Nekakanie 3-týždňového bábätka

pik712
26. jún 2023

Ahojte baby mala bude mat 3tyzdne davam jej UM Beba supreme pro no zrazu uz nekaka a ma neustale vetry zapachajuce .. co si myslite ? Nesadlo mlieko ci ??

ivangeline
26. jún 2023

Dieta sa meni a nemusi kazdy den kakat. Hlavne,ze prdka.

aliaray1
26. jún 2023

@pik712 nekaka ako dlho? Je super, ze ma vetry. Nejaky cas trva, kym si brusko na mliecko zvykne. My sme mali to iste na dokrm, tiez smrad ked si ufukla 🙈

pik712
autor
26. jún 2023

@aliaray1 tak praveze neviem lebo druhy den sme pouzili teplomer ..tak neviem dr povedala ze by mala aspon kazdy druhy den kakat

anavixy
26. jún 2023

Nemusi kakat kazdy druhy den pokial je dieta spokojne. Pomahat s rektalnou rurkou (teplomer je podla mna na ine veci, rurka je duta) len vtedy ked dieta tlaci a nevie sa vykakat, alebo ma zastavene vetry, ale urcite nie vtedy ked si rodic zmysli ze uz by mohlo kakat napriek tomu, ze dieta je spokojne a nevykazuje ziadne znamky potreby vyprazdnenia. Tak si akurat zarobite na problem. Mlieko by som menila po niekolkych (cca 4( tyzdnoch len ak ma dieta bolesti bruska alebo zakazdym tvrdu stolicu alebo neprospieva (pripadne vracia a nie je to len reflux), inak nie. Treba dat dietatu cas, traviaci trakt je nezrely, vyvija sa, frekvencia aj konzsotencia stolice sa budu menit, zo ze teraz dieta kaka kazdy 3. den neznamena, ze o mesiac nebude kakat napr 2x denne… ak sa stav nezlepsi a dieta trpi zapchou alebo bolestou, tak je vhodne skusit inu znacku mlieka. Dovtedy hlavne polohovat na brusko, masirovat brusko, cvicit nozickami (pritlacat o brusko).