Nízka saturácia u novorodenca

1. okt 2023

Ahojte, mamičky ktorých detičky mali po narodení nízku saturaciu, majú vaše deti nejaké následky keď sú väčšie? Ovplyvnilo to niečo?

vahcaac
1. okt 2023

Aká bola saturacia ? Asi APGAR napovie viac. Veľa pridusenych deti sa rodi a sú úplne bez následkov.

vahcaac
1. okt 2023

@vahcaac včetne môjho dieťaťa 🙂 je zatiaľ bez následkov a má 18 mesiacov

autor
1. okt 2023

@vahcaac saturacia bola 70% ale prišli na to až viac ako hodinu po pôrode, apgar mala 10/10

vahcaac
1. okt 2023

Dôvod tej nízkej saturácie bol aký ? Ak mala Apgar 10 10. Je dosť malo pravdepodobne že tá saturacia taká bola keď jej dávali APGAR body. Aké staré je dieťatko? Saturáciu mal moj okolo 80. Ale teda symptómy mal viditelne, hneď ho predychavali. Takze preto pochybujem, že dieťa malo hodinu saturáciu 70 a nikomu sa nič zvláštne nezdalo a ešte dostalo apgar 10 10. Nebol to náhly pokles saturácie ?

autor
1. okt 2023

@vahcaac ja netuším nikto mi to nevysvetlil a žiaden dôvod nepovedali a v správe je uvedená saturacia 70% aj mi to v pôrodnici potom povedali, keďže apgar skóre sa udáva hneď po narodení a zistili to až po vyše hodiny po narodení tak asi apgar skóre nemenili neviem... A nie som si vedomá žeby jej saturaciu merali po pôrode 🤷

autor
1. okt 2023

@vahcaac no mne sa nezdalo jej dýchanie, dvoch sestričiek som sa pýtala na to že sa mi zdá že ťažko dýcha ale povedali že to je u novorodencov normálne... Až dokým potom neprišla iná sestrička ktorej sa to tiež nezdalo no len bohužiaľ to už mala bola pri mne dlhšie

majamat
2. okt 2023

neviem ako meraju saturaciu u novorodenca,a le skor si myslim, ze z krvi. babatku sa neda dat stipec na prstek. neviem ci existuje nejaky taky maly. cize ak by to bolo z krvi - tak sa to odobera do takej malej sklenej tycinky. na to staci male mnozstvo krvi.

ize ju klludne mohli odobrat,a ni si nemusela vediet, mohli to odobrat po narodeni,a le vysledky nemuseli mat hned z labaku.

autor
2. okt 2023

@majamat oni jej ju zmerali potom pri mne dali jej stipcek na pätu myslím a mali hneď zmeranú

vahcaac
2. okt 2023

@majamat normálne sa mera. Deti na intenzívke novonarodene majú merače saturácie všetky. Na nohe majú prilepený merač.

e1i
2. okt 2023

@majamat urcite existuje aj stipec alebo cidlo pre novorodencov. Nasa predcasna 1370g mala 6t na nohe cidlo nalepene

majamat
2. okt 2023

@e1i ok, nevedela som.
no zt krvi to bude aj tak presnejsie, aj ked nemocnicne pristroje su urcuíte lepsie, ako tie lacne smejdy.

evamea
2. okt 2023

Môj mal ešte väčší pokles, hneď po pôrode to nezistili, keďže zaplakal a mysleli, že všetko ok, až nejakú chvíľu na oddelení sa im nezdal, nakoniec to bola perzistetna pľúcna hypertenzia. Najprv dostal len kyslíkovu hadičku, potom CPAP a keďže sa stále dobre neokyslicoval, boli nútení ho v inom meste intubovať a dať do umelého spánku..ani tam to nezvládali, nemali vybavenie, tak prevoz do BA, kde mi ho zachránili. Nemá žiadne následky. 🙂
Takže aj z takýchto vecí sa tie detičky vedia dostať a verím, že u vás to bude omnoho lepší priebeh a len potrebuje trošku času. 🙂

kulumulu123
2. okt 2023

@majamat na merabue u novorodencov sa pouziva nieco vyzera ako mikrocip nalepi sa to na palec na nohe s naplastou. My sme toto mali ked sme lezali na kardiologii kvoli operacii. Neviem presne ako sa tento pristroj vola

autor
2. okt 2023

@evamea uf ste si zažili svoje teda 😕 hlavne že to dobre dopadlo, ďakujem za odpoveď trochu ste ma ukludnili 😊

ankare
2. okt 2023

@evamea a autorka, klobúk dole pred Vami, že ste si to všimli. Veľa zdravia prajem!

evamea
2. okt 2023

Verím, že nám tu onedlho napíšeš len a len pozitívne správy. 🙂

evamea
2. okt 2023

@ankare ja som si to bohužiaľ nevšimla, lebo mňa šili dosť dlho po cisárskom (plánovaný), ale všimla si to primárka novorodeneckého oddelenia v PB. Vďaka jej rýchlej reakcii (apgar bol 8-10, takže nikto si nič na sále nevšimol) a vďakabohu je takisto malý bez následkov medzi nami. Ja som ho videla až na druhý deň keď ma postavili na nohy a bola som s ním cca pol hodinu a už ho brali sanitkou do TN, tam bol pár hodín a v noci ho previezli do BA.
Najkrajšie prianie je to, keď sa praje veľa zdravia, takže ďakujeme a takisto veľa zdravia celej rodine prajem. 🙂

luciazahornadska
2. okt 2023

My sme mali Apgar 10-10 a hodinu a pol po pôrode klesli saturácie, museli nás napojiť na prístroje. Prvé týždne po príchode domov bol malý ok, potom začali postupne pribúdať neurologické diagnózy. Ale u nás je to pravdepodobne genetický problém...takže držím palce, nech to dopadne ok 🙏♥️

autor
2. okt 2023

@luciazahornadska ak sa môžem opýtať tak kedy a aké neurologické diagnózy začali pribúdať?

luciazahornadska
3. okt 2023

Má pohybové problémy - spasticitu nožičiek + dalšie veci, silnú epilepsiu a oneskorený vývin. 🙂 Teraz má 13 mesiacov.