Neustále grckanie 5 mesačného syna

domcik21
17. dec 2020

Dobry vecer mamicky. Uz som bezbranna . Mam 5 mesacneho syna ktory mi stale po mliecku grca .. ale tak o 2 aj 3 hodiny stravene mlieko . Niekedy mi to pride ze grcka len sliny s tym mliekom . skusam 3. mlieko bez nutritonu ani nakrok . Samozrejme kvapocky na prdiky tiež musime používať . Neviem co mam robit ,pribera krasne a je velky 🙂 nosime uz 80 🙈 a je to zivel 🙂 len to grckanie uz neviem co mam robiť a grcka dost. Nejake rady by sa zisli ..

andreatytler
17. dec 2020

@domcik21 Nas syn grckal az do svojich 10 mesiacov. Nie vela a ani mu to nevadilo. Grckol si a siel dalej. Handricky na grcku museli byt neustale po ruke. Mysela som ze to skonci ked zacne jest prikrmy alebo ked bude sediet ale nie. Prkrmy sme zacali ked mal 5.5 mesiaca a sedel od svojich 7 mesiacov. Aj som sa tu pytala ci je to normalne a naslo sa par mamiciek co vraveli ze to mali podobne. Kedze mu to nikdy nevadilo a priberal, neriesila som to. Uz 2 mesiace negrcka aj ked niekedy sa mi zda ze ked si grgne, tak mu vybehne do ust lebo sa tak zamraci... ale ide dalej. Nezastavi sa.
Ak ten tvoj grcka prilis vela, pytaj sa na vysetrenie.

domcik21
autor
17. dec 2020

@andreatytler na gastre som uz bola a zevraj je vsetko v poriadku. Tak ja uz neviem . Najhoršie je to ,ze on este grcka pol hodinu pred jedlom prejedeny nemoze byt lebo mu davam kazde 4 az 4 pol hodiny papat .

andreatytler
17. dec 2020

@domcik21 Ano aj ten na grckal hocikedy. A mas dojem ze to tvojmu babatku robi problemy? Aj pri tom place? Koko toho vygrcka tak na jeden raz a ako casto za tie 4 hodiny. Nas vygrcol maximalne tak za polievkovu lyzicu a za 3 hodiny co bol hore aj 4x grcol. Kedze vravis ze pribera pekne a je zivy, mozno sa netreba koli tomu trapit.
Mne radili krmit castejsie a mensie porcie a tak som nukala po prebudenia a pred spanim kazde 2-4 hodiny ale on sa aj tak napraskal iba pred spanim. Inokedy pil velmi malo.
Mozno ked zacnete s prikrmami a strava bude hustejsia, aj grckanie prejde.

majamat
17. dec 2020

zrejme ma reflux. moja dcera tiez takto grckala do 10m. ak ma 5m, mozete zacat s prikrmamy a tie rob trosicku hustejsie - take kremove. tie tolko grckat nebude.
nam Nutriton zaberal dobre,a le nie an grkanie, to bolo stale, ale skor na to zlostenie sa po najedeni. dcera sa prhybal do luku a striedavo sa krcila, kym nemala Nutriton. po prvom podani Nutritonu to prestalo. no grackanie zostalo, ale niekedy viac, inokedy menej. treba dieta nechat poriadne odgrnut, lebo aj to robi problemy.

mna by grckanie za taks trasne netrapilo.a koze antirefluxne opatrenia robit, to ano, ale zas reflux je uplne bezny a mal by vymiznut. si pamatam, ked sa anrodil bracho a aj dalsie susedky amli deti v tom obdobi, mamicky absolutne grckanie deti neriesili. babatka maju prirodzeny reflux a proste grckaju. samozrejem tym nemyslim, ze to treba brat na lahku vahu. ako som pisala robit opatrenia, dieta treba mat pod dozorom, aby sa nepridusilo, ale treba brat do uvahy, ze to prejde. musi sa vyvinut zvierac na zaludku, ktory zabrani navratu potravy, preto ej pre dieta vhodnejsia hustejsia strava ( to sa tyka tych prikrmov ). no zazraky sa robit nedaju, jednoducho to musi prejst a dieta z toho vyrastie.

domcik21
autor
18. dec 2020

Ano ja viem ze maly ma reflux . Papame uz aj prikrmy a z nich vobec negrcka len z mlieka a
Z vodicky .. odgrguje si niekedy aj po 2 hodinach .. on papa kazde 4 hodiny 150ml inak by ma asi zjedol ..

andreatytler
18. dec 2020

@domcik21 Z vody grckal aj ten nas vela a pritom pil strasne malo... len tak 2 dusky... uz som aj uvazovala ze mu prestanem nukat, lebo vzdy ked sa napi, tak o 15 minut to slo von. Ale ako som vravela, prestalo to. Myslim ze to chce len cas aby ten zaludok dozrel.

domcik21
autor
18. dec 2020

Dakujem 🙂 dúfam ze to prejde 🙂 v noci prespi krasne musim ho budit na papanie a vtedy z neho nevyjde ani kvapka 🙂 snad sa to zlepší casom 🙂

majamat
19. dec 2020

@domcik21 urcite sa to zlepsi. deti to mavaju, je to neprijemne,a le nic s tym neurobis. musi sa im vyvinut zaludok a jeho zvierac a bude to OK.
su aj starsie deti, tkore to maju,a le to uz nie ej tento novorodenecky reflux. neviem ako sa to berie. ci nejaka porucha vyvoja a ci sa to spravi, mne dcera aj 2-3r obcas neico vygrcla, ale uz nie.

kristi0000
20. dec 2020

Reflux