Návrat 11 ročného dieťaťa zo zahraničia a karanténa

janulka04
23. aug 2021

Dobrý deň, dcéra travi povinne mesiac august u otca v Nemecku. Otec je zaočkovaný, návrat dcéry bude 31.8.
Aké povinnosti vyplyvajú dcérke po návrate a nám, celej rodine, ku ktorej sa vráti? Klasika 5 dní domáca karanténa, PCR test a pri neg. výsledku do školy? Týka sa to len jej, či musí byť v karanténe celá rodina? Zaujíma ma to aj preto, či môžu starsie sestry nastúpiť na strednú v riadnom termíne a náš tatino do roboty, mám tam aj poradňu so synom, tatino je tiež objednaný na 2.9. k lekárovi. Či tousime všetko poposuvat....ďakujem.

cackaa
23. aug 2021

https://www.mzv.sk/documents/10182/4369283/vyhl...

231
VYHLÁŠKA
Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození
verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky

§ 2
Karanténne opatrenia osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky
(1) Podľa § 48 ods. 4 písm. u) a § 12 ods. 2 písm. c) zákona sa pre všetky osoby, ktoré od 19. júla 2021 od
06:00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky, nariaďuje izolácia v domácom prostredí alebo karanténnom
ubytovacom zariadení, ktorá sa skončí pri bezpríznakovom priebehu izolácie dovŕšením jej 14. dňa alebo
obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, pričom laboratórnu diagnostiku na
ochorenie COVID-19 je možné vykonať najskôr v piaty deň izolácie. U detí do dvanástich rokov sa pri
bezpríznakovom priebehu izolácie, táto ukončuje ukončením povinnosti domácej izolácie pre osoby žijúce s nimi
v spoločnej domácnosti. (2) Podľa § 12 ods. 2 písm. f) zákona sa všetkým osobám žijúcim v spoločnej domácnosti s osobami
uvedenými v odseku 1 nariaďuje izolácia v domácom prostredí, ktorá sa skončí dňom ukončenia izolácie
v domácom prostredí všetkých osôb uvedených v odseku 1, s ktorými táto osoba žije v spoločnej domácnosti.

cackaa
23. aug 2021

Z tejto vyhlášky vyplýva, že všetky osoby žijúce v spoločnom domácom prostredí.

simca06022011
23. aug 2021

Do 12r podlieha rezimu rodicov = cize osob v domacnosti.. kedze ste ju nedoviezli, tak do karanteny podla mna vobec nejde. TOto sa niekde v júli riesilo, ze ak dieta dovezie niekto iny, pricestuje napr. s "tetou" na SR, alebo samé vlakom/busom... tak doamcnost v karantene nie je.

https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Kludne sa ale informuj na infolinke, tam ti najlepsie povedia...

martinka13
23. aug 2021

Do 12 rokov sa na ňu nahliada ako na očkovanu. Ziadna karantena, ani testy. Ak sú rodičia očkovaní.

patka06
23. aug 2021

neregistruje sa ani na ehranici, pokiaľ nemá 12 rokov

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. aug 2021

Ak ju ten, co je dovezie - ockovany, karantenu nema. Ak je ten, s ktorym prekroci hranicu neockovany ma karantenu (bohuzial podla vyhlasky aj cela domacnost).

anjelicek26
23. aug 2021

@hazelgracegus ockovani idu do karanteny ak prisli s rizikovych oblasti (UK napriklad)...nemecko nie je cervena krajina pre slovensko, takze sa riadi rezimom rodicov - ockovany - nema, neockovany - ma dieta karantenu.

janulka04
autor
23. aug 2021

@cackaa
@simca06022011
@martinka13
@patka06
@hazelgracegus
@anjelicek26
všetkým Vám veľmi pekne ďakujem, jej otec je očkovany, nikde sa nezdržiava cestou, cestuje v noci, ráno mi ju vysadí a ide het naspäť. Bolo by fajn, ak by mohla ísť rovno 6.9. do školy, nakoľko ide do nového kolektívu, druhý stupeň.
Skúsim sa ešte popýtať na korona.gov.

veľmi som vďačná každej jednej z vás 🙏❤️

anjelicek26
23. aug 2021

@janulka04 on sa zaregistruje, je to 5 minut, potvrdia mu vynimku s karanteny, tym padom aj dieta, ktore vezie moze normalne do skoly.

janulka04
autor
23. aug 2021

@anjelicek26 veľmi pekne ďakujem za pomoc 🙏🙏🙏

anjelicek26
23. aug 2021

@janulka04 my sme to teraz riesili ako sme sli s nemecka s detmi na dovolenku na slovensko, sme doma len par dni...

janulka04
autor
23. aug 2021

@anjelicek26 zaregistrovala som ťa dávnejšie, viem, že žiješ v Nemecku, veľmi som sa potešila, keď si napísala odpoveď aj ty . Vďaka a pekný deň.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz