Nechtíky na nohách vyhnuté dohora

11. jan 2024

Ahojte, vsimla som si ze dcerka ma take vyhnute nechtiky do hora, tym sa jej potom aj viac lamu.... pride mi to akoby mala zo zlej obuvi, lebo to ma odkedy zacala nosit zimne topanky.... Neviem v com robim chybu, mam pre nu barefoot zimne, 2 druhy, oboje su extra siroke...stretol sa s tym niekto ?? na rukach ma pekne a pevne nechty takze asi to nebude suvisiet s vyzivou...

taziona
11. jan 2024

Moja dcera ma presne take iste. Teraz ma uz 5 rokov a myslim,ze to vyzera trosku lepsie. Ale nikdy jej to nesposobovalo ziadne problemy, tak to neriesim. Snad sa to rokmi upravi 🙂

autor
11. jan 2024

@taziona a riesili ste to aj nejak s dr. ? mna len vystrasilo ked som citala ze to moze byt z anemie, ale to by som cakala ze potom tie nechty bude mat zle aj na rukach....niesom ten typ co s kazdou prkotinou beha k dr....

evaachesa
11. jan 2024

Tiež mám jeden necht na nohe vyhnutý mierne dohora čo si pamätám už od mala. Hlavne jej ale takto veľmi nezastrihávaj nechty aby jej nezačali zarastať, je to potom veľmi bolestivé. Nechaj trošku vyrásť a zastrihni do rovna.

any3108
11. jan 2024

Môj syn má tiež také nechty, od narodenia, teraz má 1rok a 10mes. Konzultovala som to s dr. A povedala len, že mám dávať vitamín B a nechty potierať olivovým alebo kokosovým olejom. Niekedy to ma lepšie, niekedy horšie. Snáď z toho vyrastie.

tiika
11. jan 2024

Tie malicke drobcekovske nožičky 😉❤️ Mame podobne, tiež nosíme BF, neviem, zatiaľ neriesim, tuším to ma od mala, ešte nechodila, zdá sa mi, že sa to pomaličky zlepšuje (ma 2,5)

autor
11. jan 2024

@any3108
@tiika tak ste ma ukludnili trochu, snad to nebude nic vazne...

tiika
11. jan 2024

Napadlo ma, že sa môžeš spýtať v bf predajni (i ja tak asi urobím), oni tým detským nozkam rozumejú lepsie

autor
11. jan 2024

@tiika no vsetky co som zatial kupovala som bud objednavala alebo kupovala z MK. Nemame tu ziadnu bf predsjnu pokial viem.

benny2020
12. jan 2024

My máme presne rovnaké 😊

cicinkova
12. jan 2024

Moja dcéra keď bola maličká mala takéto nechtíky, teraz už mala 15 a nechty na nohách a aj rukách má pekné. S Dr. som to neriešila, lebo jej to nerobilo žiadny problém pri chôdzi ani ničom inom.

ema22270
12. jan 2024

Aj nas 18m. ma take nechtiky, ale ja si vsimam, ze to ma odkedy chodi a preto ze tie palceky niekedy krci. Tak neviem, uvidim ako to bude pokracovat

nikaeli
12. jan 2024

Môj syn bude mať 6 a má to takto po mne 🤷🏻‍♀️ jednoducho máme taký tvar nechtov - palce smerom nahor. Nerobí mi to žiadny problém. Teda okrem toho, že v topánkach trhám všetky ponožky 😛