Nazogastrická sonda a problém s papaním

enigmaenie
11. mar 2018

Ahojte mamičky prosím nájde sa mamička ktorá by m a la rovnaký problém ako my? Mam 3 mesačnú dcérku od 2 mesiaca začali silné bolesti a plač po každom kŕmení z fľašky. Do toho stridorove dýchanie skončili sme na 5 týždňov na jyske urobili kopu vyšetrení Mo noc sa nenašlo. Nakoniec sme skončili so sondou ba kŕmenie doma. Lekári zhodnotili že to bude genetika ale ja sa odmietam bez určenia dôvodu vzdať a nechať malú natrápiť s dýchaním a na sonde. Máte niekto skúsenosti s fungovaním takto malého

jvlo
12. mar 2018

@enigmaenie moja dcéra odmieta hociaké tekutiny asi od 2 mesiaca. Dospelí to do štádia,že pila 120ml denne fixovana na tablet, alebo v spánku. Dôvodom bola silná alergia na všetky zložky mlieka. V pol roku to uzavreli ako mentálnu anorexiu spôsobenú bolesťami. Bojovali sme viac ako rok. Lekari sa dlho tvárili,že jej nič nie je, potom,keď už bolo zle, tak nevedeli čo s nou. Vybojovali sme si to sami. Ona bola schopná radšej zomrieť, akoby sa napila.... Teraz má 4,5roka a našťastie už je, síce veeelmi pomaly a obmedzené druhy, ale na tom nezáleží

enigmaenie
autor
13. mar 2018

@jvlo ďakujem za príspevok.......... Moja mala chce papat mliečko máme neocate kvôli alergiam ale kvôli tým bolestiam a dychaniu si nedokáže potiahnuť viac ako 10 ml a potom plač sz kým nedopadne od únavy. A ako ste teda kŕmili?

jvlo
13. mar 2018

@enigmaenie kŕmili sme s fľašou celé dni dookola. Tiež dostala neocate. Jedavala po troške 10-11x denne. Niektoré kŕmenia trvali aj 2hodiny. V podstate sme kŕmili den - noc. Cez deň len ja a v noci sme sa striedali s MM. Tlacili sme ju mliekom aj v noci. Vtedy vypila aj 70ml za hodinu. Bolo to zlé obdobie. Našťastie s dýchaním nemala problémy,tak sme bojovali len s ňou samou. Svoj prvý rok života preplakala, ale museli sme...