Nepredávkovala som dcéru Paracetamolom?

jajuska13
7. máj 2015

Ahojte dcerka (2,5r) ma od noci teplotu 38.5-39.4 prvu davku panadolu som jej dala hned v noci 9ml potom dalsiu dnes rano o 9.30 tiez panadol. Klesla ale po obednajsom spanku stupla nad 39 tak som dala o 14.30 nurofen pre zmenu a klesla na 37 az do pol osmej vecera kedy som jej zas dala panadol 9ml. Teraz neviem ci som ju tym panadolom nepredavkovala!!!!!!!bojim sa!!!! Citam ze max denna davka panadolu je 60mg/kg hmotnosti. Dcera ma cca 14kg.v 1ml panadolu je 24mg paracetamolu.teda som dala dcerke ani nie za 24hod okolo 680mg...neviem to vypocitat co to znamena 60mg/kg hmotnosti

terina25
7. máj 2015

@jajuska13 nejako som sa v tom stratila...dávala si panadol a nurofen? to môžeš dávať každé 4 hodiny pri teplote.raz nurofen a po 4 hod.panadol. a keď dávaš len nurofen al.len panadol,tak to môžeš dávať každých 6 hodín.

slniecko77
7. máj 2015

@jajuska13 14kg x 60mg/1kg = 840mg. 840mg je mnozstvo, ktore mozes dat svojej dcerke za den. Neodporuca sa kombinovat Paracetamol/Panadol a Ibuprofen/Nurofen, aj kvoli moznemu predavkovaniu.
Kazdym liekom je mozne sa predavkovat, naozaj treba byt opatrny, obzvlast pri malych detoch..moze sa im nenavratne poskodit pecen.
Podla toho co si napisala si ju nepredavkovala.

jajuska13
autor
7. máj 2015

@slniecko77 vdaka tak nejak som to uz pochopila.ale tym nurofenom jej to prave pomohil

slniecko77
7. máj 2015

@jajuska13 nie je zaco.
Nurofen ma aj protizapalovy ucinok, nie len antipyreticky - proti horucke. Popravde, ja preferujem Paracetamol/Panadol, kedze ucinna latka v Nurofene patri do podobnej skupiny ako Anopyrin (ten sa neodporuca davat malym detom), negativne moze posobit na zaludocnu sliznicu. Samozrejme niekedy lepsie pomoze Nurofen a urcite ho netreba zatracovat, hlavne pre jeho protizapalove ucinky.

majka99999
7. máj 2015

@jajuska13 nurofen neobsahuje paracetamol, tak sa neboj. Plus nurofenu nedavas dufam 9 ml, ten ma ine davkovanie

dankaa78
7. máj 2015

@terina25 lepsi vyklad si nemohla podat🙂Aj ja dakujem..

vierka0
7. máj 2015

@slniecko77 to mas odkial ze sa neodporuca kombinovat uc. latku paracetamol a ibuprofenum ? So stvorhodinovym odstupom v pohode..anopyrin je uplne ina ucinna latka od tych dvoch - kyselina acetylsalycilova ktoru deti nesmu kvoli vplyvu na riedenie krvi ak sa nemylim..paracetamol tiez nie je neskodny - metabolizuje sa v peceni, ibuprofenum v zaludku takze moze byt tazsi na zaludok
@jajuska13 spravne ti vyssie vyratali max. Dennu davku takze ste v pohode..osobne uprednostnujem nurofen (ibuprofenum najlepsie cipky) lepsie zabera, posobi aj proti bolesti (dietatko kludne moze boliet hlava z tych teplot) a nezatazuje pecen..a vobec nemaj problem dat so spravnymi odstupmi tieto lieky na striedacku..samozrejme az pri teplote nad 38,5

terina25
7. máj 2015

@dankaa78 nemáš za čo 🙂

slniecko77
7. máj 2015

@vierka0 presne to som vyssie napisala...a treba lepsie citat, napisla som podobna skupina..Anopyrin okrem zriedenia krvi moze poskodzovat aj zaludocnu sliznicu a sposobit krvacanie, a to presne moze robit aj Nurofen/Ibuprofen. A tiez som napisala, ze Paracetamol/Panadol pri predavkovani moze nenavratne poskodit pecen 😅
Napriklad v UK sa neodporuca kombinovat tieto dve lieciva a preferuje sa Paracetamol/Panadol pred beznym uzivani Nurofenu/Ibalginu.

vierka0
7. máj 2015

@slniecko77 bavime sa o ucinnej latke, nie o vplyve na zaludok..anopyrin sa neodporuca nie z dovodu jeho vplyvu na zaludok takze zdaleka by som ho neprirovnavala k ibuprofenu

slniecko77
7. máj 2015

@vierka0 ty sa bavis o ucinnej latke, ja som jasne napisala, ze patri do podobnej skupiny liekov, ktore mozu poskodit zaludocnu sliznicu. Takze ma svoje rizika, presne ako ine lieciva..v tomto ohlade je Pracetamol/Panadol bezpecnejsi, hlavne pre dieta.

vierka0
7. máj 2015

@slniecko77 ja idem spat, snad sa zakladatelka temy dozvedela co mala

anuskaaprazko
7. máj 2015

60 mg na kilo hmotnosti, cize denna maximalna davka pre tvoju 14 kg dceru je 60x14 = 840 mg, neboj, nepredavkovala si ju...

petra7777
7. máj 2015

@slniecko77 Ešte, že Vierka šla spať, lebo tá by ti naložila 🙂 S ňou sa neradno zahrávať 🙂

slniecko77
7. máj 2015

@vierka0 Paralen/Paracetamol je aj analgetikum nie len antipyretikum, takze Nurofen/Ibuprofen v tomto ohlade nie je az taky zazrak, co ho uprednostuje pred Paracetamolom/Paralenom je, ze ma aj protizapalovy ucinok - ale to uz som vyssie napisala.

slniecko77
7. máj 2015

@petra7777 😀 😀 😀 😀 si ma teraz pobavila 😉 dakujem za sprijemnenie vecera.

lauricka
7. máj 2015

@jajuska13 urcite si nepredavkovala, klud. Skore uzdravenie prajem!

uankab
7. máj 2015

@jajuska13 ahoj, ja som tento problem riesila v sobotu, ked som nezatvorila poriadne flasticku a dcerka si z nej odpila lebo ju bolelo usko... docitala som sa ze ak je davka pod 120mg/kilo (co by v tvojom pripade znamenalo 1680mg), tak pravdepodobnost toxinov a predavkovania je minimalna... tak neboj 🙂

ali08
7. máj 2015

@jajuska13 aj my máme 3dni teploty A dnes mi dr.povedala že večer predtým ak pôjde späť ak má syn teplotu 38a viac mám mu zmiešať 1tab.paralenu detského 125mg s 3 ml nurofenu lebo že najrýchlejšie sa teplota zvýši počas spánku A potom je horšie ju znížiť alebo ak má večer viac ako 39dat mu 2cipky (čipky rýchlejšie zaberajú)syn má 14mesiacov.pri staršom ktorý mal aj 40teploty sme dávali hneď každý večer aj diazepan aj keď teplotu vysokú nemal koli krcom.
Každý telíčko je iné preto aj na krabičke to je informatívne skôr.môj syn má teraz 12kg A 14mesiacov a podľa krabička sa neriadim dávam mu 3ml nurofenu. A na pohotovosti mi hovorili že kludne sa môže podávať liek aj každé 4hod.Ale závisí to od teploty

petra7777
7. máj 2015
dankaa78
7. máj 2015

@slniecko77 nam na horucky ktore trvali tyzden zabral jedine nurofen.panadol vobec

dankaa78
7. máj 2015
slniecko77
7. máj 2015

@dankaa78 ved ja nikde netvrdim, ze Nurofen/Ibuprofen nezabera, len upozornujem na mozne rizika a uz vobec nemam v plane sa s niekym hadat. Aj ja som svojmu dietatu podala Nurofen, prave kvoli protizapalovemu ucinku (ktory som potrebovala, nie kvoli teplote, ani kvoli bolesti), ale sledovala som ho ci nema NU... 🙂

dankaa78
7. máj 2015

@slniecko77 ved ja nemam v plane sa hadat😀

dankaa78
7. máj 2015

Ved sme tu preto aby sme si pomohli.

vierka0
7. máj 2015

@jajuska13 vlastne este dodam jednu uplne najzakladnejsiu vec - dcerke davaj hlavne poriadne pit, bez dostatocneho pitneho rezimu su rizika horucok velmi vazne, takisto dostatok tekutin pomoze liekom zabrat lepsie

petra7777
7. máj 2015

@slniecko77 Mňa teraz pobavila tá jej posledná veta 🙂 Waaaaau, ešte, že ju máme 🙂

bonaqa2013
8. máj 2015

@slniecko77 čo si sledovala NU? to je diagnóza? Či?

elenita
8. máj 2015

Predpokladám,že nežiaduce účinky.

majka99999
8. máj 2015

@bonaqa2013 neziaduce ucinky