Nekakanie u dojčaťa a problém s prdkaním

juliana23
15. júl 2013

Ahojte mam dvojmesacnu dcerku. Dvanast dni mi nekaka a pri prdkani mi place. Dcerka je plne kojena. Na stravu si davam velky pozor. Cvicime z nozkamy, masirujem brusko aj v teplej vode. pouzivame espumisan. Sub simplex nam nesedel. Od narodenia mame problem z bruskom a nafukovanim na to som momentalne kupila biogayu ta nam vyfakla brusko,povolila prdky ale dcerka pri nich strasne place. A su veelmi smradlave. Ako jej mozem pomoct skusala som vsetko aj rektarnu rurku a nic. Mate s tym niekto skusenost? Co vam pomohlo?

xlucia
15. júl 2013

@juliana23 vymen gio gaiu za infandophilus. ze su smradlave je ok. ak by to trvalo dlhsie, treba spravit test na neznasanlivost laktozy
a pokial je cisto kojena, nemusi kakat aj viac dni po sebe, ale 12 dni to je uz trochu dlho... pribrala ti nejako viac, alebo narastla do dlzky?

juliana23
autor
15. júl 2013

@xlucia Ahoj tu bio gayu som nasadila pred troma dnami a dcerke sa vyfuklo brusko. Ten infandophilus skusala si?

xlucia
15. júl 2013

@juliana23 ano mam ho odskusany. bio gaia je velmi slaba oproti nemu

juliana23
autor
15. júl 2013

@xlucia Natty je len kojena. Ale od narodenia ma velke problemy s bruskom a mame aj Reflux. Kakala mi pravidelne ako som nasadila subsimplex myslim ze vtedy prestala kakat tak som ho vysadila. Mala mi schudla 200g. Zevraj sa jej vyfukla nadutost ci co tak mi povedali. Lenze ked prdka sem tam tlaci ako by chcela kakat a nic len strasny rev. Ked som pichla rektarnu bolo na nej trosku no z nej nic nevyslo.. Par dni pred tym ako prestala kakat nam robili sono bruska a zistili ze je nadmerne zaplynatena na to som vlastne nasadila ten sub simlex namiesto espumisanu.

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 plne kojené deti nemusia kakať aj 2 týždne

plutvonozec
15. júl 2013

Ahoj. Ja som dcerku kojila 1rok. Do toho obdobia vzdy po nakojeni mala nafuknute brusko. Od narodenia po nakojeni vzdy plakala. Vyskusala som skoro vsetky kvapky dostupne na trhu, davala som si pozor na stravu, masirovala som, kupala....
Do polroka stravila vela casu len na rukach a ani to velmi nepomahalo, zmiernilo sa to az ked zacala liezt. S kakanim raz za 10 az 15dni. Lekarka skonstatovala, ze je ok. Jediny vysvetlitelny dovod bol ze bola pahltna 🙂 , lebo bola nakojena do 5 tich minut, preto to zdute a bolestive brusko. Uplne to preslo az ked som ju odstavila. Drzom Ti palce nech problemi po 3 mesiacoch prejdu, tak ako pisu mudre knizky 😉

juliana23
autor
15. júl 2013

@plutvonozec 🙂 dakujeme. Nad tym odstavenim neustale rozmyslam aj moja Natty je pahltna a pred kazdym kojenim si prsia trochu odsajem 😉 trosku to pomaha. Ale mala ma reflux a docielila som ze mi konecne vobec negrcka uz skoro mesiac. A z mojho mlika velmi pribera ma 5410g bojim sa ze ked prejdem na umele to bude pokracovat uz teraz mi hovoria v poradni ze ma vahu ako tri a pol mesacne dieta.

plutvonozec
15. júl 2013

To odstavenie este zvaz predsa materske mlieko sa neda nahradit, aj ked si viem presne predstavit ake to je ked dieta reve
az sa zadusa a Ty mu vies len minimalne pomoc. Zelam pevne nervy.

ala82
15. júl 2013

@juliana23 babo ak je kojene nemusi kakat 14dni.moj maly mal to iste.pokial nema nafuknute brusko tak je to ok.a to ze tolko vazi to je dobre.kolko mala ked sa narodila?teraz mame pol roka a kakame raz za tyzden.moj tiez vala pribera doteraz

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 na váhu sa s prepáčením vys.r ...... pokiaľ je tvoja malá dojčená váha je nepodstatná a ja teda neviem, z rozprávania mamičiek majú 4/5 detí vyššiu váhu ako sa píše v tabuľkách 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 neviem načo to pediater vôbec spomína čo dáš také dieťa na diétu? Priberanie sa časom spomalí, my sme mali polročnú váhu už v 4 mesiacoch a teraz sme sa konečne vpratali do tabuliek tak sú všetci spokojní 🙄
A čo sa odstavenia týka ja by som to nerobila pretože neexistuje žiadna záruka že podávaním UM sa problém vyrieši 😉 a vo všeobecnosti sa u UM viac priberá ...

matozazzo
15. júl 2013

Ako casto ju kojis? Nemoze to byt tym, ze sa preje - teda moc napije? Mala som problem s prdikmi pri oboch dcerach, pomohla len prisna dieta zhruba do 4m, potom som postupne pridavala aj ine jedlo, co som mohla zjest a normalne som jedla vsetko ked mali skoro rok... Ale pomohlo to. A cajik si neskusala? Napriklad feniklovy alebo detsky na plynatost? Dat trosku napit medzi kojenim.

alex02
15. júl 2013

@juliana23 Ahoj, ak ti mozem poradit, čitala som v mame a ja jeden članok a mamička mala presne taky isty problem ako ty, tiez jej nic nepomahalo ale skusila jeden recept, kedze mala tiez dvojmesacne babenko papala ho ona ale zabral aj na malinkeho. Tu je : do studeneho mlieko vsyp 2 polievkove lyžice mletych ovsenych vločiek zmiešaných s otrubami alebo sušenými klíčkami, nechaj odstat tak 3 minutky, daj varit ked mliečko vrie pridaj trosku detskej krupice na zahustenie a ked je to hotove mozes si to ochutit podla chuti napr. kakaom.malinky jej vraj odvtedy pravedilene kakal, odvtedy to mamicka papa pravidelne kazdy druhy den, vyskusaj za to nic nedas, verim ze pomoze tento receptik aj vam, budem rada ked potom napises ci si vyskusala a ci pomohlo 🙂

juliana23
autor
15. júl 2013

@matozazzo prejedala sa ale teraz si pred kojenim odsavam a pomaha to. Papa mi pomali a uz vie kedy dost. Skusala som feniklovy cajik a zo strasnymi krcmy sme skoncili na pohotovosti pri sone zistili ze je nadmerne zaplynena. Hned som s tym prestala a teraz davam len Lucku. Kojim ju ce\ den kazde 3/4 hod. a v noci vydrzi aj 7h.

juliana23
autor
15. júl 2013

@alex02 Dakujem pekne vyskusam. Ovsene vlocky mam v jedalnicku kazdy den len z bielym jogurtom ale toto skusim 🙂

juliana23
autor
15. júl 2013

@marcelatje a do kedy je dobre kojit?

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 ja som za to že ak nemáš problém tak aspoň do 6 mesiacov kto chce nech kojí dlhšie, najlepšie dokedy je záujem 😀 😀 😀

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 s tým kojením si to myslela tak že každé 3-4 hodiny či každú trištvrte hodinu? Lebo ak je to každé 3-4 hodiny skús ponúkať častejšie - na požiadanie , možno je už po takom čase veľmi hladná preto je pahltne 😕

juliana23
autor
15. júl 2013

@marcelatje 3az 4hodky. Ona sama si tak pyta.

juliana23
autor
15. júl 2013

@marcelatje Mne tych 6pride akosi mooc vela ale rozmyslam nad tym kedze mame reflux a citala som ze je pri nom lepsie kojit. No uvidim ak sa bude dat potiahnem do septembra.

matozazzo
15. júl 2013

Tie 3-4 hodinky su OK, aj mne tak papali... Skor je mozno problem v strave, co jes, napr. cerstve alebo biele pecivo, jedla z muky atd. To by chcelo vediet tvoj jedalny listok 😀 V niektorej teme som to rozpisovala, ak ju najdem, hodim sem odkaz...

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 mooooc veľa? 😨 veď to je najlepšie čo môžeš bábätku dať 😉 koľké by chceli kojiť a nemôžu 😒 nie je to len o jedle 😉 odhliadnuc od všetkých významov dojčenia je to aj strašne pohodlné 😀

juliana23
autor
15. júl 2013

@matozazzo 😉 tak moja strava Ovsene vlocky z bielym nizkotucnym jogurtom, osupane jablko 1 krat za den, bebe cerealne, tvrdy neudeny syr, decku bravcovu kuraciu sunku, zemiaky maso bravcove sem tam aj hovadzie sem tam kuracie dochucujem minimalne len morskou solou, cerveny melon, tvaroh, zelene hrozno raz za tri dni, slepaciu polievku, halaszle a hejka na rybacom vyvare inac aj to meso co jedavam robim zvacsa na olivovom oleji alebo na vyvare, grahamovy rozok zjem asi tak raz za tyzden jeden, surovu mrkvu, a pijem len cistu vodu.varene neosolene zemiaky s cukinou. toto dookola.

juliana23
autor
15. júl 2013

@marcelatje ja viem a preto stale kojim lebo som si toho vedoma. Len ked ma krce a bolesti tak sa zatinam aby som neprestala...

marcelatje
15. júl 2013

@juliana23 tak držím palce 🙂 inak mám kamošku čo má dvojky a chalani pili najskôr MM ale potom mala málo tak prešla na UM a bolesti bruška rovnaké 😒

patkobo
15. júl 2013

ja tiez viem tak, ze plne dojcene deti nemusia kakat aj 2-3 tyzdne a odpoved na otazku "preco?" je taka, vraj materske mliecko je pre ne takmer 100% stravitelne .. mam to od laktacnej poradkyne .. nerobila by som z toho velku vedu .. 😉

juliana23
autor
15. júl 2013

@ala82 mala 3690g a 51cm nafuknute brusko konecne nema s tej biogay

patkobo
15. júl 2013

@juliana23 na vahu sa absolutne nepozeraj .. ak ta ukludni, moj plne dojceny syn ma 8000g ked mal 3 mesiace .. dnes ma 18mes, stale sa este dojcime a ma 15kg .. a je absolutne zdravy, spokojnya stastny .. to su babatkovske zdrave kilogramy .. nechaju ich v detstve ..

juliana23
autor
15. júl 2013

@patkobo Ano pocujem to z kazdej strany. Lenze ona by si aj kakla aj potlaci a neni co.... A prdiki bolia a velmi.. A ked moc placka tak ma chyta panika a poriadna...

juliana23
autor
15. júl 2013

@marcelatje fiha a toho presne sa bojim aj ja Hm...budem kojit do pol roka ak sa mi bude dat 🙂 😉 tohto sa aj ja bojim tak to radsej nebudem riskovat.

patkobo
15. júl 2013

@juliana23 presne si to napisala , citujem .. "Lenze ona by si aj kakla aj potlaci a neni co...." cize nema co kakat .. necitala som vsetky prispevky .. ale rektalnu rurku pouzivate?? to zvykne velmi pomahat ..