Nekonečný boj s laryngitídou

shawlin
29. dec 2022

Zdravim Vas... moj Risko pondelok skoncil.na pohotovosti...akutna laryngitida pre stekajuce zlte hlieny nasadili aj atb zinnat aj hrdlo mal chytene aj teploty mal 2 dni... 3x denne inhalovat a pred inhalovanim dat ventolin pondeok vecer dostal prvu davku atb vecer.. utorok rano dalsiu a vecer zase ..stredu poobede ked som prisla z prace bol ako vymeneni bol vesely hravy sem tam zakaslal...ale vcera sa strasne rozkaslal dala som cipok ktory mi dala doktorka pri neutichajucom kasli... liecbu som doplnila paxeladinom...zabudla som dodat ze aj aerius som davala rano vecer... kasell som mu teda utisila az vecer a rano mi zase zacal kaslat 😒 prevarila som vodu so solou dala k otvorenemu oknu ... kasle stale... nemozem sa dovolat ani na plucne ani k maleho doktorke ....som uz zufala uz ma vela liekov uz neviem akoze co by este zabralo

viestta
29. dec 2022

@shawlin pri zachvate kasla pri laryngitide velmi pomaha studeny vzduch. Obliect, zababusit a postavit pred otvorene okno nech dycha.

raffaella
29. dec 2022

moje obe deti na to vlemi trpeli a mladsia (8r) mala pred sviatkami zase silnu laryngitidu, zabambusit poriadne akoby slo dieta von a otvorit okno dokoran a dychat, mojej pomaha aj sa napit studenej vody. A trpezlivost, laryngitida je velmi typicka, ako prisla tak musi odist, pokial dieta ma liecbu a mate aj cipky pre pripad nudze. Hlavne nepanikarit, ukludnit dieta pri silnom zachvate kasla. Pomahaju aj obklady na krk (studena vyzmykana plienka, na to sucha plienka, po 15 min. vymenit), inhalovanie Vincentky.

janka_266
29. dec 2022

@shawlin my sme skončili na pohotovosti na štedrý deň. Stoptussin, kalciovy sirup a fenistil/zyrtec a znížiť kúrenie aj doma. Nášmu napríklad začala keď sme prišli k starým rodičom, oni kúria väčšinou drevom, a to majú o dosť teplejšie a hneď v noci začal kašlať, ako prešli na plyn sa to postupne zlepšilo

katkaseiner
29. dec 2022

uplne ta chapem, so synom sa trapime s laryngitidou od jeho 14 mesiacov... ma 7 a pol roka a este stale panikari ked to nanho pride... a to cca 10-12x rocne mava. Raz sme skoncili v nemocnici.
U nas prva pomoc je kym chystam lieky on dycha do mraznicky, davam aerius, stoptussin, ak nezabera (co uz fakt nezabera) tak Ventolin sprej . Ked to uz ma v sebe, tak ideme spat - ciapky na hlavy, zababuseny v zupane a zakryty v posteli s otvorenym dokoran oknom.
Cca 2 roky ho sleduje aj alergo, dosli sme aj na to ze ma reflux a alergiu na brezu. Ma to spojitost, cize az bude lepsie, pories dobru alergologicku. Nechcem zakriknut (klop klop) ale tento rok je to o chlp lepsie, mal laryngitidu len do 5x cca, ale este stale necitim ze by sme to mali uz za sebou. Drzim palce, je to boj na dlhe lakte. Dcera mala laryngitidu cca od 4 rokov do asi 8, syn od tych 14 mesiacov doteraz a to ma 7.5.

hilda08
29. dec 2022

@shawlin no na laryngitidu velmi lieky zaberajú, myslim, ze co sa tyka liečiv robite pre zlepšenie az az…moj ked dostal záchvat kašlu, zabalila som ho do deky, nosila po dvore po studenom vzduchu, ked bolo velmi zle tak aj s olejovým obkladom

shawlin
autor
29. dec 2022

@hilda08 akurat som dala aj mast na hrudnik nena moc chut do jedla iba ovocie papa... kasle menej casto co som otvorila okno svokra na mna tlaci a len volaj a volaj doktorke ale co mi da akoze? Sak ma atb a x liekov aj kalcium ten klasicky aj Cčko mu davam uz sa viac neda ani

hilda08
29. dec 2022

@shawlin uz len vydrzat…ten olejový obklad je dobry dat aj na hrdlo, olej primerane ohriat

nahodnemeno
29. dec 2022

nie je potrebné ísť s laryngitídou na pľúcne....z režimových opatrení - pri záchvate ako už bolo spomínané - dýchať studený vzduch - bud pri okne,a lebo otvoriť mrazničku...počas dňa inhalácie s Vincentkou, dobrý náznak je ak už dieťa začne postupne vlhšie kašlať, to sa potom už netreba báť /na noc / - avšak - pozor na lieky na kašeľ - mukolytiká dávať najneskôr okolo 4tej poobede , nie že dať a o dve hodiny dieťa uložiť spať...čo sa týka ,,veľa liekov,, - tak to stoptussin, aerius a fenistil určite na pečeň neuškodia , to sa nebojte ...inak z kortikoidov - už by sa nemal dávať čípok prednison, ale lepšie je dávať tabletku dexamedu prípadne dať vypiť rovno ampulku dexamedu /má dlhšie pôsobenie a je viac proti ,,opuchu,,/ /Dr./

eviq
29. dec 2022

@shawlin nam na laryngitidu dala lekarka calcium chloratum, stoptusin, fenistil a pred nocou polku dithiadenu. Toto dobre fungovalo.

nikusa1981
29. dec 2022

@nahodnemeno čo je to dexamed,to je na predpis?

nahodnemeno
29. dec 2022

áno na predpis...takisto ako prednison , tiez kortikoid, ale s trochu inym posobenim /podla najnovsich odporucani by sa fakt mal davat ten/