Neurologické vyšetrenie u dvojmesačného bábätka

mizu89
12. okt 2020

Ahojte mamičky.chcela by som sa len popýtať ako prebieha také vyšetrenie u malých detí.Moj drobec má 2m a máme ísť na neurológiu ohľadom hemangiomu.povedali nám že máme doniesť zdrav.kartu a zapísať sa(poradovník).Ako dlho trvá také vyšetrenie.Lebo neviem ako zvládnuť dlhé čakanie v čakárni s drobcom.Ja keď som bola menšia chodila som na neurológiu zo zdrav. dôvodov a viem že sme tam s maminou prišli ráno kolo 6-7 a odchádzali sme na obed.Ako ste vy zvládli pol denne vyšetrenie s takým malým dieťaťom Ďakujem za každú radu

nikpa
12. okt 2020

@mizu89 pokiaľ máš možnosť určite sa objednaj na čas, za ten pár eurový poplatok to stojí a ešte v tomto období keď je všade korona a zacina chrípka. Ako ho chceš kŕmiť, ešte keď kojis ok ale zarábať mlieko v čakárni, no neviem. Ja chodím na neuro so synom od narodenia ale my sme chodili kvôli pohybovému aparátu. Dr ho prehmatala, kompletne poprevracala v rukách, kontrolovala reflexy, otacala ruky, nohy, hlavu, kontrolovala či reaguje na podnety, zvuky, predmety, no proste asi najkomplexnejšie vyšetrenie. Žiadny iný dr ho tak dlho a dokladne nevysetroval.

deti95060810
12. okt 2020

v čakárni nenechajú Vás dlho čakať...S tak malým bábom nie je až taký problém, ešte veľa spí, takže kľudne keď bude v kočíku tak tam vydrží spať pomerne dlho...

ludinka
12. okt 2020

@mizu89 u nás majú bábätka prednosť , neverím že vás nechajú dlho cakat

mizu89
autor
12. okt 2020

@ludinka no bola by som rada keby nás uprednostnili.

mizu89
autor
12. okt 2020

@deti95060810 no rozmýšľam že zoberiem kočík do čakárne

mizu89
autor
12. okt 2020

@nikpa povedala že je tam poradovník vôbec nespomenula že či sa chceme objednať na hodinu

mizu89
autor
12. okt 2020

No my kým sa vytrepeme z domu a prídeme do mesta čo je cca 20km tak tam budeme o 8:00 a to už určite bude kopu ľudí pozapisovanych

deti95060810
12. okt 2020

@mizu89 choď skôr...

deti95060810
12. okt 2020

@mizu89 jasné že si pomôžeš, kde budeš mať bábo celý čas ? v kočíku aj pohojdáš...

janage
12. okt 2020

@mizu89 ahoj ja chodim na neuro s dcerou. Babatka a akutne stavy maju u nas prednost. Minule sme boli druhy a odchadzali po troch hodinach😉 (mala je starsia a neakutny pripad) maminky chdia s vajickami alebo kociarikmi. Deticky nakoja alebo si zoberu do termosky teplu vodu, s davkovaca odsypu mliecko a zarobia do flase. Pretrepu flasku a nakrmia. Ruky vydenzifikuju. Aj v tom kociari alebo na pulte prebalia. Zober si daku prebalovaciu podlozku.

janage
12. okt 2020

@mizu89 mozes,este skusit niekoho znameho z toho mesta poprosit, zeby vas isiel zapisat. Dalo by sa?

mizu89
autor
12. okt 2020

@janage nie sme priamo z mesta takže nemá nas kto zapísať ☹️

mizu89
autor
12. okt 2020

@deti95060810 posnazime sa nejako

mizu89
autor
15. okt 2020

No žienky tak nakoniec sme prišli o 6:35 a boli sme prvý.ale že vraj dr. povedal že malý má ísť na sono mozgu a k fyzioterapeutovi zato že má furt naklonenu hlávku na jednu stranu.joj ide má poraziť.z komára robia somára a len stresuju.vsak každé dieťa kuka na stranu a nie rovno.clovek aby len lietal po doktoroch.🤦

sofiia87
15. okt 2020

Ja som bola s malou na Kramaroch, ked mala 4 mesiace. Na termin som cakala vyse 2 mesiace, objednali nas na cas, no i tak sme tam cakali asi 2 hodky. Ale ospravedlnili sa nam, ze mali vela ludi. Vysetrenie bolo uplne v pohode, poobzerala ju, poklepkala, poskusala reflexy, ci sa otoci za hrkalkou a pod. Potom jej spravili usg mozgu a sli sme domov. Ale neboli sme kvoli hemangiomu, ale niecomu inemu

nini1010
15. okt 2020

@mizu89 Na tvojom mieste by som nezlahcovala.Samozrejme nedramatizovala ale nezlahcovala.Ziaden ani len ten najmensi zdravotny problem netreba u deti zanedbat,nieto u takeho maleho drobceka.Nikdy nemozes vediet,bud rada ze ta poposielali a nemavli rukou.Vybehala by som co treba hoc by som tam mala neviem kolko cakat.Ale teraz ta vsade zoberu pravdepodobne iba na objednany cas lebo su predsa pravidla aj na pocet pacientov na m2.

danielahamar
15. okt 2020

U nás sa objednáva, aj tak caka človek hodinu, a bez kočíka isto neísť

mizu89
autor
15. okt 2020

@nini1010 nezlahcujem len to že teraz keď je tá korona tak sa trepať všade kde sa len dá.to má netesi.a to kôli hemangiomu.

nini1010
15. okt 2020

@mizu89 Ja som takto chodila s mojjm drobcekom v prvej vlne po neurologii ale bola som stastna ze som vobec dostala termin.A ked mi povedali ze je vsetko v najlepsom.poriadku bola som prestastna.

mizu89
autor
15. okt 2020

@danielahamar no mala som kočík a aj vajce.prisla som o 6:35.chvaka Bohu nikoho nebolo ale 7:10 sa to začínalo už hromadiť

mizu89
autor
15. okt 2020

@sofiia87 na sono mozgu máme ísť v pondelok
Tiež poklepal mu kladivkom po rukách nohách len sa mu voláko nepáči že mal stále naklonenu hlávku na ľavú stranu.no a u detskej dr. mal stále naklonenu na pravú stranu.vsak ale deti obzerajú nie?tak preto majú stále naklonené hlavy na jednu alebo druhú stranu

mizu89
autor
15. okt 2020

@nini1010 no to dúfam že mi povedia že je všetko ok.

mariska1989
15. okt 2020

@mizu89 aj mne sa moja kukala viac na jednu stranu teda skôr ju mala naklonenu ale všetko bolo ok.samo sa jej to upravylo

mizu89
autor
16. okt 2020

@mariska1989 presne toto robí aj môj syn.len že máme ísť na sono mozgu a k fyzioterapeutovi

mariska1989
16. okt 2020

@mizu89 ja som ju dávala ležať na bok keď spala na tu stranu na ktorú bola viac nahnuta ta hlava a fakt pomohlo ..daj na bruško a tak sa pozri ako ju drží . Ono sa to neskôr úpravy veľa robí že ako bolo v brušku mojej sa to v 4 mesiacoch ukludnilo

mizu89
autor
16. okt 2020

@mariska1989 ja malého polohujem.raz spí na pravej strane, inokedy na lavej

mariska1989
17. okt 2020

@mizu89 mne sa naučila ležať na tej strane ktorú mala zlú že vlásne ju nemala ako keby upadnutu ale pekne podloženu .ale to som si sama tak urobila lebo keď sme malí poradňu tak dr mala dovolenku tak som si naordinoval podľa vlastného úsudku a keď som šla na ďalšiu poradňu a povedala dr tak ju dala na bruško a tam hneď povedala že to má v poriadku lebo vtedy mala hlavu akurát ok ako naschvál 😂 ono sa deti naučia tu hlavu držať a treba im dať už len chvíľu čas maličko dopomôcť a úpravy sa to aj bez Dr.