Nízky počet doštičiek a krviniek

espiridion
12. júl 2024

Mam 8r syna.Posledny rok sa mu stalo ze obcas mu sla krv z nosa ale bolo to kratke a rychlo sme to zastavill .Ale pred 3 tyzdnami mu sla v priebehu 5 dni 2x a to az 30min potom sa podarilo zastavit.Po 5 dnoch sme sli k lekarke kde mu zobrali krv a z vysledkou zisitli ze ma nizky pocet krvnych dosticiek hodnota cca 50 .Biele a cervene krvinky pod hranicou normy.Tak ho hospitalizovali.
Ma za sebou biopsiu kostnej drene a azda vsetky mozne vysetrenia.Ale vsetko ma v poriadku.Lekari nevedia co moze sposobovat ten ubytok dosticiek.Kazdy druhy den mu beru kontrolny odber.A teraz ma za sebou imunoglobulinovu liecbu z infuzie.Na druhy den (dnes) mu zobrali krv na kontrolu ale stale dosticky rovnako.Cakame dalej ci to pojde hore.(Vraj prekonal v minulosti ale to bolo uz davnejsi parvovirus)Nemate stym skusesnosti?Vraj je mozne ze bude treba zopakovat biopsiu kostnej drene kvoli nejakemu inemu vysetreniu.Dakujem

tomas123456789b
12. júl 2024

no ona aj anorexia alebo chudokrvnosť či podváha negatívne vyplývajú na krvotvorbu v kostnej dreni, čiže určiť či nemá podváhu, a potom spraviť kompletnú biochémiu....
Inak proti krvácaniu nosa odporúčam ascorutín, posilnuje malé cievy v nose, takže menej praskajú.... a dať niečo na zrážanie, jesť vela vitamínu K - brokolica.

espiridion
autor
13. júl 2024

@tomas123456789b nie podvaha a ani anorexia nie je jeho problam ale dakujem za postreh.

tomas123456789b
13. júl 2024

@espiridion dobre, tak ale nejaky mineralny prvok chybat AJ pri normalnej vahe moze, a teda spravte testy na vsetky vitaminy a mineraly