstup 6-8 hod. No je to vdaka bohu za nami. Užili sme si tam svoje. No ten krč príde aj teraz i ked vôbec nie taký silný a tak často, no príde... preto som sa bála či to ešte môže pretrvávať.. no asi áno, keďže to bolo dosť silné. A teraz tie zápchy... to je čistý koniec toto.. plače a nepotlačí na nočníku ani keby ste ho zadusili...

lenka19791
autor
17. aug 2015

Probiotiká dávam bio gaia. Papáme slivky, ovsené vločky v polievke. Pijeme jablčné šťavy. Len ked príde ešte krč, musí na minutku ľahnúť kým prejde a funguje ďalej. No neviem ako budem riešiť školku. Uvidíme ešte čo bude za tie dva týždne do septembra a tak rozhodnem.

nika1082
17. aug 2015

@lenka19791 A mali ste aj teploty? Lebo môj malý má tiež hnačky, tak 2,3 za deň a teraz od soboty aj teploty 38-39. Dnes som niesla vzorku, tak uvidíme...A čo to je za vírus? My sme boli na kupku, tak neviem, či tam niečo nechytil ☹

lenka19791
autor
17. aug 2015

nika1082, my sme boli v chorvátsku tak si myslím, že to chytil niekde tam. Teploty mal do 38 prvé tri dni..potom kľud. A tak po šiestich dnoch dostal 40-tky. No to už nebol súvis s norovírusom, ale pridružila sa nám hnisavá angína, musel to schytať od detí na oddelení. Brali sme Zinnat tri dni vnutrožilovo a 4 dni už doma v tabletách. Bolo to strašné. To neboli také klasické krče ako pri hnačke mávame aj my... to boli také bolesti spojené s kŕčmi, no des a hrúúza... Prosil ma : maminka veď mi pomôž, kto mi pomôže? A ja som bola bezmocná, len som sedela pri nom , hladkala ho , tíšila, nič iné sa nedalo. Je to vírus, musí to prejsť samo. Ale 5 plných dní bolestí a na výživách 24 hod. bolo fakt o držku. Potom sme ešte boli kvôli tým vysokým teplotám a angíne. Už sme doma druhý týžden ale krč stále príde i ked nie v takej intenzite. Rotavírus alebo norovírus sa zisťuje zo stolice, myslím, že je to niečo podobné, len iný druh vírusu. Sestrička nám vravela, že "roťáky a noráky" sú horšie ako salmonela. No, potešila ma. Tak diétujeme a teraz bojujeme so zápchami - pre zmenu ☹ Bojí sa sadnúť na nočník aby nebola hnačka... zbytočne vysvetľujem..nič nepomáha..