Návrat horúčky - viróza u 16-mesačného dieťaťa

petka5656
30. máj 2024

Dobrý deň,
Dcera- 16 mesačná ma opäť horúčku, v noci 38,8.
Začalo to minuly týždeň, vo štvrtok horúčka, v piatok teplota, crp žiadne, potom sa pustili soplíky a kašeľ, to ma doteraz.
V noci ale začala horúčka znova, opäť crp žiadne, takze len pokračovať bez atb.
Je takýto návrat horúčky po 5 dňoch bežný?
Naša lekárka sa tvárila že 5 dni pauza je už veľa a nie je to bežne, v lekarni mi zasa povedali opak.
Aké máte skúsenosti prosím?

petka5656
autor
30. máj 2024

@petka5656 prosím niekto?

mathob
30. máj 2024

@petka5656 a nemôže to byť niečo nové? Tiež sme podchvíľou reťazovo chorí. Dcéra doniesla zo škôlky nejaký vírus,mali obidve deti deň teploty bez Šípkov,kašlov ničoho..mňa zmohli sople a boli hrdlo, myslím že som prechladla od klímy
V obchode...

petka5656
autor
30. máj 2024

@mathob ešte ani z tej prvej sa nedostala, kašle a sople ostali, len teda po 5 dňoch opäť horucka

marianarem
30. máj 2024

@petka5656 A boli ste medzitym niekde s malou, kde mohla chytit nieco nove? Napr. u lekarky? Ono sa to stava, ze clovek ma niekedy dve veci naraz, resp. s rozostupom par dni, ze este jedno.neskonci a zacne druhe. Mne osobne sa to uz stalo, aj so synom sme to uz zazili.

biglovemom
30. máj 2024

Ano , stalo sa uz. Behom 2 tyzdnov 2x teploty.(bez kasla a pod) lekar vtedy vravel ze je to ok, 2x ju nejaky virus zdrapol.

petka5656
autor
31. máj 2024

@marianarem boli sme znova u dr, crp pod 2, takze vírus. Minuly týždeň mala horúčku cca 36 hodin, teraz to trva zhruba rovnako. Max som jej namerala 38,8. Medzitým bola pauza 5 dni bez teplot, ale pokračoval jej kašeľ a soplik. Idu jej aj stoličky, z toho takáto horucka byt nemôže? V pondelok jej zoberie krv, ale že to len pre ukľudnenie mamičky 🫣🙈

petka5656
autor
31. máj 2024

@biglovemom celé zle tieto choroby. Už sme 2 týždne zatvorení doma. Muž doniesol kvalitný vírus. Najprv on, potom mala a začínam kašľať už aj ja 🤦🏻‍♀️

biglovemom
31. máj 2024

@petka5656 ojee😩😩😩😩
Skore uzdravenie prajem🙏🏻🙏🏻🙏🏻

petka5656
autor
1. jún 2024

Ešte pre doplnenie, včera horúčky prestali, dnes večer sa vysypala na trupe🙈 vyzerá to teraz na 6. chorobu. Už snáď bude koniec 🤦🏻‍♀️