Nemiznúci jačmeň na oku

4. aug 2022

Ahojte
Prosím vás máte skúsenosti s jačmenom ktorý nie a nie zmiznúť?
11 mesačný syn má na jednom oku až 2 už vyše 2 mesiacov.
Už ani nebudem vypisovať čo všetko sme skúšali a čo všetko som kvapkala a čím natierala lebo toho bolo veľa. Nič nezaberá.. jačmene sú jedine trošičku menšie ale stále tam sú..
Ide o to, že čokoľvek mu dám mám pocit že mu to len zhorší.. oko má kľudne neopuchnute ani červené ale akonáhle mu dám mastičku Tobradex čo nam predpísali je to len horšie.. viečko hneď sčervena, vybehnú fialové žilky takže už to ani nedávam.. moja očná mi povedala že tak môže trvať dlho aj 5 mesiacov ale mne sa to už akosi nezdá. Na chirurgické odstránenie je ešte malý jeho očná mi povedala že v takom veku mi ho nikto neuspi.

Už neviem čo s tým

lienocka128
4. aug 2022

suche teplo..... ja som prezehlila latkovu plienku a teplu prikladala na ocko.... pri placi mu potom praskli a mali sme pokoj

janinah
4. aug 2022

Som očná operačná sestra.samozrejmw.ze ho uspia.ak bude treba rozhodnutie je na rodičoch.ci ho kvôli tomu dajú do anestézie.ktora je krátka a šetrná.ale všetko má svoje rizika.Vyzera to ako alergia na tobradex.ten už nedávajte.V si.zdravotnici mám príspevok o jacmeni.mozete pozrieť.Ja odporúčam počkať.ak to nie je červené a veľké.mozete mi poslať foto oka pri dobrom dennom svetle.

netlee
22. aug 2022

Dobry den, s jačmeňom mame bohaté skusenosti, dcera na ne trpí od malicka, ma za sebou uz aj odstranenie v anestéze…Isto neporadím ako lekár, ale kludne napiste spravu a poposielam aj fotky, ake jacmene uz sme zažili a ktorých sme sa ako zbavili 🙂

autor
22. aug 2022

@netlee píšem vám ❤️📩

mirka1287
29. nov 2022

My sa s jačmeňom trápime už od augusta. Čiže cca 4mesiace. Malý má 2,5 roka a očná povedala,že malým deťom to chirurgicky neodstraňujú.Predpísala mu Tobradex masť, tá mu nepomohla.Najprv mal len pod očkom,potom sa mu spravil aj na hornom viečku. Volala som očnej znova a povedala,že nám nebude už nič predpisovať, lebo Tobradex je na to najlepšia masť a keď mu tá nepomohla tak mu nebude zbytocne dávať zase inú,že to treba vydržať pokým mu to nerobí problémy a nebolí ho to,že ono to zvyklo samo prejsť. Tak som išla do lekárne a kúpila ophtalmoseptonex masť ale už mu ju dávam týždeň, a jedine čo som si všimla je,že to má také biele akoby sa mu to zbierali a možno mu to po čase pukne alebo sa vysuší. Kúpila som ešte čaj očianku,s tým mu očko umývam a dávam obklad. Teraz po nom sa mu spravil na tom istom očku tretí jačmeň ale na spodnom viečku zvnútra,čiže aktuálne máme tri. Neviem vôbec ako mu pomôcť

mirka1287
29. nov 2022

@janinah dobrý deň. Môžem sa Vás spýtať či sú dve rozdielne mastičky, jedna Topradex,tú sme dostali aj my ale nepomohla nám a Tobrex,ktorá je tiež na predpis? Je v nich nejaký rozdiel? Momentálne malému dávam ophtalmoseptonex masť a všimla som si,že tam má také biele ako keby sa mu to tam zbiera. Je možné že sa to už pomaly hojí?Ďakujem.

autor
29. nov 2022

@mirka1287 no my máme všetky zvnútra.. prvý mal od apríla a zmizol mu až teraz nedávno, druhý mi prepichli, dobre spolupracoval tak to skúsili priamo v ambulancii, teraz má tretí ale ten je najhorší, najväčší.. on mal už 4 druhý ATB kvapiek, maste mu nedávam tie mu nerobia dobre pravdepodobne má reakciu na lanolin ktorý asi všetky mastičky majú.. ja už tiež neviem čo s tým.. sme aj objednaný na imunológiu do Martina ale keďže má len rok a pol pochybujem že na niečo prídu.. na odporúčanie očnej len dávam b-komplex kvapky a omega 3 kyseliny (rybí olej) je to na podporu imunity.. plus som ešte teraz nasadila aj probiotiká vraj 80% imunitu je v črevách.. takže keď to nejde zvonku skúšame sa s tým popasovať zvnútra

mirka1287
29. nov 2022

My chodíme od narodenia k pneumológovi/imunológivi a zistil mu oslabenú imunitu ale vravel,že tam nemá až také veľké výkyvy že by to mal mať z toho,poslal nás aj ku krčnej kôli nosnej mandli kedže je často chorý, a ževraj ten jačmeň môže súvisieť aj s mandľou ak je zvacsená tak že sa mu môžu upchávať tie kanáliky v oku,mandla je zvacsena na 50%,krčná nám povedala,že to je skôr z prievanu nie z mandle.Tak ja už neviem z čoho to vlastne má,Ja dávam mesiac imunoglukan na imunitu a dčko,iné nič. Ale počula som aj ja o tych probiotikách. A v lekárni som sa pýtala,či môžem súčasne dávať Imunoglukan a Bkomplex a nevedela mi ppvedat. Tak radsej nedávam

janinah
29. nov 2022

@mirka1287 tobrex je atb,tobradex je atb+kortikoid teda silnejšia,obe na predpis, pridajte B vitam8n ,pošlite mi foto inak to neviem posúdiť

mirka1287
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka1287
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka1287
4. dec 2022

Nám ten prvý včera pukol a má ho už menší,druhý sa mu urobil zvnútra asi pred dvoma týždňami a dnes ho má takto. Tak mu ho začnem zase natierať ophtalmoseptonexom a umývať očiankou a repíkom plus teplé obklady.

jurek22
9. feb 2024

@janinah Dobrý deň,vedeli by ste mi poslať Vás článok o

Jačmeni? Nás syn má rok a pol a od novembra má Jačmeň na hornom viečku.Dostali sme framikoin oftalmo,potom tobrex masť....po mesiaci sa nič neudialo skôr to narástlo....očná doktorka nám teraz predpísala dexa gentamicin....len to je snim boj nechce si dať ani mastičku ani nahrievat vzdoruje ako sa len dá.Dakujem za vase rady ktoré by nám pomohli.Juraj

mirka1287
9. feb 2024

@jurek22 dobrýď deň, aj my sme sa s ním dlho trápili. Tobradex nám vôbec nepomohol. Nakoniec som kúpila kvapky ocuflash a kvapkala mu viackrat denne a to mu ho pekne vysusilo. A na väčší jačmeň čo mal dole na viečku som kúpila mast ophtalmoseptonex a ten mu po natierani uplne vytlačil hnis,vysusil sa a nakoniec zmizol. Mast som mu davala dovnutra do viečka. Ja som mala na oku asi rok pod hornym viečkom taku malu tvrdu guličku. Ked som si ju stlacila medzi prstami tak ma to tak pichalo. Potom ma napadlo,ze si skusim aj ja natierat ophtalmoseptonexom a ani nie za tyzden mi to zmizlo.

jurek22
11. feb 2024

@mirka1287 ďakujem pekne za tip....a čo sa týka doplnkov ako napr. Bekomplex dávali ste?

mirka1287
11. feb 2024

@jurek22 my nie. Ale môže byť,že to pomôže. Ešte mi očná poradila nech kúpim toto a s tým nech mu utieram očka,tak sme jedno balenie minuli aleci mu pomohlo aj to neviem.

jurek22
11. feb 2024

@mirka1287 Super ďakujem no skúsim....šak už to má tri mesiace,a teraz po tejto mastičky čo nám dala sa mi zdá že to má horšie,alebo to len začína zriet vďaka tomu.

mirka1287
12. feb 2024

@jurek22 no ak to začína byt biele tak je to pravdepodobne hnis a už sa mu to tlaci von. My sme mali jacmrn dokopy asi tristvrte roka,raz na jednom oku,potom na druhom. Ale nám najviac pomohol ocuflash a ophtalmoseptonex. Tobradex sme mali asi 3x a nič nepomohol a mohol sa dávat tusím týzden alebo desat dni. Za ten cas sa to vôbec nezlepšilo.

silvia765
30. máj 2024

@mirka1287 dobrý deň Mirka, chcela by som vás poprosiť o radu. Synček má presne rovnaký jačmeň - má jeden rok, dali mu masticku tobrex ale nevidím zmeny. Pomohol vám teda ociflash a optalmo? Môže sa kombinovať s mastickou tobrex? Dávali ste teplý repík? Alebo suché teplo? Ďakujem naozaj za každú radu… ja som sama dosť citlivá na oči, minuly rok som liečila jačmeň a vlčie zrno 4 mesiace čiže naozaj za každú radu ďakujem

lienocka128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janina82
3. jún 2024

@silvia765 dobrý deň, chcela by som sa spýtať ja tiež mám jacmen teraz na oku resp. Na spodnom viecku a trápim sa s nim už 3. Týždeň , trochu pukol, sa zmenšil , ale stále je tam. Písali ste že ste to riešili 4 mesiace čo vám najviac pomohlo? Lebo tobradex kvapky mast nič mi moc nepomohlo. Asi tiež ten opthalmo septonex mast skúsim ako tu bolo spomínané. Skúšala som teple obklady aj ocianku som si prikladala na oči-čaj na tampón, ale mi to veľmi vysúšalo, sa mi to začalo supat tak som prestala radšej.

autor
4. jún 2024

@silvia765
@janina82
Nam teda ophtalmo septonex nezabral nikdy ani na jeden jačmeň..

mirka1287
4. jún 2024

@janina82 nám práveže pomohol až ophtalmoseptonex aj malému a ten mal jačmene hádam rok a potom aj mne,ja som mala dlhotaký malinký na hornom viečku a ocuflash kvapky. Tie pekne vysusili jacmen.

mirka1287
4. jún 2024

@silvia765 nám práveže pomohol až ophtalmoseptonex aj malému a ten mal jačmene hádam rok, 2x sme mali tobrex masticku ale po nej žiadna zmena a potom aj mne, ja som mala dlho taký malinký na hornom viečku a ocuflash kvapky. Tie pekne vysusili jacmen. Ja som nedávala súčastne tobrex a septonex,septonex som natierala až vtedy keď douzival tobrex a nevidela som žiadnu zmenu. Nam doktorka tiež vravela,že mu mam prikladat suché teplo ale malý to nechcel dovolit takže to som mu dávala len sem tam. A ešte som utierala očká aj očiankou sypanou ale to neviem či pomáhalo

silvia765
5. jún 2024

@mirka1287 ďakujem pekne, išla som k očnej zmenila liecbu. Dala malemu poťahmi framykoin comp. Ktoré obsahuje teda aj kortikoidnu zložku. Ráno mu praskol ale vyšiel len ten žltý jačmeň a krv. Rana zostala ako krby stále opuchnuta a červena. Aj vám sa to tak zahojilo? Používam ocuflesh ešte a vyluhyy z ocianky. Plus nám kázala kúpiť ryby tuk. Zároveň má maly aj celkove atb pretože mu vyšiel streptokok pneumonia a moraxela ktoré mu spôsobili zápal prínosových dutín

silvia765
9. jún 2024

Dievcata malemu zostal ako keby ešte jeden jačmeň v mieste ložiska. Pôvodný veľký jačmeň praskol a zmenšil sa asi o polovicu. Zajtra má posledný deň užívania atb masti. Aj vám sa liečil jačmeň tak dlho u deti? Mali ste niektorá podobný scenár ako u nás?

jurek22
12. jún 2024

Nám trvalo viac ako pol roka kým jačmeň úplne zmizol.Drobec užíval aj maste ale nezaberalo....nakoniec sme už nedávali nič na to oko.Isli sme na to tak že sme kúpili vitamín B....Bevitko. 3-4 kvapky denne na lyžičku zjedol.A Imuno acut sirup od Generica. Jačmeň začal pomaly sa vytrácať.

silvia765
13. jún 2024

@jurek22 ďakujem pekne. Nám sa začína tiež pomaly vytrácať ale ako vravíte atb maste nič. Veľmi veľmi pomaly sa vstrebáva, nahrievanim, mastickami, skorocelovymi obkladmi. Doplnky béčko rybi olej céčko probiotiká kapucinka, ten imuno acut nepoznám pomohol teda? Ja mám pocit že je to súvis aj s imunodeficitom a premnožením bakterií nakoľko po covide nám odišla imunita a všetko chytá od brata zo skolky

jurek22
14. jún 2024

@silvia765 Ja by som mu už na to oko nič nedával,...nám doktorka povedala že budú musieť nakoniec dať chirurgický zákrok,ale tak mi na to že počkáme,a začalo to pomaly samo od seba miznúť,už sme ani nenahrievali ani nič.Proste vonku aj na slniečku sme a sirup sa volá Immune akut sirup od značky Generica.Je to na imunitu a Bevitko ešte 3-4 kvapky. Telo sa s tým samo vysporiadalo.Lebo keďže ste užívali ATB maste tak je istota že tam nič infekčné nebude a je tam len ten tuk.A ten sa musí už sám pomaly vstrebať.

silvia765
15. jún 2024

@jurek22 máte pravdu presne tam zostal ako krby iba taky maly hnis , taky ako krby pas pozdĺž toho kde ten jačmeň bol Lebo ho mal naozaj obrovský (tretina ocka)