Neutíchajúci dráždivý kašeľ u 3-ročného syna

10. nov 2022

Prosim o radu. 3 rocny syn od nedele kasle, suchy drazdivy kasel. Kasle cez den, v noci par hodin pospi a zas kasle, potom zas pospi. Ma aj sopel, klasicky vodovy ajked niekedy vyjde aj zlty sopel. Vkuse kycha, teplotu ma mierne zvysenu. U doktorky sme boli, priedusky ma ciste. Problem je, ze syn neznesie ziadne sirupy proti kaslu ani kvapky - vsetko po chvili vygrca. Dnes sa pogrcal aj z par kvapiek caju. Doktorka vravela, ze ten kasel by mal odzniet sam, kedze ma klasicku virozu.. Lenze on fakt uz nonstop kasle. Co robit? Cakat, alebo naklusat zas ku doktorke? Trvat na rtg? este nikdy taky kasel nemal. inak pred mesiacom sme prekonali covid. dakujem za odpovede

majkabambulik
10. nov 2022

My sme tiez po covide a dala nam doktorka antibiotika, zabrali az na 4 den no stale mame sporadicky kasel uz niekolko mesiacov, kasel sa zhorsuje ked sa budi aj v noci a zlepsuje no nikdy nevymizne uplne, takze nevieme na com sme, tak rozhodla doktorka ze este ideme na odber krvi, na RTG pluc sme uz boli, jednoducho povedala , ze covid je nepreskumany a ludia su hlupi, nechrania sa, nenosia respiratori, nepouzivaju dezinfeciu, beru ho ako chripocku a potom ked trpia tak nechapu, nadavaju doktorom..ze co za sprostosti o long covide trepu, no to nam takto "pekne" vysvetlila...

amonet
10. nov 2022

inhalacia? tak do neho dostanes ucinne latky a nemusi nic jest

lindusss2016
10. nov 2022

Aromaterapia, difuzer a aj natierat oleje. Neviem, ci poznas, pouzivas 🤷 ak nie, napis mi ip, som aromaterapeutka, poradim ti 🙏

napraforgo
10. nov 2022

Paxeladine je super na suchý kasel. Keď netoleruje sirup, tak skúste spolu sa naparovat(do hrnca dať vodu a morskú sol,ked začne vrieť, môže sa naparovat). Držím prsty, aby začal čo najskôr tie hlieny vykaslavat ☺️❤️

hennyinnsbruck
10. nov 2022

Nevadi ze sirupy nevypije aj tak su zbytocne 😁 vlhky vzduch,nostek mat vyfukany ,to Inhalovanie mozte skusit. Choroba trva aj vyse tyzdna neboj bude fit😊

ivi85
16. dec 2022

@lindusss2016 ahoj ,prosimta,čítam že si aromaterapeut. Mám doma základnú výbavu olejov,dottera,Hanus.eukalyptus,aj radiata,niauli,čajovník,peppermint,oregano,kadidlo,od dottery aj air,onguard, levanduľu ďalšie iné este... Ako ich prosimta nariediť a ako casto natierať 4,5 ročnému pri dusivom kašli?na chodidlá? Hrudník,chrbát,hrdlo? Difuzujeme,inhalujeme,no nepomaha. Ďakujem moc moc za odpoveď 🙏🙏

lindusss2016
16. dec 2022

@ivi85 prosim ta, napis mi do spravy, odpoviem neskor, len nech na to nezabudnem.