Nezabrali vašim deťom antibiotiká?

27. dec 2022

Dcera ma uz 8my den antibibotika, mala horucky, hnisave hrdlo atd. Najprv horucky zmizli, par dni ok a dnes ma zas zvysenu teplotu 37.5 a ked jej pozriem do hrdla stale tam ma ten biely povlak na mandliach 😏 stalo sa vam ze antibiotika detom nezabrali ? Co potom dali hned dalsie ine ? Zajtra zavolam dr samozrejme ale uz som z toho nestastna. Clovek si mysli ze sa aj dolieca ked uz dostanu lieky

evkaor
27. dec 2022

Áno, poslala nás dokt na krčné, dali iné atb, tie zabrali. Mala biely povlak na mandliach, v noci dýchala pusinkou a riadne chrápala...

loginexistuje
27. dec 2022

ano ked mas virusovu infekciu tak nezaberu len zhorsia stav znizenim imunity teraz 90% je virusove nerobia sa crp resp davaju sa atb pri nizkych hodnotach crp a tak to potom dopada
alebo sa neurobi vyter a daju sa naslepo

autor
27. dec 2022

@evkaor no porazi ma a tie orve atb ste aj dobrali doķonca ? Aj ona ma hrozny kasel, to by som brala ok, ale uz po vyse tyzdni ma stale hnisave povlaky na mandliach a zas zvysenu teplotu

autor
27. dec 2022

@loginexistuje no mne doktorka hovorila ze je to jasne klinicky obraz tusim hemofilovych nakaz - teda bakterialnej, zacala najprv vysokymi teplotami, a hnisajucimi ocami a potom to preslo na hnisave hrdlo - co vraj tiez na hnisavu anginu treba atb, ta virusova je vraj bez hnisu. Nasa dr jej dala teraz prve atb vobec, naozaj mi nepride zeby davala zbytocne, navyse sme to chytili doma vsetci od nej - aj ja aj muz sme boli u obvodneho, obaja mame tiez antibiotika, obom nam tvrdil ze na hnisavu anginu proste musi dat. Akurat ze mne to hnisave capy v hrdle zmizli uz po 3 dnoch atb, a dcera ich tam stale ma a uz je to vyse tyzdna 😟

luccija
27. dec 2022

Na koľko dní má ešte ATB?moja dcéra mávala angíny a často som si myslela, že bude treba ešte jedny a po dobrati do 2,3 dní sa jej konečne polepšilo.
Ale, ak máš už malo tbl je dobre hneď brat ďalšie a neprerušit liečbu.Radsej napíš lekarke

luccija
27. dec 2022

Ale viem, že to trvalo dlho, keď vie bolo by dobre aj kloktat niečo a hemofil je svinstvo to dlho trvá.Mna aj po atb ešte týždeň bolelo hrdlo skriabalo

panelacikova
27. dec 2022

všetko toto, čo opisuješ, môžu byť aj náznaky klasickej virózy, dcéra prešla niečím podobným koncom novembra. akurát bez takých dlhodobých teplôt, mala ich pár dní, asi 4 alebo 5. bez ATB. CRP okolo 10 (po 5.dňoch ťažkostí), takže viróza...
podľa mňa mohli tvojmu dieťaťu urobiť CRP a bola by istota :(

autor
27. dec 2022

@luccija piatok rano by mala mat poslednu davku. Uz som si tiez myslela ze v takejto dobe bude ok, no radsej zajtra zavolam

evkaor
27. dec 2022

Áno, dobrali. Potom sme mali opäť kontrolu na krcnom. Atb nasadené na krcnom zabrali.

autor
27. dec 2022

@luccija vsak toto, akoze tiez nechapem kolko sa to uz taha, mne sice to hnisave hrdlo zmizlo po troch dnoch brania atb, ale vcera mi napr zas zacalo hnisat oko ako dcere na zaciatku 🙈

autor
27. dec 2022

@panelacikova a mala aj tie hnisave capy v hrdle ? Lebo nam detska aj nas obvodny dospleym hovorili ze hlavne nato musia ist antibiotika. Mne to uz zmizlo po atb alr dcera tam ma stalr rovnako tie biele povlaky. A horucky mala tyzden take ze nad 38.5 a teraz ma zas zvysenu teplotu. Cele sa to taha uz neskutocne dlho

evkaor
27. dec 2022

Ja som, ale volala doktorke, keď sa jej stav po atb nezlepšil. Práve naopak sa pohoršil. Preto nás poslala na krčné. Bola to hnisava angína, pri kontrole jej ešte urobil ster, po dobrati atb to už bolo všetko v poriadku.

panelacikova
27. dec 2022

tentokrát nie. inak všetko, ako opisuješ. ale poriadne zahnisané hrdlo mala pred 5 rokmi, horúčky okolo 40, vtedy skončila s ATB, ktoré 2x vyvrátila a pre dehydratáciu skončila v nemocnici. tam jej robili kopu odberov a po baktérii ani stopy, šlo o vírus prasacej chrípky 😲 ale hrdlo mala hnisavé ako pri angíne, lekár neváhal s ATB, hoci jej nerobil CRP. to jej robili až v nemocnici.
ale, samozrejme, nezanedbaj nič, treba ísť opäť k lekárke a nech vezme nejaké odbery na kultiváciu alebo nech vás pošle ďalej, ako má skúsenosť aj
@evkaor

deti95060810
27. dec 2022

pri synovi pravidelne... ten do 15 r. mával také zápaly priedušiek - že pravidelne musel mať dvoje antb.
Nakoniec sme skončili na alerg., kde 10 r. bral dva spreye.... ale aj napriek tomu mával dvojo antb.

autor
27. dec 2022

@panelacikova vsak toto ja tiez nie som zrovna zastancom antibiotik, ani ich casto nemavame, nasa dr napr aj zapal priedusiek zvladla u nej bez atb. Akurst teraz rovno ked jej pozrela do hrdla ze na tie hnisave capy jednoznacne musi, a to iste aj ja a muz u dr. Tak som nad tim ani nepolemizovala zeby ich nemala mat. Ale teda uz na nervy vyse tyzdna mala horucky a len lezala a spala cele dni, teraz sa uz citi lepsie ale zas zvysena teplota a tie hnisave capy jej vobec nezmizli. No som zvedava ved zajtra zavolam a poviem som zvedava co mi povedia. Robili jej rovno aj ster, ze keby cosi mi zavolaju ale nevolali

mila19
27. dec 2022

Ahoj, ja teraz toto isté hnisavé mandle, bez teplot. Kloktanie šalviou, cesnak a vyplachy teatreeolej s vodou. Nic ine tu hroznu bolest netlmilo.ale co som si prestudovala tak angina potrebuje atb..
Citila som dost aj bedrove klby, a to je tipicke pre streptokoky. Po 3 dnoch atb hrdlo dost kepsie, hnis zmizol. Isla som rovno na krcne, nasadili Megamox bid1g na 7 dni, ale mam dve balenia. Dnes koncim tych 7dni, ale krcna odporucala potiahnut 10dni, ale teraz to zas u mna vyzera ako zapal prinosovych dutin plus boli cely clovek.bez teploty.
Mne v rovnako v aprili, ked som mala zrejme anginu asi toto iste dala najprv obvodna 1davku atb Klacid a nestacilo takze nasledne mi krcna dala Medoclav. Az po nom nastalo skutocne zlepsenie , uvolnenie dutin a kompletne vycistenie hrdla a mandli do stavu zdrave trvalo dlhsie. Nebolo to subezne s dokoncenim atb.
Zajtra budem volat po vysledky steru.

autor
27. dec 2022

@mila19 no ved toto aj nam kazdy povedal ze na hnisavu proste musia dat atb. Ja som tiez skusala najorv seba doma vyliecit, ale katastrofa po par dnoch ma okrem hrdla boleli aj zvonka hrdla tak uzliny, ze som nemohla spat na bruchu ani zaklonit hlavu. Tak som to vzdala a sla tiez k obvodnemu, na 4 ty den po atb uz omnoho lepsie aj ten hnis zmizol, ale stale trocha citom hrdlo. Akurat u dcery by som cakala ze po vyse tyzdni jej to uz musi tiez zmiznut. no nic zajtra zavolam dr a dohodnem sa s nou

marllik
27. dec 2022

Moj 5 rocny syn bral atb na anginu, no vobec nezaberali a nakoniec to nebola angina ale infekcna mononukleoza. Horucky neustupovali, mal opuchnute uzliny, tazko sa mu prehltalo. Skoncil v nemocnici na 5 dni kvoli horuckam, co sme si nevedeli poradit. Testy potvrdili mononukleozu. Bral penicilin a par mesiacov dietoval. Vraj sa to stava,ze mononukleoza sa v zaciatkoch moze mylne diagnostikovat ako angina.

autor
27. dec 2022

@marllik aj to ma inak napadlo ked som si to googlila, tiez mi to vyhadzovala aj mononukleozu. Ale mi sme to zas chytili tiez aj muz aj ja, a nam atb zabrali, tak si myslim ze sme museli mat to iste

deedol
27. dec 2022

nie dietatu, ale mne nezabrali - po troch dnoch crp nezmenene (cez 150), tak mi ich hned vymenili a tie druhe uz zabrali.

lb1984
28. dec 2022

Možno ma dobre atb ale berie ich krátko, alebo jej nesadli na bakteriu ak nebol robený výter. Určite by som zašla za MUDr. alebo min konzultovala. Ja som napr. brala Zinnat jedno balenie ale musela som ešte jedno. Dcérka brala suprax 5 dní ale detto musela ďalšie balenie až potom zabral. Co nám hovorili v nemocnici tak ze atb by sa mali brat 10-14 dní ze ináč nemusia zabrať detto imunologicka nám to potvrdila. 🤗

autor
28. dec 2022

Boli sme dnes u doktorky teda, ze z vyteru co jej robila minile bol zisteni masivne hemofilus, ako aj hovorila ked jej davala atb ze to bude ono kedze mala najorv hnisave ocka, vysoke teploty a hnisave hrdlo. Antibiotika jej zatial nepridavala, doberieme tieto co mame este dva dni, a dala jej este broncho-vaxom. Ak by sa nelepsilo mame prist zas buduci tyzden tak som zvedvaa, tieto nekonecne choroby 🙈

deedol
28. dec 2022

ake mate atb? my sme mali tiez hemofila

autor
28. dec 2022

@deedol cefzil maju deti oboje, my s muzom mame nejaky klasicky penicilin, nam dospelym zabral hned po 4-5 dnoch iz sme to v hrdle nemali. A malej sa akoze polepsilo to ano, predtym mala tyzden horucky a bola uplne k.o., akurat ten povlak jej z mandli este nezisiel cely

deedol
28. dec 2022

my sme mali s muzom tiez hemofila, mne dali najskor cedrox, ten nanho nezabral vobec, muz dostal augmentin, ten zabral v podstate hned. mne potom nasadili klacid, ten uz nastastie zabral, aj ked nie celkom, so soplami sa trapim doteraz - uz to bude mesiac. mam teraz pamycon do nosa, lebo ine priznaky uz nemam.
pozeram, ze cedrox je cefalosporin 1. gen., ten vas cefzil je 2. gen., mal by zaberat aj na hemofila, ale mozno je prilis slaby. ak to neprejde, mozno vam daju nieco silnejsie.
https://www.wikiskripta.eu/w/Cefalosporiny

autor
28. dec 2022

@deedol nam zas hovoril dr ze orba volba je penicilin, tak obaja s muzom mame nejake klasicky penicilin, ale zabral dobre, ja som nemala uz skoro hlas, hnisave hrdlo, zvonka uzliny total zvacsene bolestive uz aj pri hybani s krkom. A cca po 3 dnoch sa to velmi zlepsilo, po 5 tich dnoch uz nam to v hrdle ani nevidno. A na kolko dni mate tie atb? Lebo znamy je alergicky na penicilin, a dali mu nejake len na 3 dni na toto iste a vratilo sa mu to znova. Ja som citala ze tich 10 dni by mali byt. No a dcera neviem ona ma tiez na 10 dni ten cefzil, koncit by mala piatok rano, doktorka mi dnes tvrdila ze mal by zabrat nato co jej vyslo z vyteru, ze zatial by jej nepridavala ze.mozno to uz len tak dobieha ta choroba. Akoze celkovy stav s ajej zlepsil velmi, lebo ona mala vyse tyzdna horucky a len spala , uplne bola znicena, teraz je celkom v pohode, akurat to hrdlo stale nevyzera ok

deedol
28. dec 2022

ten augmentin je penicilinovy a muzovi zabral hned a dobre. stacilo jedno balenie - uz neviem, ci 7 alebo 10 dni to bral.
ja som mala ten cedrox len 3 dni, potom som bola na kontrole a crp vobec nekleslo, tak mi to zmenili hned na ten klacid, ten som brala 7 dni a uz po 3 dnoch mi crp kleslo (este nie na nulu, ale na ok hodnoty). potom som ho dobrala a zdalo sa, ze som ok, ale stale mam tie sople, tak mi este predpisala lokalne pamycon. ak mi nezaberie, budem musiet po novom roku ist zas, ze co s tym.

autor
28. dec 2022

@deedol tie sople byvaju hrozne dlho aspon u nas decka ich maju vzdy aj dva tri tyzdne. Nato hlavne smrkat smrkat a velmi dobre su tie spreje ako physiomer a pod. Ja som neverila minule som kupila taly s nadstavcami aj pre dospelych a to mi inak pretoahlo dutiny 😂 na striedacku s olynthom aby aom mohla dychat a super.

evkaor
2. jan 2023

Prosím, vás ako vám to nakoniec dopadlo?

autor
2. jan 2023

@evkaor no najprv som sla minuly tyzden naspat k nasej detskej ze uz ma posledny den antibiotik, a ze stale ma 37.5 teplotu, rano zahnisane oci a hmisave hrdlo. Tak nam dala broncho-vaxom ze zatial jej nechce davat dalsie atb, a ze ak nezaberie mame ist zas tento tyzden k zastupujucej dr lebo ona ma dovolenku. Teplotu uz nema vobec , ale stale ked sa jej pozriem do hrdla ma tie mandle hnisave, vecer sa aj stazovala vraj sa jej zle prehltaju sliny, ale neviem ona je este mala a nevie dobre vysvetlit niektore veci. Ale rano som dnes teda volala zastupujucej dr ze co ako, a ze teplotu uz nema ale ze ten hnis na mandliach stale, tak mi hovorila ze tazko povedat ze asi by bolo treba znova vyter spravit, mozno na krcne a ze asi aj zobrat krv na mononukleozu 🙈 tak tam mame ist zajtra rano uvidime