Neustávajúci kašeľ 3,5 ročného syna

tina2010
10. apr 2014

Mile mamicky, prosim vas o radu. Mam 3 a pol rocneho syna, ktory kasle hadam aj pol roka. V noci je to suchy kasel, cez den vykasliava. Lekarka nam stale tvrdi, ze priedusky ma ciste, ze to je normalne u skolkarov, ze mu zatekaju hlieny. Bral aj antibiotika sirokospektralne, mucosolvan, trifed, solmucol. Davam mu kalciovy sirup, robim cibulovy s medoma, nic proste nezabera. V skolke sa na mna skaredo pozeraju, ale ja fakt neviem, co mam robit a lekarka prilis napomocna nie je. :(
Nepoznate nejaky 'zazracny liek'?

lucikatn
10. apr 2014

No tak to by zaujimalo aj mna kedze mame podobny problem a u dr. boli vysledky ok..

monicm
10. apr 2014

@tina2010 stála by som za tým,aby spravili komplexné vyšetrenia,stery,odbery,môže ísť o alergiu,astmu,pľúcne chlamýdie..............nie je normálne,aby dieťa polroka v kuse kašľalo,aj ked je škôkar.ak sa ti nepáči prístup lekárky,tak ju proste zmeň,nájdi niekoho lepšieho a hotovo.aj keby si musela dochádzať trochu dalej,ide o zdravie

jasminet
10. apr 2014

na rtg ste boli? ci nema zapal pluc, presne - stery, alergolog, orl, vsetko treba navstivit...

cerez
10. apr 2014

Nám tak dcéra kašľala, dýchanie čisté a predsa šla dušu v noci vykašľať. Nedalo sa to počúvať. Cez deň to bolo ako tak, ale najhoršia bola noc. Muž sa naštval, zobral ju k dr. a žiadal krvný rozbor. Ukázali sa zlé hodnoty imunoglobulínov a prekonaná mononukleóza. Už mala len protilátky. Ale imunitu jej to úplne rozhodilo. Dostali sme sa k imunológovi-alergológovi, urobili testy. Nie je na nič alergická, ale problém bol v nízkych bielych krvinkách. Nasadila nám liečbu a do roka a pol sme boli fit.

mirkapal
10. apr 2014

Nasa bola tiez vecne chora, ked nastupila do skolky, ale suhlasim s tym, co napisala @monicm , treba urobit kompletne vysetrenia. Kasel u deti sa sice naozaj taha dlho, ale pol roka je uz prilis dlho podla mna.

stefka33
10. apr 2014

@tina2010 Možno má lekárka pravdu a malý z toho prosto vyrastie. Môj takto kašľal a potom ani neviem kedy to prestalo. Nabehala som sa po doktoroch, napchala som do neho všetko od byliniek cez sirupy až po antibiotiká. Napriek všelijakým opatreniam kašľal. Doktorka mi vravela, že to súvisí aj s tým, že detičky to majú v hrdielku inak usporiadané. Mal aj záchvaty laryngitídy. Ako prešli záchvaty laryngitídy (tuším okolo 6 roku) tak ustal aj kašeľ. Okolo toho 6-7 roku sa to hrdielko dovyvíja do dospeláckej podoby a mohlo by to pozvoľna ustať. Treba dávať pozor aby si fúkal nosík poriadne a hlieniky nezatekali, čo sa dobre hovorí, ale ťažko realizuje. 🙂 To je ten najjednoduchší dôvod, ktorý ma napadá. Mohlo by sa jednať aj o astmu, alergiu, ale nemaľujme čerta na stenu. U doktora si bola, povedal že je to bežné, veľký problém nevidí tak rieš akútne problémy.

tinki
10. apr 2014

@tina2010

Ahoj, my sme mali podobny problem. Dcéra sa nevyspala, ja tiež nie..Potom som sa dočítala, že to môže byť refluxový kašeľ. Samozrejme, doktorka ma vysmiala, že tak veľké dieťa nemôže mať už reflux. A to mala 5 rokov a dva roky sme brali každý mesiac antibiotiká..ktoré ju oslabovali a ďalšie choroby sa na ňu len tak lepili..Ale ja som trvala na tom, aby nás poslala na sono..A potvrdilo sa to..Po preliečení refluxu, spíme dobre..Netvrdím, že to musí byť váš prípad, ale za skúšku nič nedáte..

stefka33
10. apr 2014

@tinki Nechápem, že ti povedala, že nemôže mať reflux. 😒 Veď reflux pokiaľ viem, môže mať aj dospelý.

adeli79
10. apr 2014

necitala som vsetko vyssie, ale na alergologickom vysetreni ste boli?

skvele
10. apr 2014

Moj tiez kaslal strasne dlho den, noc. U alergologicky sme dostali sprej na kasel. Ktory mu velmi pomohol, no nevidela som v tom riesenie. Nakoniec sa potvrdil reflux. Momentalne je v lieceni, ale uz teraz som velmi spokojna. Ovela lahsie zvlada choroby a uz skoro vobec nekasle. Vypytaj sa aspon na sono, tam zistia ano ci nie. My sme boli v Srobarovom ustave, tam mu to pozistovali. V noci je dolezite, aby spal vo vyvysenej polohe, potom bude kludnejsie spat. Mojmu, ked ho v noci trapi reflux a spi na rovnom, tak hrozne skripe zubami, fuj. Takze normalne to nie je, treba to riesit.

cikyta
10. apr 2014

@tina2010 My sme mali takýto kašel 5 mesiacov ... čisté zufalstvo, kopec sirupov, liekov, alergolog, ORL, pedina .... nikto nepomohol ☹
Napokon som ešte z recenzií tu na mk vybrala jedno riešenie: sirup ambrobene a timiánový čaj (neskor aj inhalovanie yabrom) A stal sa zázrak !!! Kašlu bol koniec 🙂

magdalenkami
10. apr 2014

roky sme skusali lieky,kvapky,spreje....nakoniec nam najlepsie zabera obycajna inhalacia vincentky a solna fajka-samozrejme zavisi od diagnozy-u nas alergia na roztoce a astma

25daniela
10. apr 2014

Nam zabralo tiez preliecenie refluxu a potom nosove sprchy, lebo mojej nadcha nejde von cez nos ale do hrdla jej to steka. A to som sa s nou trapila koli tomu kaslu roky, u nas bol ale najviac ranny kasel.

gabkostanka
10. apr 2014

@tina2010 ako pisu baby - ziadaj vystrenie: krv na chlamydie, mykoplazmy a aj cierny kasel, potom vytery hrdla, nosa, aj na alergologiu by bolo zajst
dobre je aj zvlhocvat doma vzduch a inhalovanie vincentky, alebo ambrobene

janinah
10. apr 2014

choď na pľúcnu amb. vo vašej detskej nemocnici,tam to poriešia a ešte aj na alergologiu,ale na testy,neuspokoj sa s nejakým antihistaminikom bez testov,syn tak kašľal cca pol roka,liečený kdečím,kým sme nezistili alergiu a nedostal správnu liečbu

mimca24
10. apr 2014

Náš malý máva tiež občas v noci suchý kašeľ, vtedy dávam solmucol, a fenistil kvapky. A u nás sa veľmi osvedčili babské recepty, pustiť na noc zvlhčovač a pri posteľ mu dať rozkrojenú cibuľu, tá cibuľa naozaj veľmi pomáha, stačí malý náznak kašla a cibuľa už leží pri posteli 🙂

veronikakira
21. feb 2016

@cikyta ahoj ako Sa Robi timianovy caj a ako inhalovatt s yabrom ked nemame doma inhalator? Aleno
@magdalenkami ako inhalovat vincentku? Sun ma 3,5r. DAKUJEM za rady

anit444
21. feb 2016

Ahoj, nám veľmi pomáha inhalátor Ventolin. Keby som bola na tvojom mieste, rozmýšľala by som, či malému netreba vybrať mandle, vraj to pomáha. Prajem Všetko dobré

lauricka
21. feb 2016

dajte si poriadne vysetrit dieta, najlepsie niekde na ORL, nema cierny kasel?

cikyta
22. feb 2016

@veronikakira timianový čaj si urobíš tak, ako každý...necháš ho vyluhovať a dať piť 🙂 a ak nemáte inhalátor, možte inhalovať ako kedysi...z hrnca zakrytá dekou, no yabro je príliš drahe, aby sa inhalovalo týmto spôsobom, lebo len inhalátor zachytí všetko, čo treba.

martinka13
22. feb 2016

My sme mali to isté prvý rok v škôlke. Na jar to prešlo. Kašľal skoro celú jeseň, zimu aj jar.

mimikas
22. feb 2016

U nas to iste bolo ked mal maly 1.5 roka, nakoniec mal netypicky zapal pluc, prisla na to az ina lekarka. Zacali vysetrenia a pod. nakoniec prisli malemu na stale dost silny reflux a alergie na pele a travy a celkovu oslabenu imunitu. Takze treba hladat kym nenajdete co sa za tym skryva, normalne dieta nema co tak dlho kaslat, sak ani ty nekasles kazde rano a nevykasliavas. Plus daj urobit odbery na chlapydie, mykoplazmy a pod.

veronikakira
22. feb 2016

@cikyta dakujem a kupila som dnes aj ambrobene ako s tym inhalovat? He to v navode napisane? Este som nemala cas precitat uz aj dcerka ma nathu a kasel

cikyta
22. feb 2016

@veronikakira ambrobene neinhalujte. To len normáne užívať.

denda78
25. feb 2016

K ambrobene pridaj aj kalciový sirup, pomôže lepšie vykašliavať a potláča aj zápalové a alergické procesy. My berieme kalciový sirup od kedy je trhu Doktor čoko, chutí a zaberá perfektne- sme bez kašľa zatiaľ od októbra 2015 🙂 Doporučila nám ho pediatrička aj ako prevenciu.

snehulienka155
25. feb 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

kalciovy sirup je fajn, len deti s nim maju vacsinou problem :P

barunka
25. feb 2016

Ja som si toto preskákala so staršou dcérou. Škôlkou sa doslova prekašľala. 😖 Obehala som s ňou všetkých lekárov, nanosila potvrdení od kadekoho a vkuse s tým bol problém, až to vyústilo do problémov u dcérky.
Nám nakoniec pomohla imunologička, strašne úžasná doktorka ku ktorej nás poslal náš obvodný doktor. Bol to síce bez na dlhé trate, ale podarilo sa...
Zároveň jej pomohla aj psychologička, keďže u dcéry to už potom vyústilo aj do psychických problémov (žiaľ keď denno denne v škôlke počúvala isté reči, tak sa to na nej podpísalo).

veronikakira
25. feb 2016

@cikyta takze myslis sirup vsak? Lebo ambrobene existuje aj inhalacny roztok

cikyta
25. feb 2016

@veronikakira ano sirup.

veronikakira
4. nov 2016

@cikyta prosim ta YABRO moze maly (4r) inhalovat cez nos aj usta? Je to jedno? Mame kompresorovy ibmnhalator a dnes kupim aj tento roztok. Ako dlho ste robili toto? 10dni aj viac?