Neurol a dieťa

10. máj 2022

Ahojte ,prosím vás sesternica ASI dala omylom polku neurolu ročnej dcérke . Píšem asi preto ,lebo mala nachystané dve polky tabliet (neurol berie ona kvôli úmrtiu manžela a polku prednisonu jej dcérka kvôli chorobe ktorú má ) . Nevie či sa nepomylila a nedala jej svoju tbl.. hrozne sa boji ,nechce volať na pohotovost a ja za ňu nemôžem . Ja sa bojím preto sa chcem opýtať či sa nemôže malej niečo stať . Zabila by som ju :((

bluemoon24
10. máj 2022

02/ 5477 4166 Pohotovostni linka na narodni toxikologicke stredisko, tam ji poradi. Pulku jakeho neurolu? 0,25, 0,50, 1?

gelifil
10. máj 2022

čo by si nemohla???

gelifil
10. máj 2022

alebo je aj toxikologicka linka

autor
10. máj 2022

@bluemoon24 ďakujem skúsim tam zavolať ,lebo ona nechce boji sa alebo ja neviem ,povedala som jej že ide o nej dieťa preboha ...

autor
10. máj 2022

@gelifil skúsim zavolať

autor
10. máj 2022

@bluemoon24 polku 0,5

sisa_s
10. máj 2022

Budu sa ta na linke pytat udaje o dietati...takze mala by ona zavolat, r.č.mozno chcu

pinkgirl
10. máj 2022

Účinok Neurolu vie predsa odpozorovať na sebe - cítiť ho rýchlo, takže môže rozlíšiť či si ona vzala neurol alebo ten prednison.

autor
10. máj 2022

@sisa_s aha to neviem . Skúsim jej poslať číslo čo mi dala pani vyššie a nech zavolá . Ja byť ňou ani minútu neváham :( ...

gelifil
10. máj 2022

volaj ty

autor
10. máj 2022

@pinkgirl to má vôbec nenapadlo a myslím, že ani ju . Ďakujem idem jej zavolať

macilaci
10. máj 2022

Ci sa bojí ci nie. Ona tam musí!zavolať. Je to matka!

dagmarovita
10. máj 2022

vsak opytajte sa telefonicky na pohotovosti detskej, ci jej nieco hrozí alebo bude utlmená a zaspí, treba ju pozorovat..uvidite co poradia, slanú vodu by mohla piť dcerka, vela vody nech to vyciká,

autor
10. máj 2022

Volala na moje naliehanie na pohotovosť , má malú sledovat ,či dycha atď , prípadne môže prísť na výplach ,ale to nechce .. že pravdepodobne bude utlmená a bude spať .. ja som neurol nikdy nemala takže neviem aké účinky až ma ,ale hrozne sa o malú bojím , aby jej srdiečko nezastavilo alebo niečo ,asi sa bojím viac ako sesternica :( ... Ona si dala tú druhú polku ale žiadny účinok ,takže dala malej predsa svoju tabletku ...

autor
10. máj 2022

A ďakujem pekne za všetky vaše rady a odpovede ❤️

pinkgirl
10. máj 2022

Stane sa, už bude isto opatrnejšia 🙂.

islava
10. máj 2022

Ja robím v zdravotnictve, dávame deťom cca od 3 rokov 0, 25mg, niekedy pol, podľa mňa bude spať. Veľa tekutín davat

autor
10. máj 2022

@pinkgirl ďakujem za podporu ,vravela som jej že chápem že to má teraz veľmi ťažké a niekedy je mysľou inde, ale dieťa je momentálne prvoradé a musí si dávať na takéto veci extrémny pozor. Áno stalo sa ,a verím že už sa to nestane . Od zajtra idem k nej na nejakú dobu ,tak nato dohliadnem 🙂

autor
10. máj 2022

@islava ďakujem krásne za odpoveď . ❤️

koniarova
10. máj 2022

Tiež si myslím,že dieťa to vyspí. Držte sa.

meluela
10. máj 2022

Ahoj, sesternica potrebuje pomoct od vas s dcerkou, super ze tam ides. Ma terapeuta? Ako dlho je to od umrtia manzela? Ten neurol by vobec nemusela brat, keby dostala adekvatnu odbornu pomoc, ale zial sa to standardne riesi takto :-/ Potom nech z neho ide cim skor dolu, benzodiazepiny su svinstvo, na ktorom sa clovek velmi rychlo stane zavislym. Dufam, ze dietatko bude v poriadku, nebola to nastastie nejaka konska davka.

savanna
10. máj 2022

Pocula som, ze v osadach davaju detom upokojujuce lieky uz od malicka - aby spali a mali od nich pokoj. Smutne, ale faktom je, ze deti to preziju. Ved aj kedysi sa daval detom odvar z makovic, co je vlastne opium a deti prezili. Myslim si, ze to bude ok.

autor
10. máj 2022

@koniarova ďakujem
@meluela od úmrtia je to 4 mesiace ,chodí k psychológovi ,berie už len polku tento týždeň a potom znižuje ešte dávku neviem tak nejak mi vravela .aj ja dufam ,ani nespím komunikujem snou ale že mala spinká,dýcha tak je mi lepšie .
@savanna to len chorá žena môže dať dobrovoľne dieťatku takéto lieky preboha :(( ..

koniarova
11. máj 2022

Všetko ok? Hneď po zobudení som si na nich pomyslela.

autor
11. máj 2022

@koniarova bože vy ste zlatá ❤️ áno mala sa zobudila okolo 7 a je úplne v poriadku ,dáva jej veľa piť ale že už vymýšľa o 100 šesť ,takže sa teším ,ja som brebdela skoro celú noc kvôli tomu a aj sesternica dávala nonstop na malú pozor. Ďakujem veľmi pekne za podporu