Neustále chorá prváčka

barbiiika1810
18. jan 2018

AHOJTE CHCELA VY SOM ABY STE MI PORADILI KTORA MATE SKUSENOSTI SO STALE CHORYM DIETATOM....MAM SEDEM ROCNU DCERU PRVACKU OD SEPTEMBRA SME KAZDY MESIAC CHORY DVA-TRI TYZDNE CHORY A OSTATNE SKOLA....MAME STALE DOST VAZNE CHOROBY TAKZE VZDY DOSTAME ATB A PO DOLIECENI DCERU ZVYKNEM ESTE 3 DNI NECHAT DOMA.BERIEME KVAPJY NA IMUNITU,C VITAMIN ATD... HNED PO PRELIECENI A PO BASTUPE DO SKOLY JE O 3-4 DNI ZNOVA CHORA...VSIMLA SOM SI ZE V SKOLE CASTU SU TAKU DETI KTORYM TECIE SOPLIK CI KASLU ALE ICH RODICIA ICH KVOLI PRACI NEVEDIA NECHAT DOMA.. BOLI SME UZ AJ U IMUNOLOGA NEPREDPiSALA NAM NIC...aj teraz naposledy sme boli chory pred vianocami potom cely cas cez prazdniny nic a hned po nastupe do skoly ochorela ...pediatricka mi povedala te mam zajst do skoly porozpravat sa a potom poslat na skolu hygienu lebo ze toto uz nie je normalne...v skole mi zas na toto povedali ze dieta si musi Zvyknut na nove bakterie v novom kolektivne...mali sme rakyto problem uz aj v skole no tam to boli ochotny riesit a nakoniec sa nasiel ,,bacilonosic"a ked ho preliecili dcera nebola chora viac ako pol roka...no tu ma skola ,,zdbala"ze co chcem hnd hygienu volat na nich...no nechcem ale uz si neviem rady...poskodzuje sa zdravie dceri vzdy vseko dobre v skole vynecha aktivity,kino,divadla....,mesacne nas lieky stoja aj okolo 50e,teraz naposledy 60e...ale kasleme na to hlavne nech vyzdravie...stale ma streptokoka,stafilokoka,silanginu...mame teraz aj pol rocneho syna a dost casto ochoreni

smesmesmejko
18. jan 2018

Za nas na 100% aloe a propolis 😊 syna som mala v decembri kvoli zubu v nemocnici,mal tyzden dvoje atb a potom este dalsi tyzden jedny,velmi silne,uz v nemocke si pytal alo,tak sme kupili,navysili davku a uz druhy tyzden je v skole a drzi sa super. V nemocnici si ho pytal,lebo predtym byvali obaja casto chori,mali aj lieky z imunoalergologie a tie im nepomohli,az ked sme nasli aloe...

pribinak
18. jan 2018

Treba ist k inej imunologicke a trosku na nu zatlačiť. Spravit velky rozbor krvi. Vam nejake voľnopredajne sirupy s ine srandicky nepomôžu.
My sme po nástupe do MS mali neustále sople. Brali sme 3 mesiace kúru Immunor a zmena o 100%.
Treba aj zvážiť vybratie nosnej mandle. Nemusi byt velka, ale moze robit problemi.

bibistec
18. jan 2018

No ono je fakt mozne ze v skole su ine bacily ako v skolke a teda bude castejsie chora aj u nas tak ale.nic vazne a deti s prisvitnymi soplami su ok a kasel no ono aj dva mesiace mozu.kaslat aj u mas tak dcera po chorobe uz sme aj u dr boli a proste len dokasliava sucho, nie je nakazliva ani nic
Ale pises ze dieta ma imumodeficient a toto je primarny problem
Treba riesit s alergo prip
Konzultovat u inej alergo na to vedia dat lieky podla stavu
+ dalsia vec ja na tvojom mieste aj gastro riesim nemoze mat nejake poruchy creva? Celiakia a pod sa mozu prejavit rozne. Takisto u nas napr pomohla zmena stravy bol problem s crevom. A pomaha aj pracka vzduchu napr jeden znamy si chvali maju doma a deti su zrazu zdravsie
Je milion veci ale.urcite riesit
Chuda dieta a po chorobe ma.este znizenu imunitu. A probiotika urcite odporucam. Ale porad sa hlavne na alergo

eliska13
18. jan 2018

@barbiiika1810 všetci v rodine si dajte spraviť výter môžete byť bacilonosici.Urcite by mala imunologicka spraviť veľký rozbor krvi my sme takto boli vo veku 5-6 rokov, ale nie veľké choroby, ale stále sopel, kašeľ, zápaly ucha.Mala by dostať od imunologicky Bronchovaxom kde v malých dávkach ju privykaju na bacile, či Imunor
Po ATB je málo byť 3 dni doma je ešte oslabená, ak má bunkovú a celkovú imunitu zníženú jasné, že chytí prvý bacil.u krcného máte vyšetrenie na mandle?nájdi si inú imunologicku toto je začarovaný kruh určite by to mala riešiť
C vitamín je nič na podporu.A určite s ňou treba chodiť stále von za každého počasia, možno sauna, plávanie
Nám veľmi pomohol Bronchovaxom.odvtedy klopklop je raz ročne prechladnutý nedaj sa odbiť, ak berie casto ATB je to zle
Ja by som vymenila aj pediatricku a v škole by bolo fajn, keby triedna doporučila vytery ostatných detí, ale prikázať nič nemôže je to na dobrovoľnosti rodičov.U nás sa našiel bacilonosic majú 3 deti a zelené škole si presúvali jeden na druhého a nič neriešili.Chlapec chorý nebýval iba to prenášal dalej

79viktoria79
18. jan 2018

detska lekarka nech ta posle na odborne vyšetrenie,a nie takej co vam nic nepredpise....

bosoriak
18. jan 2018

Ale zas ak je chora len tvoja dcera, tak nemozno nutit celu skolu sa prisposobit. Isla by som na imunologiu, nech jej dodaju nieco na nabudenie imunity. deti byvaju chore, do tych 10 rokov sa proste imunizuju a niektore su nachylnejsie a niektore menej. A zaroven take tie male, ale dolezite veci - otuzovat, pohyb vonku za kazdeho pocasia, neprekurovat doma, vela ovocia a zeleniny a podobne. A mozno by stalo za uvahu poriesit aj nejaky liecebny pobyt niekde v kupeloch alebo ist k moru na mesiac minimalne. To uz treba prebrat s lekarom.

adka.baby
18. jan 2018

Aloe gel a produkty aloe pre deti.

miricici
18. jan 2018

Ahoj, presne aj ja niečo podobné riešim, dcérka bude mať 6 rokov v apríli, chodí posledný rok do škôlky a je viac chorľavá ako prvé roky v škôlke. Minulý rok mala 4x ATB - od augusta okrem septembra každý mesiac. Napr. v roku 2016 sme prešli rok bez ATB. Naposledy jej v decembri vyšli zo sterov z nosa baktérie moraxella a streptokok. Boli sme aj u ORL a tá povedala že mandľa je v poriadku, hovorila som jej že aj ja sa chystám na stery - resp. celá rodina či náhodou nie je niekto z nás prenášačom ale povedala mi že je to kvázi zbytočné nakoľko ten nález čo má malá v nose je len o jej imunite. Že všetko je to o strave - o tom čo dieťa v strave prijíma do tela, poradila mi aby sme obmedzili mliečne výrobky, sladkosti, biele pečivo... a že nech skúsime choroby zvládnuť bez ATB lenže naša dcérka máva zakaždým vysoké teploty a teraz posledne mávala aj angíny takže na to iba ATB - ako bola som z toho celkom prekvapená čo mi povedala... brali sme aj Bronchovaxom už niekoľkýkrát ale teraz ako som jej ho v októbri začala dávať tak do pár dní mi chytila sople ktoré boli síce iba také vodové a aj prešli bez liečby ale potom týždeň na to aj tak ochorela tak že to bolo na ATB takže teraz v januári som jej ho už nenasadila lebo to nemalo žiadny efekt. Predtým keď ho brala tak aspoň tie choroby aj keď boli, mali miernejší priebeh ale teraz nič! Od detskej lekárky som sa vypýtala k imuno-alergologičke kde máme termín koncom januára. Chcem aby jej aspoň krv zobrali, nechcem do nej každý mesiac pchať ATB. Ešte možno také že po každej chorobe sa odporúča vymeniť zubnú kefku...

bibistec
18. jan 2018

A este ci ma dostatok d vitaminu

sissy27
18. jan 2018

@barbiiika1810 a ty čo robíš pre zdravie dcéry? otužovanie, dostatok vitamínov, kvalitná strava, vhodné prostredie (napr. či sa u vás nefajčí, nemáte v dome plesne - to sa kľudne môže stať aj v drahej novostavbe)... ORL vyšetrenie kvôli nosovej a krčnej mandli ste absolvovali? Aj časté užívanie atb znižuje imunitu...
Nádcha nie je choroba s ktorou sa zostáva doma, ty tiež nezostaneš pn kvôli nádche, takže v kolektíve by som chybu nehľadala, hlavne ak teda je tvoja dcéra jediná, ktorá je tak často chorá...

babina_33
18. jan 2018

Nie je moc dobre, ked je dieta casto chore, lebo aj tie lieky jej znizuju samotnu imunitu. Treba skvalitnit stravu, pobyt vonku aj v chladnejsom pocasi - prechadzky, chodit plavat, neviem, musite sa asi prisposobit celkovo aj ked nie je chora

m.i.r.i
18. jan 2018

jednozenacne ma dcerka slabu imunitu a musi to mat nejaky dovod...to caste uzivanie ATB jej tu imunitu este viac znizuje...potom sa tocite v zacarovanom kruhu..uz tu poradili mamicky predo mnou, jednoznacne sa treba aj doma zamerat na to, ci nemate prekureny vzduch - prilis suchy, ci je dobre zlozenie stravy, prilis sladkosti a malo zeleniny ci ovocia...atd..A jednoznacne trvat na inych vysetreniach este u umunologa, alergologa atd...Pretoze to nie je uz bezne aby dieta v skole bolo az takto vela chore..
Skolu by som neobvinovala...aj u nas su stale soplave a ukaslane deti...v skolke som to riesila, pretoze male deti tie obycajne sople uz znasali velmi zle, tiez sa tam spalo a ked dieta cely cas kasle, stekaju mu sople, je to des, potom su nachylnejsie na usi, na priedusky...a choroby sa tocili dokola...v skole je to uz predsa ine...deti nechodia do skoly s horuckami a vaznymi chorobami, sople a kasel sa melu cely rok, aj ucitelka to schyta zopar krat a tiez uci aj prechladnuta...ani mna to netesi, ale hlavne ked je sezona kadejakych virusov, tak tretina triedy chyba a zvysok sopli aj tak...kazdopadne, aj moj syn schyta obcas sople..ale to je asi tak vsetko...v skolke bol chory neustale, terraz v skole uz uplne v pohode, par krat v roku nadcha..neriesim, vystriekam nos, nasdim cecko a nic viac vacsinou netreba....kazdopadne viem, ze napriklad spoluziacka, ktora ako mensia uz bola stale na atb, ked chyti ten isty virus ako moj syn, tak kym on pofuka 10 dni nos, tak ona to ma hned na usiach so zapalom ucha a neviem ako, ale kym on ma len virus, ona uz ma bakteriu a zas ma ATB..s tym ale ja nic nespravim...syn nie je ani nosic, ani chorlave dieta, ani nic..ale kym on chyti jeden z 5 virusov v skole a vysopli sa z toho za par dni, ona chyti kazdy jeden napriklad a berie 2x atb a zvysok ma horucky a je doma..za to predsa nemoze on, alebo spoluziaci co sli do skoly s nadchou, ale slaba imunita toho dievcatka, pripadne alergie a kadeco ine..ja chapem, ze ta to trapi, lebo je to zacarovany kruh, ale v skole sa uz premelu ludia, ucitelky, rodicia, deti chodia po kruzkoch, cestuju MHD ci inymi spojmi, uz sa tie choroby tocia tak ako to je v beznom zivote...nas organizmus s tym musi bojovat...

lolita555
18. jan 2018

Ka si tiez myslis ze s kolektivom neurobis nic moj zacal od septembra do skolky a tiez keby si videla ake decka soplave su niekedy tam.priznam sa brutal ma to tocilo ale neurobim a tym absolutne nic takze to berem a nutne zlo.ja som maleho mavala casto choreho ant.stale raz sme boli s horuckami na pohotovosti a lekarka mi povedala mamicka volako ste spanikarili ked ste hned dobehli na pohotovost dali ste mu cipku niec ine nespracim pre vas o dva dni pridte k obvodnej ak bude horsie!tak som si povedla dost.maleho si liezim doma kes je chory samozrejme ak nie je potrebne inak ale ja uz riesim len horucky vysoke.myslim si ze malej nerobi dobre al ma stale ant.organizmus je velmi zatazeny nenabehuje na liecbu.vela otuzujem vobec maleho neseparujem od zimy kamaradka malu naoblieka ako cibulu nechodi ani do skolky a chora je castejsie ako moj.takze za mna otuzovat,vela vetrat doma,ovocie,vitamin c a ak chces mozes skusit produkty just u nas sa osvedcili.dufam ze sa vam polepsi

lienkaninka
18. jan 2018

ahoj daj sa vypísať do kúpeľov v Lúčivnej , ja som mala obidve dcéry stále choré a boli sme 3 týždne v kúpeľoch a od vtedy len 1x soplík aj to len 4 dni a super a to ám dcéru aj astmatičku a mávala aj časté laryngitídy

miricici
18. jan 2018

@lolita555 no veď to, tie nešťastné vysoké teploty, ja z nich mám strašný strach, aj keď si uvedomujem že teplota je na jednej strane dobrá, telíčko pracuje, lenže moja dcérka máva hlavne teda pri angínach alebo pri bakteriálnych ochoreniach tie teploty tak, že jej ich ide ťažko zraziť aj po podaní lieku, máva studené končatiny - to viem že vtedy jej ešte teplota stúpa. Inak by som chorobu ani moc neprežívala. A ak sa môžem spýtať ako otužuješ malého? Plávanie, či?

smoni
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolita555
18. jan 2018

To ti verim ja mam vzdy strach ked mame teploty a to mame vysoke.ano chodime plavat 2krat do tyzdna.a ked ideme rano do skolky pootvaram okna na 5 minut kym sa hra nie je este obleceny myslim bunda ciapka.....mama moja ked to zbadala ze co robis ale nam to naozaj pomaha znasa lepsie zimu si myslim.inak granatove jablko a pomelo je vyborne este na imunitu nastastie nas lubi.

eliska13
18. jan 2018

@miricici bronchovaxom sa berie dlhodobo

miricici
18. jan 2018

@eliska13 Viem, malá ho brala aj predošlé dva roky s prestávkami a vtedy nám aj veru pomáhal, keď aj ochorela tak priebeh bol oveľa miernejší, za 3 dni bolo po chorobe ale teraz to brala tiež a efekt žiadny oproti tomu predtým, tak načo to mám do nej pchať?

barbiiika1810
autor
18. jan 2018

Baby pochodoli sme uz vsetko....aj imulog aj krcneho...aj krvy obraz sme mali v poriadku no teraz po tolkych atb uz pochybujem...cakame teraz na doliecenie a pravdepodobne idu mandle von...v meste mame dve imunologicky takze si velmi vyberat nemozem no skusim tu druhu...plavat chodi no kvoli stalim chorobam teraz uz velmi malo...pri kazdych prazdninach chodime k rodine do rakuskych alp...mame aj zvlhcovat s ionizatorom...prechadzku absolvujeme kazdi den rano aj poobede cestou do a zo skoly aj napriek tomu ze mame auto kedze mame pol rocneho synceka...s kaslom ako takym a soplikmi nemam az taky problem ale aj minule mi dcera povedala ze ju presadili k inrmu spoluziakovi lebo ten pri ktorom sedi kasle a sopli alr jeho rodicia nevedia zostat doma...A to ma hneva ze ja sa snazim robit pre deti vsetko a iny kasle na to....aj ja som pracovala a predsa som musrla nieco poriesit ked bola chira dokonca raz ma kvoli tomuto aj prepustili...neviem proste ze uz co mam robit...a ja neviem to je take strasne zobrat svoje dieta na vyter ci nie je bacilonosic?ja dam vybrat mandle malej chodime kade tade po lekaroch chyba uz tolko ze podla mna ju daju opakovat aj ked drzime pekne tempo vzdy je naucena ako ma byt a iny sa nafukuje kvoli vyteru...a ako vravim su vzdy viaceri chory...dokonca vychvavatelka vravela ze si mysli aj ona ze v triede nebude nieco v ppriadku lebo aj ona a aj triedna ucitelka su pomerne casto chore

anicka26
18. jan 2018

U deti je zvyčajne zvyšena chorobnost bežná,,, treba posilnovat imunitu.V prvom rade treba začat s otužovaním a doplnanim živín...Nám sa veľmi osvedčilo tekuté colostrum v kombinácii s aloe vera gelom.Tekute colostrum zaberie už od začiatku a aloe vera gel z dlhodobejšieho hľadiska. Su to všetko doplnky ktore su prirodné...My sme veľa lekární pochodili,až som pochopila,že vyhadzovat peniaze za kvázi doplnky výživy nemá zmysel.

anicka26
18. jan 2018

Ak by bol záujem možem to s vami prebrat aj trošku do hlbky tak IP

zuzkamargit
18. jan 2018

@barbiiika1810 mohlo by pomoct to aloe v kombinacii s echinacinou + lucivna. A ak nie more, to je niekedy komplikovane z viacerych hladisk, tak aspon pravidelne 3x v tyzdni pridat 2-3 kvapky tymianovej esencie do kupela. Prehreje organizmus a ucilni dutiny. Mojmu synovi toto pomohlo.

zuzana0612
18. jan 2018

@anicka26 a aké colostrum ste dávali? môj syn je tiež stále chorý. aloe vera máme.

katarinamarkova
18. jan 2018

@barbiiika1810 ahoj, pár otázok:
- ako dlho vám trvá tá cesta do školy, zo školy, pár minút? polhodinu? hodinku?
- bývate v meste na dedine? tá prechádzka je v prírode? či popri hlavnej ceste?
- vieš mi uviesť cca denný jedálniček dcérky?
- športuje? cvičí?
- zdržiavate sa v klimatizovanom prostredí? ty? ona?
? čo presne znamená ,,máme dosť vážne choroby,, aké?
- ostatní členovia domácnosti sú zdraví?

maruskazkosic
19. jan 2018

Jednoznačne colostum na povzbudenie imunity. Určite nebudem tvrdiť že zázraky na počkanie, ale u nás sa osvedčilo pri užívaní v tekutej forme 2xročne. Cca po 2 rokoch sa imunita rozbehla tak že už sme nebrali žiadne ATB, dokonca posledný pol rok syn v škole nevynechal ani jednu hodinu, ani jeden tréning, ani jednu hodinu klavíra 🙂 🙂 🙂. Samozrejme sa pridávam k názoru že je potrebné otužovať, zdravo sa stravovať, obmedziť cukor a na čo deti tiež veľmi citlivo reagujú je pokoj v rodine. Keď rodičia nie sú v harmónii a pohode, dieťa to vycíti a stiahne pozornosť na seba tak že ochorie.

anicka26
19. jan 2018

My používame od firmy LR,,,nieje colostrum ako colostrum...Ale základ si je dat pozor aby bolo do 12 hodin od porodu ,,vysaté,, a aby bolo od kravičiek tu v EU...

danula.ch
19. jan 2018

@barbiiika1810 aj my sme take riesili kedysi, ked maly nastupil do skolky. Prvy rok stale chory, druhy rok tiez, same ATB, kym neskoncil v nemocnici z vycerpania kvoli angine. To sme akurat mali termin na vyber nosnej mandle a kvoli hospitalizacii sme sa tam nastastie nemohli dostavit. V tej nemocnici som sa nastvala a zacali sme budovat imunitu s kolostrom. Zacinali sme s tekutym z LR, postupne sme presli na kapsule. Aj ked ich maly nevedel prehltnut, vysypala som do trosky vody a tak to bolo v pohode. A s kolostrom sa vsetko postupne zacalo zlepsovat. Choroby boli, ale uz nie s ATB a 3 tyzdne, ale vpohode sme liecili doma bez navstevy dr. a z 3 tyzdnov bol zrazu tyzden. Postupne boli choroby stale menej caste a teraz uz ani nevieme co je to ATB a vaznejsie choroby.
Mam o 2,5 roka mladsiu dcerku a u nej to kolostrum tiez krasne zabralo. Davali sme ale aj cecko, decko, rybi olej. Teraz su uz vacsi, kolostrum nepouzivame, davame si vsetci kvapky z echinacei, ked citime, ze na nas nieco lezie. A ucinkuje to rovnako ako kolostrum kedysi. A cecko, decko, rybi olej, to tiez stale davame.

danula.ch
19. jan 2018

@barbiiika1810 a este som zabudla, ze mandle su doteraz na svojom mieste, uz nie je potrebne ich vybrat 🙂

babulka82
19. jan 2018

Odporucam tieto kvapky su super vyraba ich firma Energy