Nízka teplota 8-mesačného dieťatka

kamilaslukova
17. nov 2022

Dobrý deň, skúsim sa spýtať aj tu, či niektorá nemáte skúsenosti s týmto, lebo nám nevie poradiť ani naša lekárka, ani na pohotovosti kam som volala...malý bol klasicky chorý, kašel, sopel, teplota okolo 38,5 mal aj crp vyššie 26, nebral atb, doktorka si chcela o 2 dni overiť crp a podla toho až nasadiť lieky...ale on na dalšie ráno skočil do teplôt ako 35,5😳a také nízke teploty si drží doteraz, cez deň má tiež menej, okolo 36,3, ale ako večer zaspí a celú noc má takto nízke pod 36. Máme doma teplo, babušim ho,lebo je aj fyzicky studený, doktorka mu zobrala krv, tá je v poriadku. Že ona nevie, trvá to už 2 týždne a on je každý večer a noc takto studený. Meriam v ritke digitálnym, vystriedala som už 4 teplomery, či náhodou to nebude tým. Nestalo sa Vám to náhodou? Ďakujem za každý tip.

amonet
17. nov 2022

sebe si merala teplotu ked spis?

svetlonos
17. nov 2022

@kamilaslukova
Ahoj ano stalo. Dala som malemu nuroflex od teploty a bolesti pri prerezavani stoliciek, tiez okolo takeho veku. Prisiel mi studeny a teplota 35 stupnov. Mal to viac krat a zrovna dnes mi hovorila kolegyna, ze jej maly mal dned 34,5 Lieky mu dala dr. Tiez je to len v noci. zababusila som ho a zohriala vankus s ceresnivych kostiek, dala ho ku nemu. Stalo sa to zopar x. Niekde som citala, ze je to normalne u babatiek. Nasmu nic nie je 🙂

kamilaslukova
autor
17. nov 2022

@amonet nie, ale napr. starsiemu synovi v nemocnici monitorovali teplotu cely cas aj pocas spanku a taka nizka to naozaj nebola

kamilaslukova
autor
17. nov 2022

@svetlonos dakujem Ti krasne za odpoved 🙂 tak dufam,ze aj u nas to nic nebude, lebo inak je v poriadku, papa, prospieva, len udrie vecer a je ako lad a to mame doma 23 stupnov 🤷‍♀️

katesocka
17. nov 2022

Môj má od narodenia v noci takú teplotu.

lenkakravcova
17. nov 2022

@kamilaslukova 35,9 - 36,9 normotermia normálna telená teplota

Ja mávam 36,4C bežne. Keď mám 36,7C tak to už sa cítim nejako tak divne a väčšinou to je u mn znak, že na mňa ide nejaká viróza..

Ak má teplotu nižšiu, tak by som to riešila s lekárkou.

claudi2011
24. júl 2024

@kamilaslukova ahoj aj si niečo zistila prosím prečo mal tak nízku nočnú teplotu ? Trápi nás to iste až nato že malý nebol predtým chorý.

ikka204
24. júl 2024

Mne raz dr. spomínala, že bábätká môžu na chorobu zareagovať nielen horúčkou, ale dokonca i nízkou teplotou. Ale ďalej sme to nerozvádzali, ako to potom riešiť..

claudi2011
24. júl 2024

@ikka204 áno to viem že po horuckach môže prísť nizka teplota, ale náš malý chorý nebol

kamilaslukova
autor
1. aug 2024

@claudi2011 nie, nikto mi nedal odpoveď na to, má už 2 roky a 4 mesiace a stále mu klesne, už len na takých 36,1 vâčšinou, že uz nejde na tie ozaj nizke teploty. Pytala som sa na to kardiologa,ked som bola so sebou a povedal mi,ze z toho vraj vyrastie🤷🏻‍♀️ale ked sme boli teray na jar hospitalizovani v nemonici a bolo tam hrozne teplo,maly bol spoteny a ako lad a teplota mu isla az na 35,7,tak ma sestricka vysmiala,ze ci sa bojim,ze sa mi podchladi...nuz,takze tak🙈