Nie je takéto CRP už na antibiotiká?

14. dec 2023

Baby to pri crp 26 u 20m dietatka nemali dat uz atb?

pribinak
14. dec 2023

CRP je len z ukazovateľov, lekár musí zhodnotiť celkový stav

bublinka1426
14. dec 2023

vacsinou az nad 30 sa davaju atb

uhnakova
14. dec 2023

náš pediater dáva obvykle až nad 50, keď nie sú ďalšie pritažujúce príznaky. 20 je fakt málo. Však ak sa choroba nebude zlepšovať, tak tam za 3 dni choď znova a daj urobiť nové crp.

bluemoon24
14. dec 2023

Nase pediatricka dava nad 50. Samozrejme zhodnocuje stav, ale pod 50 nam nikdy nedala (ani bych nechtela).

euka210
14. dec 2023

Nemusi dat, podla celkoveho stavu...

jesenzima
14. dec 2023

Syn mal tuším 23 alebo tak nejako a dostal ATB, mal hnisavy zápal uši, horúčky 40 niekoľko dní, dutiny plne soplov... Takže, zalezi na celkovom stave...

autor
14. dec 2023

Tak soplik,zrychlene dychanie pred teplotou,studene rucky,ale dychanie ciste

uhnakova
14. dec 2023

Kým nie sú iné závažnejšie príznaky, tak sa tie atb neoplatia. Atb na nejakú dobu oslabia imunitu a obratom sa lepia na človeka ďalšie choroby. Pravdepodobne má tvoje dieťatko nejakú virózu, je toho teraz veľa ako každý december, všade chrípka, covid, črevné virózy a ovčie kiahne. Ak by malo horúčku nad 38, tak môžeš zražať liekmi a uvidíš, ako sa to vyvinie behom dvoch-troch dní. Pokiaľ by napríklad horučky neklesali, tak treba ísť znova k doktorovi, nech to posúdi. Držkajte sa.

autor
14. dec 2023

@uhnakova ano mame led tak prist na pohotovost ,sluzi cez vikend nasa dr ,,,,ja som sla hlavne aj preto, ze dieta malo studene ruky ,a horucka nebola vysoka tak ma to zneistklo

zebrasoma
15. dec 2023

Studené končatiny sú znakom ze teplota stúpa a telo sa tiež snažiť zraziť. Zvyknem urýchliť tento proces ze dieta dobre pozakryvam nech to vystúpi tam kam ma a potom keď treba dávam nurofen /panadol. Väčšinou až keď sú končatiny opäť teple. Aj lepšie nám potom lieky zaberajú. Zrýchlené dýchanie je norm bežná vec pri teplote. Ro crp nie je vysoké. Počkaj 1 2 dni ak príde k zlepšeniu netreba atb pravdepodobne