Netypický priebeh kiahní po očkovaní

meryska
4. aug 2012

Syn bol ockovany v 15-18. mesiaci. Mali by v tej vakcine byt aj kiahne, ale problem je v tom ze: objavili sa mu len dva pupaciky na nohe, ktore sme doteraz pripisovali ustipnutiu, ziadna teplota ani ziadne ine vyrazky. Asi po 11dnoch dostal horucky, zase bez vyrazok, tie dva pupaciky sa medzi tym hojili bez chrasticky, presne ako ustipnutie len to malo taku tvrdu hrudku vnutri. No po 14 dnoch prisiel bratranec s rovnakym "ustipnutim" pri uchu a do rana bol vysypany kompletne. Preto neviem ci sa este vysypeme, alebo to bolo vsetko? A co tie teploty teraz pri konci hojenia?

mummy01
4. aug 2012

@meryska boli ste u Dr.? Horucka pri kiahnach je na zaciatku kym sa dieta vysypava,vysype sa behom par dni.Neviem ale podla mna to kiahne neboli,ale to ti s urcitostou povie iba lekar...

meryska
autor
4. aug 2012

u lekara sme neboli, lebo doteraz som to mala len za divneho komara, dnes (sobota) sa vyhodil maleho bratranec takze dedukciou sme prisli na to ze ten divny komar nebol komar... a lekarku chcem riesit v pondelok len najprv zavolam a uvidim co a ako, lebo ist tam do cakarne len tak sa mi nevidi ako dobry napad

mummy01
4. aug 2012

@meryska no jasne,ak je podozrenie na inf.ochorenie do cakarne ani ist nemozes,preto sa dopredu treba s Dr.dohodnut.Ved uvidis ci ti povie...

strapco13
4. aug 2012

@meryska po ockovani MMR a koiahnach moze byt takato reakcia na, casto prave kolo toho 10 dna ..teplota drobne vyrazky
ale kludne moze byt ze sice bratranec mal kiahne a vy naozaj "len" stipance
ale inkubacna doba je 21 dni ..cize ak sa dovtedy nevyhadze tak by sa teraz nemal, a ockovanie by ho uz malo chranit
ale Dr zavolaj tak ci tak

abbey1
4. aug 2012

@meryska V tej vakcíne kiahne nie sú. Kiahne sa očkujú dobrovoľne a snáď ste ich neočkovali k MMR v jeden deň.

masinka
4. aug 2012

@abbey1 teraz mas na vyber - bud trojvakcina mmr zadarmo, alebo stvorvakcina mmr+ kiahne s doplatkom, tie sa potom o pol roka este samostatne preockuju.

abbey1
4. aug 2012

@masinka Nepredpokladala som, že niekto si dobrovoľne vyberie takúto kombináciu. Nuž! 😒

kukina79
6. aug 2012

@merysko ahoj, zaujimalo by ma ci sa vam potvrdili tie kiahne. nieco podobne mame aj my od piatku.

meryska
autor
9. aug 2012

@kukina79 kiahne nam nepotvrdili lebo nase "pupaciky" su uz skoro vyhojene a nepoznat co to je alebo bolo, takze bud ich este raz dostaneme alebo to boli oni 🙂 kazdopadne moze to byt netypicky priebeh kiahni , je mozne ze niekto sa vysype len takto. ale teploty boli zo zubov, mame novu stolicku 🙂

kukina79
9. aug 2012

@meryska nas maly doteraz nemal horucku a vsimla som si, ze ma pupak aj na na slape nohy. tak predpokladam, ze to je stipanec a tie ostatne tiez...dufam a ked nahodou to bol tiez netypicky priebeh kiahni, tak sme ziskali dozivotnu imunitu a ani nevieme ako 🙂