Neustále sa opakujúca hnačka a sople u trojročnej

30. jún 2022

Ahojte,

Dcerka nastupila do skolky a odvtedy sa tocime v jednom kole soplov,kaslov,a najnovsie aj hnaciek.ja ju doma tyzden-dva preliecim,ide do skolky kde su decka so zelenymi soplami a tazkym kaslom,a o 2 dni uz je doma s teplotou a tyzden uz hnackuje,opatovne sa jej spustil sopel..uz neviem ako jej posilnit imunitu,co robim zle.je to tak aj u vas?lekarka tvrdi,ze si tym musi len prejst 😏 teraz su horucavy,v skolke pitny rezim zalozeny na ochutenom mlieku temer 3x denne k jedlu,alebo sirupova voda,chodia v ramci vychadzky na zmrzlinu,poobede na rozpaleny dvor bez kvapky vody,kucharka im tam nosi v bednicke ceresne 🙈s tym mliekom bohovska kombinacia..vaham ci ju uz uplne odhlasit zo skolky,nech sa vystrabi pocas leta(u nas funguje skolka cez leto).

Dakujem za radu

nikpa
30. jún 2022

🙈 tak to je cele zle. Pitný režim sladké mlieko a sirup plus tie čerešne, no si ma dorazila. Po*srala by som sa aj ja, nie to ešte dieťa. Keby si malej dávala do škôlky fľašku z vodou? U nás v škôlke to je tak, každé dieťa si ráno na stolček prinesie svoju fľašku a pije čo má v nej, okrem toho majú pitný režim počas jedla ale nikdy nie sirup. Buď mlieko čisté alebo čaj, dobre tam je asi cukor ale furt je to menšia pliaga ako sirup. Ja neviem či nemajú školské jedálne jednotné pravidlá a podmienky stravovania, kto uz dnes dá deťom dobrovoľne a každý deň sirup?! Keď sa môže jedna škôlka snažiť zdravšie stravovať, prečo nie aj ostatné...

fiafia
30. jún 2022

Moja nastúpila niečo po 2,5 roku teraz má takmer 5,5 a ešte sa to nezlepšilo. Nieje mesiac čo by som nemusela dačo riešiť. Za tie roky som platila plnú cenu stravneho snáď 3x 🤦 popravde ani neviem koľko to je. Keď bola menšia boli to horšie choroby zväčša končiace ATB ,teraz ma sople, teploty, kašeľ s lepším priebehom teda väčšinou ale je to vždy minimálne týždeň. Vyskúšali sme xy produktov na imunitu ale taký želaný efekt,že už neochorie sa nedostavil. Ešte sú v hre mandle, uvidíme či bude treba vyberať ...