Nesúhlasím, aby moja trojmesačná dcérka užívala antibitotiká

roselyn
7. nov 2013

Ja s tym vsak nesuhlasim, a teraz neviem co mam robit? Boli sme na krcne vysetrenie a zistili, ze mala je velmi zahlienena, a ze v ustach ma bacila. Sopliky odsavame a pouzivame kvapky do nosa a tiez physiomer morsku vodu, a do ust sinupret. No a lekarka, ze prisli vysledky, ze ma bacila, ze jej da antibiotika. Ja vsak nesuhlasim. Neviem co teraz?

luliu
7. nov 2013

@roselyn podla mna su diagnozy, pri ktorych musia byt ATB nasadene - inak sa to nezlepsi, mozno zhorsi

gubcikova
7. nov 2013

@roselyn akého má bacila?

jakojka
7. nov 2013

my sme tiez mali bacila, ziskali sme ho este v porodnici...tiez nie som za to, aby sa vsetko riesilo antibiotikami, ale niekedy to inak nejde....my sme mali dost nebezpecneho a rezistentneho a nastastie pamyconom sa to preliecilo....odvtedy uz ziadne antibiotika (vyse roka) neuzivala

skvele
7. nov 2013

O par dni to bude este horsie a potom suhlasit budes. Takymto malym detom to vzdy zlezie na priedusky a potom uz ine vychodisko nie je. Nemyslim si, ze by ich davali zbytocne.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
voskovaeva
7. nov 2013

cches ist do nemocnice??a videt svoje dietatko ako strasne place ked mu robia prijimacie testy??Lekari vedia preco davaju antibiotika

jaannuusskkaa
7. nov 2013

Tak nabuduce nechod ku doktorke 😀 ked nesuhlasis s jej liecbou....ved sa riadi podla vysledkov tak asi vie co je dobre......ale nic v zlom to prve ma napadlo

lili_mia
7. nov 2013

Akého bacila? Ak robili výtery, tak sa robila aj rezistencia na atb. Píšeš, že v ústach. Neviem či myslíš len oblasť okolo zubov, alebo narážaš na výter mandlí.
Si dospelá žena, hádam si si vedomá toho, že ked s niečím nesúhlasíš, tak nepotrebuješ povolenie od modrého koňa.

adriana1980
7. nov 2013

Vybrala si si túto pediatričku a neveríš jej. Nájdi si takú, ktorej budeš dôverovať. Myslím, že mi ti tu neporadíme, či treba atb alebo nie, ale ja mám pediatričku, ktorej verím a to je základ. Tvoje dieťa bude k nej chodiť ešte pár rokov 😉

miku1
7. nov 2013

@roselyn Záleží akého bacila má v hrdle. Moja druhá dcéra si priniesla z pôrodnice stafylokoka. Cez víkend sa rozkašľala, o 2-3 dni nabehli teploty, do toho ten bacil, všetko jej sadlo na priedušky a nakoniec sme skončili na pľúcnom a už 3a pol mesiaca inhalujeme. Toto všetko sa udialo ani nie za týždeň....Takže pokiaľ chce dať lekárka takému krpcovi malému antibiotiká, asi vie prečo, a mala by si ju počúvať. Nakoniec si si ju ako lekárku vybrala.

ada510
7. nov 2013

@roselyn no tak AK s tým nesúhlasíte to je pekné ale oba to môže nahlásiť socialke a AK je to bavil zabijú Ho jediné Atb inak skončí v nemocnici AK budete do pchat sirupceky ktoré to len utlmuju a neliecia...

roselyn
autor
7. nov 2013

Dakujem Vam za rady mamicky 🙂 No ja zajtra idem k lekarke krcnej po tie antibiotika a tiez mi povie co to ma za bacila mala v hrdle ma zadnej stene. Preto som sa Vas pytala lebo sa bojim, ze je este malicka. Ale tejto lekarke doverujem, lebo najprv to chcela riesit prirodnou liecbou, ale kedze vyter vysiel zly, tak mi volala, aby som sa zajtra stavila. Achhhh 🙂 moje male chudatko chore :(

pragmaticka
7. nov 2013

ja by som sa tej doktorky spytala ci je to naozaj nutne a nevyhnutne, ci sa to neda riesit inak..noo a v pripade ze by povedala ze nie, tak by som tie antibiotika nasadila..ved predsa si si doktorku vybrala sama, tak hadam jej doverujes!

kika1111
7. nov 2013

predpokladám, že ty lekárka nie si.. z bacilov môžu vzniknúť zápaly, zánety a vážnejšie problémy, choroby pri ktorých už nepomôže jeden sirup ale bude potrebné do nej pchať oveľa viac antibiotík.. Bacila morskou vodou nevyliečiš

petulawink
7. nov 2013

aby sa tie hlieny do abscesu nedostali a budes mat este vacsie problemy s nou, skoncis na infekcnom a to bude ovela horsie, nechcem ta vsak vystrasit,ale niekedy sa lieca choroby len za pomoci ATB, s tym nic nespravis

sense
7. nov 2013

tiez nie som za atb, ale ked moja dostala z laryngitidy zapal priedusiek tak som moc na vyber nemala aby jej to nepreslo na pluca.....tak sme boli na atb....moze sa stat ze sa jej este pohorsi alebo to budeme casom chronicke...

sense
7. nov 2013

a pohlad na dieta kt. ma cez 39 horucky, nemoze poriadne dychat a je uplne mimo tiez nie je bohvieco

lauricka
7. nov 2013

proste niekedy to bez ATB neprejde....mozes chvilu pockat, dohodnut sa s lekarkou, ale ak uvidis, ze sa to vlecie, pripadne zhorsuje, asi radsej das tie ATB. Daj jej k tomu vitaminy, urcite B a urcite probiotika, pripadne podporu imunity, aby sa telo trosku posilnilo a dufaj, ze ich zas tak skoro nebude potrebovat.

bea13
7. nov 2013

zastavam nazor, ze pri takom malom dietatku si lekarka dobre zvazila, ci su ATB potrebne alebo nie a podla toho sa rozhodla, podla mna nie je co riesit, skor este odporucam castejsie kojit, ak sa da, aby ste ATB liecbu zvladli co najskor a najlahsie, prajeme skore uzdravenie 🙂

roselyn
autor
7. nov 2013

@lauricka. Moze take 3mesacne babo vitaminy a probiotika? A ake ?

roselyn
autor
7. nov 2013

Zajtra dam vediet co a ake ATB navrhne krcna lekarka. Ako vidim podla vasich odpovedi, radsej zabijeme toho bacila hned na zaciatku, aby mala moja malicka uz pokoj ;) Dufam, ze sa vyzdravi coskoro.

marissenka
7. nov 2013

@roselyn probiotika infats dophilus ,pri antb treba nasadit aj probiotika aby sa crevka nerozhadzali,a vitaminy neviem...je kojena?

danim
7. nov 2013

@roselyn tusim len kvapky BIO GAIA -probiotika ( poradia ti v lekarni a urcite aj pediatricka )

janinah
7. nov 2013

chodila tu orl lekárka,neviem si narýchlo sppomenúť nick,dievčatá ti možno napíšu ako sa s ňou skontaktovať..strapco alebo tak nejak bol nick...tiež by som veeeeľmi uvažovala o tých atb /a to som bola orl sestra a mm orl lekar/

miku1
7. nov 2013

@roselyn Viem, že si sa nepýtala mňa, ale odpoviem 🙂 Ku každým antibiotikám je dobré dávať aj probiotiká. V lekárni ti najlepšie povedia, treba im povedať, aké antibiotiká bude malá brať a oni ti poradia probiotiká, ktoré budú dobré k týmto liekom. Probiotik je strašne veľa 🙂 Moja naposledy brala Bio gaia probiotiká, sú síce drahé, ale vraj dobré 🙂 Neviem teraz názov tých probiotík, ktoré brala s antibiotikami. Viem, že mám doma asi 4 druhy probiotík, niečo zvýšilo aj po staršej dcérke.

bbarboraa
7. nov 2013

@roselyn tak ptm davaj pozor na zapal pluc ked nahodou nedas antibiotika ale prirodnu 😉 bdw kolko ma?

maca_p
7. nov 2013

bacil alebo bakterie?
@roselyn
ja ti neviem kam zaradit bacil...

roselyn
autor
8. nov 2013

Ahojky . Tak som dnes pobehala po ambulanciach. u krcnej sme zistili, ze mame bacila Stafylococus aureus, a tak kedze mala ma len 3 mesiaciky napisala mi antibiotika Cefzil, s tym ze mam ist k pediatricke, aby mi povedala davkovanie pre take male babatko. tak a moja pediatricka (homeopatka) mi k tomu pripisala probiotika PROGAIA a detsky bylinkovy cajik :D A dohodli sme sa, ze po vyzdraveni, sa budeme liecit homeopatikami - ak bude mala chora v buducnosti. Tak nam drzte palceky, nech sa cim skor vyzdravie. Dakujem Vam za Vase rady 🙂)))

ellahop
8. nov 2013

mne sa teraz rozum zastavil. nechat dieta trpiet lebo JA nesuhlasim.

sense
8. nov 2013

@roselyn cefzil brala aj moja, moja skoro sedemmesacna ma 9kg, tak brala 2x denne po 2ml, a strasne ju z nich zapekalo, napriek tomu ze sme pridavali probiotika, ale zabrali dost rychlo, nastastie sme ich vcera dobrali, ale su to dost silnejsie atb nie su z penicilinovej rady aspon podla lekarky kt. ich dala nam