Nohy do Ó u týždňového bábätka

alexandra1805
28. sep 2024

Ahojte mam tyždnove babätko . Ktore sa narodilo z nohami do Ó
Ma niekto babätko stymto problemom a časom sa to upravilo ?
Mam strach aby z nôžkami nemala problem . Cvicime 3 cviky ale mam strach ze to nepôže nejak extra nato . Ďakujem

pseudomonas87
28. sep 2024

@alexandra1805
Kto určil u dieťaťa diagnózu že má nohy do O?

anjelicek26
28. sep 2024

Všetky bábätka majú také nohy. To je úplne normalne🤔

anavixy
28. sep 2024

Nohy do O u novorodenca? Akoze do O v lytkach? To zhodnotil pediater, ortoped? Ake cviky mate?

michaela789
28. sep 2024

@alexandra1805 mám 3 deti a úplne všetky mali nohy ako luky po narodení aj dlho po ňom. Diagnostikoval niekto, že ide o problém alebo si to len myslíš?

kacenkasev
28. sep 2024

@alexandra1805 Cvicenie je dôležité. Vie naozaj pomoct. Ak mate obavy, spytajte sa pediatra alebo uz rovno detskeho ortopeda (ten kontroluje deticky 2x na zrelost jadierok).

doriiis
28. sep 2024

To si za týždeň,čo je dieťa na svete stihla dôjsť domov z pôrodnice, navštíviť ortopeda, a naučiť sa cviky?
Čo len tak s ním cvičis,čo ti napadne?

alexandra1805
autor
28. sep 2024

Zhodnotili to v nemocnici . Aj chodidla jej idu do dnuka

anjelicek26
28. sep 2024

Tak sa držte toho, co povedal ortoped. Cvičte a choďte na kontroly, viem,že zle stavy sadruju a vyvezuju, takže u vás to až také zlé nie je verím tomu. Držte sa 😘

pondelok01
28. sep 2024

@alexandra1805 moje mali obe po narodeni uplne vtocene clenky dovnutra, krive. Hned v porodnici mi fyzio ukazala cviky, masirovali sme a cvicili kazdy den, a pekne sa to napravilo. Obe v roku chodili, nemaju ziadne problemy.

stanulienkat
28. sep 2024

Nožičky má preto také, lebo ležalo bábätko v takej polohe. Nech ti ukážu cviky a masáže, to sa upraví.

kiki68
28. sep 2024

Tak myslim ze pojdete na kontrolu k ortopedovi , my to mame v Rakusku zo zakona, nasmu tiez diagnostikovali hned ako 5 dnovemu, ze tie nozicky ma nejake, hlavne jednu dovnutra. Ale dali nam len cviky a potom ortoped este kontrolu. Upravilo sa to, uz ma vyse 4 rokov maly.

anavixy
28. sep 2024

No lenze je rozdiel mat vtocene nozky v clenkoch zapricinene polohou, je ine mat dg pec a je ine mat nohy do o v lytkach. Vsetci novorodenci maju nozky v lytkach mierne do o, dost novorodencov ma polohou chodidla vtocene -to si vsimame uz v porodnici, sledujeme, ci sa daju nohy lahko narovnat a ukazujeme masaze, ktore uvolnia skratene slachy a nohy sa krasne upravia, pri dg pec (ktora tiez nie je uplne vzacna) je potrebne uz invazivnejsie riesenie. Preto naozaj tazko povedat co konkretne je problem u vas, ale predpokladam, ze ide o polohovu deformitu, ktoru vyriesi masaz, cviky a cas.

alexandra1805
autor
28. sep 2024

@anavixy v brusku ze si tak ukladala nohy tak jej to tak ostalo ma ich do ó a aj tie chodidla vtočenú do dnu masirujem aj snima cvičim len mam strach ci tak neostanu

kwakina
28. sep 2024

@alexandra1805 moja ked sa narodila mala chodidla uplne ako hokejky 🙈 koli polohe v brusku. Teraz ma takmer tri mesiace a ma ich uplne normalne.. 😊😉

alexandra1805
autor
28. sep 2024

@kwakina čo jej pomohlo prosim vas

anavixy
29. sep 2024

@alexandra1805 tak v tom pripade, ked doslova povedali, ze ich tam mala v brusku a preto ich tak ma, tak nie je dovod sa obavat, ze jej tak zostanu. Nezostanu, staci robit to co ti kazali.

lenkakravcova
29. sep 2024

@alexandra1805 u nás mala tak dcéra. Neriešilo sa to nijak. Len kontrola na jeden rok a potom na rok a pol. Ortopéd vravel že mnohé deti to majú a upravilo sa to samo od seba.

lienka_anulienka
29. sep 2024

Náš malý mal chodidlá vybocene do vnútra, obe, v nemocnici povedali ze sa to upraví, ale ortopéd nás poslal na detskú ortopédie kde mu dali sadry aby mal chodidla v "normlanej" polohe. Chodili sme meniť každý týždeň, asi 5x a tým sme sa vyhli oparacii, keďže do takého roka je to ešte flexibilné.

kwakina
29. sep 2024

@alexandra1805 nic extremne.. kazali mi v nemocnici len ich masirovat a mierne vyrovnavat pri kazdom prebalovani a pekne sa jej to upravilo 😉

kwakina
29. sep 2024

@kwakina bude mat 4 mesiace nie tri, teraz som si vsimla, ze som zle napisala 🙈