Nízky vzrast kvôli nedostatku vitamínu D

marienka767
25. dec 2022

Su tu mamicky, ktore nedavali detom vit D, iba na zaciatku a prenieslo sa to aj do nizsieho vzrastu? alebo naopak su tu deticky ktore nebrali vit D a su na svoj vek vysoke?
nas maly ma v 2 rokoch výšku cca 85cm , čo mi prode dost málo. vsetci sme vysoky. on patri medzi nižšie detičky a nedavala som mu pravidelne Dčko iba v začiatku.. mohla som to sposobiť tym? viem vyznie to divne ale bojim sa aby kvoli mojmu zanedbaniu nemal nejake problemy:/ Dčko mu robilo problem na bruško a vyskusali sme rozne tak som to vysadila … alebo to dobehne v puberte?
Inak papa všetko , čo nezje jeho tak nechapem…

luccija
25. dec 2022

@marienka767 koľko mal, keď sa narodil?deti často stagnujú na jednej váhe a výške potom sa zase natiahnu a tak dokola.Co hovorí pediatricka?v roku mal cca primeranú výšku?

luccija
25. dec 2022

Decko je hlavne dobre na imunitu, kosti v zime je nutné aj pre deti aj dospelých určite mu ho davaj

marienka767
autor
25. dec 2022

@luccija 3300 a 50cm normalka a v roku nejak 72cm a okolo 10kg …takze rastie ale ked porovnam s inymi tak je drobček .. ma teraz 12kg .. nasa pedriaticka len pochvali ona nic neriesi mam pocit🙈

marienka767
autor
25. dec 2022

@luccija zacnem mu davat do mliečka určite . len mam trošku z toho vyčitky ze som nieco zanedbala..

marianarem
25. dec 2022

@marienka767 Treba pozriet vase zdravotne karty z detstva, ci aj niekto z vas nerastol pomalsie, nemusi to byt Dckom. Kamoska inak tiez takto zanedbala Dcko pri prvom synovi, mala poporodne depresie a nejako jej to vypadlo. A je z neho velky mocny chalan.

marienka767
autor
25. dec 2022

@marianarem Ja som už pozerala aj ja aj muž aj moja segra sme v tomto veku mali ovela viac cm aj kil . teda moj muz je chlap jak hora on mal v 1 roku a 4 mesiacoch16kg🙈🙈
akože samozrejme aky sa narodil taký bude, len by som čakala že bude vyšší, ale je asi možné , že sa potom v puberte vytiahne či?🙂

marianarem
25. dec 2022

@marienka767 Je to mozne. Kamoska ma syna, ktory bol vzdy najmensi v triede a nakoniec sa tak vytiahol, ze je z neho vyse 2metrova hora. Ale moze byt tvoj maly nizky aj po niekom inom z rodiny, po nejakom starom rodicovi. Alebo aj len tak..Sestra ma taku nizku dceru, pricom ani medzi starymi rodicmi nikto taky nie je.

surama
25. dec 2022

@marienka767 Skus dat vysetrit stitnu zlazu...ta velmi ovplyvnuje rast. Nemusi to byt vobec Dckom. Alebo naozaj mohol podedit geny po niekom nizkom z rodiny. Urcite sa na to opytaj lekarky a trvaj aspon na tej stitnej zlaze nech mu vysetria.

slavomira236
25. dec 2022

@marienka767 nemyslím e výška má niečo s vitamínom d...skôr sú to gény a nemusia byť vaše sa zelom možno je po babke prababke myš vyskou

negymama
25. dec 2022

ak by mu tak extremne chybal vit. D, ze by sa to prejavilo na raste, tak by mal problem aj kostami, niekedy nasledkom nedostatku vit. d bola skor rachitida "krivica" kosti nez rastove problemy.
Spytaj sa tvojich a muzovych rodicov, ci vam poctivo v dectve kazdy den davali vit. D, ked ste vy vysoki...uprimne o tom pochybujem😲

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bara_borka
25. dec 2022

@marienka767 ťažko povedať. väčšinou býva pravidlom, že výška v dospelosti je výška v 2rokoch krát dva. asi je na mieste endokrinologicke vyšetrenie. môj syn má v 11 mesiacoch 82 cm...

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz