(Ne)pišťanie po stiahnutí predkožky u syna

katkaleonard
22. okt 2021

Ahojte. Malému predvčerom opuchol pipík a až tak ho to bolelo že sme hneď išli na pohotovosť a na druhý deň na urológiu. Predkožka z jednej strany sa späť prilepila a vznikol hnis pod tým . Museli mu to mierne na silu dať dole a ošetriť. Problém začal keď treba ísť cikať. Vyciká iba pár kvapiek a nič viac že ho to bolí. Tak som mu urobila repikovy kúpeľ a tam sa ako tak vycikal. Repikove kúpele opakujeme počas dňa plus máme betadine a Framykoin. Viem mu ešte niako pomôcť ? Najviac ma stresuje to cikanie pretože on za deň naozaj veľmi veľa vypije vody alebo čaju a keď vidím že idú len kvapky strach v očiach hneď . 🥺

miskamicha
22. okt 2021

@katkaleonard treba ist nazad k urologovi a povedat ze mas poxit ze nemoci tak ako predtym. Neboli ho brusko? Nema ho v oblasti mechura napate? Aky ma vek? Na predkozku kupit z netu slezovy krem,aplikovat niekolkokrat denne aj 3x,nestahovat nasilu,pokeacujte v repikovych kupeloch.

katkaleonard
autor
22. okt 2021

@miskamicha
@miskamicha malý bude mať 4 roky v Decembri. Sťažuje sa na bruško ale keď som spravila sedavý kúpeľ tam sa vypišal aj dva krát. Neviem či má v sebe teraz z toho blok 😔😔. Ráno zavolám na urológiu určite.

mmoonna
22. okt 2021

@katkaleonard môj malý bol na operačnom stiahnutí predkožky (robili mu aj niečo iné, tak mu stiahli aj predkožku). Po operácii necikal asi 10 hodín. Veľmi sa mu dalo, ale ho to asi štípalo, tak ani za svet. V nemocnici nám poradili ísť s ním do studenej kúpeľne a pustiť v umývadle vodu, že to nevydrží a ten chlad v kúpeľni ho prinúti sa vycikať. A tak sa aj stalo. Vtedy cikal asi dve minúty v kuse. Potom to bol ešte zo dva dni boj, keď mal ísť cikať, ale robila som to aj doma tak a po tých dvoch dňoch to už išlo normálne.

mmoonna
22. okt 2021

@katkaleonard Ešte ma napadlo, že keď sa vycikal v kúpeli, tak to bude podľa mňa len blok, lebo sa bojí, že ho to bude bolieť

hipuska
22. okt 2021

Syn mal, keď mal 2 roky. Mal tam zápal, takže tiež cikal s bolesťou. A bolo to strašné. Ulavilo sa mu asi na 3 ti deň. Môže mať tiež zápal a celkovo bolesť pri cikani alebo ranku a vtedy ho stipe moc. Takže, kupele a nech cika tak. Podľa mňa, to blok zatiaľ nebude.

althejka
22. okt 2021

@katkaleonard cikat do repika ak viete zento funguje a to pojde. Ma traumu a preto ak cika je dobre. Vysuste a osetrite framykoinom. Celkom rychlo sa to hoji. Repik opatrne. Vysusuje