Neboli sme na druhej kontrole s kĺbikmi. Čo robiť?

evica1983
1. okt 2012

KeĎ sme boli prvý krát, pripadal mi lekár akoby to mal nahraté na pásku. Každému hovoril to isté. To ako mu pozrel klby, tak trvalo to asi 2 sekundy. Teraz máme 6 mesiacov. Čo poviete mohla by som ísť s ním aj teraz??

zuzana17
1. okt 2012

áno, určite by som išla na kontrolu, ak nechceš ísť k tomu dr.čo predtým, tak choď k inému, ale určite choď 😉

kalifa28
1. okt 2012

ak myslíš dr. petrušku, tak hej, on to má naozaj nahrate na páske... konkretne u nás to bolo takto: všetko v poriadku, preventívne balit na široko do kontroly... hahahahahaha... tak bud je všetko v poriadku, alebo nie... a ak nie, tak. o.k budem balit, ale zbytočne, len preto že pán dotóre vyznáva staromodne metody, tak to určite nie...
toto isté bolo aj so staršou dcerou, na druhú kontrolu sme už nešli... všetko je o.k.

zuzka1008
1. okt 2012

aj ja som mala z lekara takyto pocit, ale nenechala som sa odbyť a pytala som sa čo ma zaujimalo, a jemu nezoslo nič ine len mi odpovedať

huxy
1. okt 2012

aj ja ti podarím,aby si v každom prípade išla.ja som sa stretla s podobným prístupom doktora,bola som stašne sklamaná.cítila som sa ako na bežiacom páse,žiadny osobitný prístup,či vysvetlenie.len povedal,že baliť pekne na široko,nič viac a už sa venoval ďalšiemu dieťaťu.čiže ani priestor na moje otázky nebol.tak som sa rozhodla,že na ďalšiu kontrolu pôjdeme k inému dr.do iného mesta /50 km od nášho bydliska/.a veru kvôli takému "úžasnému" predošlému dr. musela dcérka nosiť pavlíkové remence.teda určite nie len kvôli nemu.ale kvôli tomu,že nepovedal,že treba baliť na 3 plienky,ako to hovoril nový dr.a ja ako prvorodička somo tom netušila.ani múdre tetky nevraveli.takže keby sme inak boli hneď šli k tomu druhému,tak myslím,že by sme sa nemuseli trápiť skoro 4 mesiace s tými remienkami 😒

lilysk
1. okt 2012

Ano chod jasne .

barbyes
1. okt 2012

ja som na druhú kontrolu tiež už nešla.. 🙄 mne to príde, že im ide len o to aby vykázali nejakú činnosť a dostali prachy od poisťovní 😔 tiež mi bolo povedané, že je to na jej vek OK, ale máme prísť o dva mesiace na kontrolu, pre istotu...to isté bolo aj u prvej..nevidím v tom fakt význam a okrem toho používam látkové plienky čím ju vlastne balím naširoko....

palomka
1. okt 2012

ano, mozes ist aj v 6m aj v 8m... ja som vobec nebalila a vsetko bolo ok aj na druhej kontrole. ale kamoske na druhej kontrole povedali, ze ma prist aj v 8m na kontrolu... tak pre isto chod a budes mat pokoj na dusi a budes vediet, ze je vsetko tak ako ma byt 😉

kvetinka211
1. okt 2012

@evica1983 lekar u ktoreho sme boli mal aj sono ktorym pozeral klbiky ... tiez sme tam boli chvilocku, ale vsak ked je vsetko v poriadku, tak neni o com tam dlho debatovat ...urcite by som to sla skontrolovat, ak by nahodou nebolo nieco v poriadku, tak sa to neskor bude len velmi tazko napravovat ak vobec ...

zmrzlinkams
1. okt 2012

dieťatko musi absolvovať 3x kontorlu u ortopedu po nejakych mesačnych intervaloch - my sme boli ešte aj 4x lebo sme nemali ešte vyvynute jadierka a na poslednej kontrole všetko bolo už v poriadku a kedže to robia sonom tak vyšetrenie trva len chviločk ua babätka tam idu ako na páse, náš napr. robi babätka 2x to tt a ma na to 1 hodinu a za tu hodinu uroby v pohode cez 40detičiek, ak je dieťatko čo potrebuje jeho služby aj neskor tak sa chodi aj viac krát ale to su problemove detičky - čo maju ak oproblemi s nožičkami alebo s niečim inym.
ja by som určite taketo niečo nezanedbala lebo to neni sranda ked sa klbiky a jadierka vyvyjaju a teraz sa nerozťahuju nožičky tak je dobre ked sa to takto kontroluje ....
prve vyšetrenie sa absolvuje do 1 mes. potom po š mesiacoch 2 a po 4 mesiacoch 3 ale može to byť individuálne podla toho ako uzna lekár ....
určite by som išla 🙂

sstefi
1. okt 2012

ja si myslím, že to význam má aj keď bolo predošlé vyšetrenie bez problémov. Neverím, že poisťovňa by to platila, ak to nemá význam. Kvoli niečomu tie opakované kontroly sú