Nechce papať a mal teplotu

klh013
17. apr 2014

Ahojte maminy, prosím vás poraďte mi.
Dnes v noci mal malinký teplotu, 38.5, asi od pondelka,utorka je taký spavý, cez deň mi prespí aj 5 hodín a viac čo on je zvyknutý spávať tak 2-3 hodinky a stačí mu to, a neche najviac mi spapá tak 80ml, niekedy sa podarí 100ml, dávam mu tak každé 3-4 hodinky, skúšal aj čajík ale to vypije ozaj len málo kedy, bola som dnes aj u obvodnej doktorky, tá mu urobila nejaké vyšetrenie z prstu mu odobrala trochu krvi a povedala že má nejaký vírus že to je normálne že to prejde, ale ja sa bojím, čo s ním keď nechce papať vôbec?

jul11
17. apr 2014

@klh013 ahoj,kolko ma maly? ked su deti chore,nechcu papat.hlavne su tekutiny,takze ponukat a ponukat. z krvy zprsta sa robi crp,teda zapalove markery, ci je to bakterialne alebo virusove ochorenie.keby tam nieco bolo,dostanete antibiotika. na virusy antibiotika nezaberaju,takze len klud, tekutiny a ked je vysoka teplota,tak zrazat

klh013
autor
17. apr 2014

@jul11 ahoj, no koncom tohto mesiaca bude mat 6 mesiacov. A nemal nič také hovorila že tam netreba žiadne lieky, že to preje aj samé a tiež mi hovorila že mu mám dávať tekutiny, lebo ja som si všimla že aj menej ciká, od rána od 6 tej mal len trošku pocikanú plienku a to on máva ovela viac. Len ma trápi to že nepapá...

jul11
17. apr 2014

@klh013 aj ked ty si chora,tak ti nechuti jest.dolezite su tekutiny.kojene deti vacsinou uplne odmietaju tuhu stravu al en sa koja a to mozu mat aj dva roky. za 2-3 sa im nic nestane. niekedy deti dokonca schudnu,ale potom to dozenu. hlavne treba pit, aby nedehydroval a aj na horucku su najlepsie tekutiny. viem,prva choroba dietatka je narocna,clovek nevie co ma robit. ale neskor to budes povazovat za uplne normalne a nebudes bezat hned k lekarovi. inak ak bude mat tak cc3dni teploty a potom sa vyhadze,tak ma 5-6chorobu.vysevom konci choroba a dieta zacina behat a skakat. vysev ma tak 2-3dni

klh013
autor
17. apr 2014

@jul11 hej hovorila mi o tom doktorka, že to su take flaky po tvari že to by malo zmiznut same ?
no zatial nič take nebadam..
a on nie je kojeny papa umele mliecko, dneska ale jedol len 2 krat aj to celu flasku nespapal..a sak skusam mu davat tekutiny co najviac sa da...