Náznaky autizmu u dvojmesačného dieťaťa

babyttcirl
12. apr 2021

Dobry den maminky,

Toto dúfam ze nie je dosť od veci , ale citala som ze keď ma 2 mesiace dojca tak sa ma dosť často pozerať rodičom do očí pri krmeni a iných aktivitách. Jednoducho si ich furt obzerať a reagovať na ich pohyby atd. Naš malý ma 9tt a reaguje na pohyby moje - nasledujeme ma očami aj hlavou v pohode. Aj sa na mňa pozerá par sekúnd ( neviem ci presne do očí alebo celom vlasy atd) a potom pozerá na farebné obrazy klímu a steny - Svetlo! 🙂 po izbe. Ako dlho sa ma dojca v tomto veku pozerať do očí a co moze naznačiť zaciatok autizmu? Pediatricka ze to sa da zdiagnostikovat az v roku a pol. Co si myslite vy a ake mate skusenosti? Dakujem za každý postreh.

haley7897
12. apr 2021

klud, 2 mesacne dojca sa tesi ze vie konecne pozerat oboma ocami jednym smerom a ze uz vidi dalej ako pol metra pred seba . taka klima a svetlo su novinky

snazilka_bio_mamka
12. apr 2021

boze take malinke bábätko a uz ho ides diagnostikovať, ledva je na svete malinké 🙂) autizmus od 3 rokov cca a mozno aj neskôr..

zojanka
12. apr 2021

@babyttcirl prepáč, nepíšem to v zlom 😊, ale malý má 9 týzdňov, nie 9 týždňov tehotenstva (tt)
Pri takom maličkom bábätku by som si starosti nerobila ešte.

pribinak
12. apr 2021

Toto je sialeneeee. 2 mesačne bábätko má držať ich kontakt pár sekúnd, to úplne stačí

Inak, ja poznám autistiv, ktorí pozerajú na teba aj hodinu, tak ti budú cumiet do oci že dovi dopo

To že autisti majú slabý očný kontakt je len 1 z mnohých symptomov autizmu

katkaseiner
12. apr 2021

pokial pediatricka povedala ze sa to diagnostikuje v roku a pol, polka konika ti to zdiagnostikuje v 3 mesiacoch, cize by som pockala 2 tyzdne este....
No nie, zartujem, nehnevaj sa, ale toto je tu trosku blba otazka... cize komu veris? nejakej tete z konika ktora ma 5 minut casu a napise ti tu hrozostrasne scenare, alebo lekarke tvojho dietata ktora to studovala a najlepsie vie kedy a ako sa taketo veci diagnostikuju?

babyttcirl
autor
12. apr 2021

@zojanka jejda, pardon. Som si neuvedomila!

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babyttcirl
autor
12. apr 2021

@pribinak to je zaujímavé.. som nevedela.. len keď som to čítala ze co by mal vedieť a tak nebolo to jasne vysvetlene. Som prvoridicka takze vzdy neco- nejake stresy 🙂

pribinak
12. apr 2021

@babyttcirl pozri, máloktoré bábätko ide podľa tabuliek a robí to vo je v nich napísané. Niektoré deti idu uplne mimo a napriek tomu sú úplne ok
Fakt, užívaj si bábätko, nehladaj mu choroby, tes sa z každého úsmevu

babyttcirl
autor
12. apr 2021

@katkaseiner tak to je jasne , ze verim lekarke ze kedy sa to diagnostikuje. Len teda ci ludia nemali uz aj skorsiu skúsenost sami- predtym nez lekari potvrdili

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
12. apr 2021

@babyttcirl pokoj. Moji dvaja - obaja mali/ majú špecifické správanie, ktoré bypolovica koníka označila ako autizmus. Kde tu by pridali hádam aj mentálnu retardaciu. Nezabudnem, ako sa straší musel vyzliekať v správnom poradí. Ináč sa obliekol a šiel znova. Mladší nekomunikuje. V 2r mu poriadne nepovedal mama. Konzultovala som s doktorkou a som ok. A teda autizmus mi ani nenapadol. Nečítaj, neries.

nevenka
12. apr 2021

@viestta BTW, mam uz tretie babo, ale prve dve som si toto tak nevsimala., nemali to tak velmi, zrejme. Ale toto nase tretie, tomu stale ocka este behaju kade tade, bude mat 4 mesiace. Hlavne jedno ma tak trosku viac...citala som, ze do 6 mesiacov je to v pohode este. Nevies?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
12. apr 2021

Ved dieta v 2 mes este tazko fixuje tvar a predmety, cize aj ten bod koncentracie z oci do oci tomu zodpoveda. Autizmus sa neda do 3 rokov lahko diagnostikovat, tam musi byt triada znakov, ktore nemaju tendenciu vymiznut. A to vacsinou do 3 rokov vymiznut moze ( napr mavanie rukami) . Cize dieta je podla mna absolutne v poriadku a iba cas ukaze, ci by sa nieco objavilo

deniskanajkrajsia
3. apr 2023

@babyttcirl a ako ste dopadli nakoniec ?