Nízky prah bolesti u detičiek

anabel121
25. mar 2019

Ahojte, prosím o radu, dcerka 3,5roka minimálne reaguje na bolesť, rozbite koleno je pre nu len špinavé, priznak choroby sa u nej nedá zistiť len tým, ze prestane jest, teraz napríklad ma zapísané dasno zo zuba, zistila som to len tak, ze jej opuchlo lice, inak nedá najavo nijako, ze by ju nieco bolelo, o to je to horšie, ze ešte nerozpráva, stretli ste sa s tým niektorá? Ďakujem vám za každú pomoc

ave17
25. mar 2019

Ja by som bola rada, lepšie, akoby mala pri všetkom hysacit, nie?? 🙂

andrejka1974
25. mar 2019

Moja dcérka to ma najviac sa bojím ak by si náhodou zlomila ruku tak pokiaľ jej to neopuchne ani vedieť nebudem už som ju zažila keď mala zápal bedrového kĺbu a ťahala nohu za sebou trosku a keď som išla k lekárovi povedal mi ze s takým zápalom sa deti od bolesti nevedia ani postaviť a to moja v ambulancii lietala ako šarkan nie je to jednoduché a ešte ak je autistka co moja je je to ťažké

anabel121
autor
25. mar 2019

@andrejka1974 chudatko :/ je to strašne, mne teraz pri tom zápale zubu zubarka aj doktorka hovorili veď ju to musí veľmi boliet, ale ona proste nič nedala najavo, len ja som vyzerala jak s prepáčením debil, ze sa o ňu nestaram :( ale to sa zistiť nedá pokiaľ nič nedá najavo, normálne sa hrá, jasi..u našej sa zatiaľ autizmus vylúčil, ale nikto nevie prísť na to, prečo nerozpráva, len že zaostáva vo vyvine..koľko ma vaša rokov? Tiez nerozpráva? Aj ste to nejako riešili s tym nízkym prahom bolesti? Ďakujem

andrejka1974
26. mar 2019

@anabel121 moja vôbec nerozpráva a to bude mať v apríli 7 rokov a prah bolesti neriešim vôbec

charlie1980
26. mar 2019

@anabel121 Ja by som skôr primárne riešila jej rec ako jej prah bolesti. Mohla by ti napr.ukazat, upozorniť na bolesť, posunkom nejakým, ukázala kde ju boli. Odkiaľ vieš, kde a čo a akou intenzitou ju boli, keď nerozpráva ? Logopeda má ? Aby ta v tomto prípade aspoň inak upozornila na bolesť ? A môj 3r tiež nijak neupozornil, nerozprával.