Nočný kašeľ u 6 mesačného synčeka

lucka127
31. máj 2012

Maminky čo to moze byt uz som zufala.
Prekonali sme laryngitidu, boli sme s tym v nemocnici tyzden este asi dva potom sme kasel liecili a presiel,ale ostalo nam v noci okolo 23:00 zacneme kaslat a drzi ho to do rana niekedy aj po kojeni ho dam grgnut a do toho zakasle tak ho natahuje.. ☹ a kasle prakticky do rana,nie v kuse ale podusa ho; vonku ho tiez obcas drazddi,ale nie je to pravidlom pri nicom, dnes sme boli na krcnom ze je vsetko Ok a alergia vraj nie no ja som z toho jelen, uz mam aj odparovac doma pusteny ale vzdy okolo tej 23:00 to zacne aj ked je zapnuty..nemate podobnu skusenost?

katren
31. máj 2012

@lucka127 nema reflux????

lucka127
autor
31. máj 2012

@katren nie to nie toto natahovanie zacalo pri laryngitide,proste zacal ked ju mal kaslat tak ze sa povracal, odvtedy bol pokoj, teraz sa mu to robi len v noci lebo cez den nekasle tak ako po polnoci napr. ale teraz nevracia len ho natiahne ako grga a zakasle naraz..len niekedy je to dost namale🙂

katren
31. máj 2012

@lucka127 😕 fuha.....tak neviem ☹

lucka127
autor
31. máj 2012

@katren keby to bol reflux to by mal od zaciatku ci?

katren
31. máj 2012

@lucka127 nie, my sme dostali po 2 mesiacoch.....ale taky, ze mi az nosom vracal moje mlieko....takze som odsavala a zahustovala.....

lucka127
autor
31. máj 2012

@katren 😨 😨 to fakt? a to je ako mozne ja ze je to vrodena chyba ktora sa casom upravi fiha, lebo mne nevracia vobec kym nezacne kaslat a to zavisi uz od intenzity kaslu 😖 no dufam ze reflux to teda nebude 😕 ako sa to da zistit?

katren
31. máj 2012

@lucka127 my sme boli u gastroenterologa na sono a tam potvrdili....
ale nemusi to byt to.....mne Dominika ked ma kasel a hlieny ma vykaslat, tiez vracia.....a ja tiez neviem hlieny vykaslat a povraciam sa.... 😅

lucka127
autor
31. máj 2012

@katren 😖 uff teda nic prijemne 😕
u nas to nemal nik reflux myslim ani nepamatam si zeby niektory vrackal ked kaslal, len toto nase najmensie ma uz asi vsetko 😕

katren
31. máj 2012

@lucka127 mne tiez Dominika nic take nemala....preto som bola aj ja prekvapena a nevedela co s tym...a dr. hned vedela 😉 ze to je bezne mi vravela

lucka127
autor
31. máj 2012

@katren nasa si praveze nevie tiez rady, uz som sa sama pytala na alergologiu ci nie nahodou astma,preto ma poslala najskor na krcne co mi povie ale ta nevidela ziadne take alerg.priznaky alebo ako to nazvat..no jeden nikdy nevie,my byvame aj velmi casto chori tak sme sa s dr dohodli ze prideme este na stery dalsi tyzden, dufam ze nebude mat ziadnu bakteriu,ale celkovo je to zvlastne davam mu len fenistil 2x denne 😕

katren
31. máj 2012

@lucka127 nasi nastastie nic 😉 a to obidvaja vyrastli na UM 😅

dejnas
23. jún 2012

my máme, žiaľ, podobný problém ☹
dcérka, 3,5 ročná v spánku - v noci, no i cez deň v škôlke počas spánku, máva záchvaty kašľu... doslova ju drhne, kašeľ je dráždivý, suchý, celú tváričku má červenú, je z toho vyčerpaná.... boli sme na vyšetrení u dr., vraj zápal to nie je, laryngitídu tiež vylúčila... okrem kašľa žiadne príznaky, nekýcha, nesoplí...
malá je alergička (kakao a perie) a atopička... každý večer a ráno užíva antihistamín... ak by šlo o alergickú reakciu, tie lieky by mali kašeľ tlmiť, nie? 😕
už v minulosti mala podobné záchvaty, ale nikdy neboli také intenzívne, vtedy užívala na noc promethazin ...
teraz boli tie záchvaty 2 noci po sebe, máme v izbe zvlhčovač, dr. nám poradila (boli sme u nej včera) inhalovať alpu zriedenú s vodou... máme v izbe navešané aj vlhké uteráky.... prostredím to nebude, keďže kašle vo svojej izbičke, aj v spálni a teda aj v škôlke... tentokrát promethazin nezabral... dr. teraz predpísala malej čípky rectodelt.... čípok napokon pomohol, ale dlhodobé riešenie to nie je... neviem, aká noc nás čaká dnes, viem, že treba ísť aj na alergológiu (len u nás v meste ťažko povedať, kedy sa tam dostaneme... objednávajú .... my sme objednaní o 2 týždne, ale čo robiť dovtedy?)
nemáte s tým skúsenosti? mám už obavy, aby jej neprepukla astma

kaja73
23. jún 2012

@dejnas mozno ju skus dat otestovat na cierny kasel.
aj ked je ockovana,kludne ho mohla schytat a prebieha tym padom trochu netypicky a Dr s tym ani nerata a nerozpozna ho. 😲

janinah
23. jún 2012

na základe čoho vylúčili alergiu? lebo toto na 99% na alergiu vyzerá 😒daj mu Fenistil kv. večer,ak to bude lepšie s tým kašľom,tak budeš múdrejšia

dejnas
23. jún 2012

@kaja73 dík... vidíš, to by ani nenapadlo, zaočkovaná síce je, ale som realista, viem, že na 100% ju to neochráni... len netuším, kde by sa mohla nakaziť.... v škôlke taký prípad nemali, a inak nemáme v okolí nikoho s tým ochorením 😕

mám s ňou isť na krčné? tu alergológiu totiž vidím fakt až na 2 týždne čakania a aj to pochybujem, že okamžite niečo porieši... ide len o to, aby ma z ORL neposlali zas najskôr na alergológiu....

kaja73
23. jún 2012

@dejnas Podla mna popros vasu decku Dr,aby jej dala spravit testy na ten cierny kasel.
Ona by uz male vediet ako na to.
Tym ze su decka ockovane,tak ten priebeh nie je vobec typicky a nakazit sa mohla hocikde v nakupnom centre napriklad.
Dospelaci ho v poslednej dobe maju casto-zas sa zvysil jeho vyskyt- a u nich prebieha len ako dlhotrvajuci kasel ci len pokasliavanie a casto to ani neriesia. 😝

dejnas
23. jún 2012

@kaja73 a je možné, že by sa prejavil len v spánku?
do pondelku nás čakajú ešte 2 noci, tak som zvedavá, ako bude... zatiaľ kľud, ale zaspala len pred chvíľkou 😔

kaja73
23. jún 2012

@dejnas http://www.azrodina.cz/2983-cerny-kasel-osobni-... tu je jeden pribeh a problemy mali hlavne pocas spanku.

janinah
24. jún 2012

@dejnas môjmu synovi sa alergia prejavila len v noci /kašeľ/ akonáhle si ľahol do roztočového prostredia, raz prespával v posteli s perovými vankúšmi /návšteva/ a to sa skoro udusil 😒 teraz máme špecialne povlaky a nezakašle ako je noc dlhá 😉

monyhr
24. jún 2012

toto naozaj vyzerá na alergiu a nie vždy to ihneď odhalia 😕 .... moja skoro 7 mesačná dcéra začala mať toto isté a ja mám aj vlastné skúsenosti, lebo to isté mám pár rokov...kašlem v noci a mám alergiu na prach a roztoče a vadí mi hlavne aj suchý vzduch v spálni...dobré je dať horúcu vodu so soľou napr.na parapetu alebo zvyknem variť slanú vodu pred spaním a v blízkosti tých výparov pobehujeme s dcérkou obidve a pomáha to, poradila mi to tiež jedna mamička pred rokmi a mne to pomohlo a teraz praktizujem aj na dcérke 😉

dejnas
24. jún 2012

@kaja73 čítala som, dík za link... ona ale okrem toho nočného kašľa nemá (zatiaľ) žiadne iné príznaky, ani únava, malátnosť, či bolesti...
@janinah aj dr, povedala, že alergia.... ona alergiu má na perie (a kakao), ale to doma nemáme.... navyše 2 x denne berie xyzal - antihistamín... to by malo potláčať alergické prejavy

kaja73
24. jún 2012

@dejnas ale je ockovana,takze priznaky nie su ako pri normalnom priebhu-to co je tam pisane je u neockovaneho dietata a ti ci boli ockovani ,len kaslali zvacsa v noci-proste priebeh uplne atypicky.
Ono za tym moze byt hoc co,ale podla mna aj toto treba vylucit-hlavne dnes ked je tu cierny kasel znovu. 😒

dejnas
24. jún 2012

@kaja73 máš pravdu, písala, že očkovaní boli oni s manželom...
ach... no, uvidíme, pôjdeme k dr., ... dnes mi ešte kámoška poradila výbornú imonologičku, len tiež tam vraj treba čakať aj pár mesiacov na objednanie,,, tak idem hneď aj objednať... celkovo má nábeh na tieto alergicko - imunologické problémy 😒