Nástup na kúpeľnú liečbu a ovčie kiahne

moniketa
17. apr 2022

V stredu, 20. 04., mám konečne s mladším synom nastúpiť na kúpeľnú liečbu do Horného Smokovca. Čakáme na to už od novembra, keď nám bola liečba schválená. Problém je, že starší syn dostal dnes pravdepodobne ovčie kiahne. Chytá ma čísté zúfalstvo, že budeme musieť liečbu odložiť, lebo mladšiemu synovi sa po covide dosť zhoršil zdravotný stav a kúpele boli pre nás nádejou, že sa mu polepší. A teraz neviem, či budeme môcť vôbec nastúpiť. Do kúpeľov sa dovolať neviem, keďže je nedeľa a sviatky. Neriešili ste niektorá dačo podobné? Mohli ste v prípade ochorenia druhého dieťaťa na liečbu nastúpiť? Mladší syn je zatiaľ v poriadku a možno kiahne ani nedostane, ale predsa...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniketa
autor
17. apr 2022

@viestta najbližší voľný termín je až na október, ak sa im aj ten medzičasom neobsadil. Liečbu máme schválenú od novembra minulého roka a až teraz sme dostali termín. Preto som z toho tak zúfalá. Navyše mladší prestal úplne reagovať na liečbu, ktorá mu doteraz ako-tak zaberala :( :( Stále mám maličkú nádej, že starší možno kiahne nemá, ale je to niečo iné. Vychádzam zatiaľ len z toho, že v škôlke mali asi pred dvoma mesiacmi oznam, že sa tam ochorenie objavilo.

zabina27
17. apr 2022

2 mesiace je podľa mňa veľa, to už v škôlke prehrmelo

moniketa
autor
17. apr 2022

@zabina27 Dodala si mi trošku nádej, že by to mohlo byť aj dačo iné 🙂 ja som mala kiahne ako trojročná, tak si to nejak extra nepamätám. syn nemá zatiaľ ani teploty, len vyrážky na tele, trošku na nohách. Kiahne boli v škôlke už pred Vianocami, potom sa tam ten oznam objavil cca. pred tými dvoma mesiacmi. My sme vtedy ostali doma s covidom, ktorý pre zmenu doniesol mladší zo škôlky. Jeden začarovaný kruh s tými chorobami zo škôlky :(

lienka.7
17. apr 2022

@zabina27 urcite by ich uz mal. 2 mesiace je moc. Nemoze to byt niečo ine?
Inak daj si pozor, ked mas schválenú liečbu od novembra, viem ze kedysi to tak bývalo, ze kúpele si musela absolvovať do roka. Inak bolo opatovne schvaľovanie cez poisťovňu.

zabina27
17. apr 2022

@moniketa veď skús dať foto, baby ti možno poradia, či sú to kiahne. Zo škôlky z doby toho oznamy už nie, ale tak nikdy nevieš kde sa zase objavia

moniketa
autor
17. apr 2022

@lienka.7 juj, dúfam, že to napokon nebudú kiahne.
Veď práve, stále to tak platí, že liečbu musíš absolvovať do roka. Najprv nám ponúkli až ten októbrový termín, ale potom mi pani v prijímacej kancelárii vravela, že sa im uvoľnil termín na toho 20. apríla. Tak nerada by som o ten termín prišla :( Toto už je asi jediné, čo môže synčekovi pomôcť, pobyt v horách a pri mori. Preto to bolo aj tak dobre načasované, že apríl/máj kúpele a následne ideme v polke júna k moru. Ach jo, už to nejak dopadne. Stále mám maličkú nádej, že dobre bude 🙂

moniketa
autor
17. apr 2022

@zabina27 takto to má na hrudníku.

heln
17. apr 2022

@moniketa ako dlho to ma? vyzera to ako stipance, ale tak vyzeraju kiahne na zaciatku, behom par hodin by sa mali zmenit na vodnate pupaky, ci ako to nazvat, do rana budes isto vediet ci su to kiahne.
v utorok urcite volaj do kupelov, lebo syn moze byt roznasac a druha vec, ked ti ochorie na kiahne v kupeloch, tak vas aj tak poslu domov.

lienka.7
17. apr 2022

@moniketa nevieš zajtra zbehnúť do nemocnice nech ti ho pozru? Ak su to kiahne, prejavi sa to uz urcite...

moniketa
autor
17. apr 2022

@heln začalo mu to ráno, toto som fotila až večer. Za celý deň sa mu to nejak nezmenilo.
@lienka.7 vidíš, mala by fungovať detská pohotovosť 🙂

zabina27
17. apr 2022

Nás mal sice len 2 roky, keď dostal kiahne, ale vyzerali inak, už prvé pupaky boli vodaste a pribúdali cez deň. Držím palce 😉

zabina27
17. apr 2022

Riadne ho teraz pozakryvaj, vyhrej, ak ešte nespí, daj piť teplý čaj, ak by to boli kiahne, ráno by toho bolo už viac

lienka.7
17. apr 2022

@moniketa urcite. Vysvetli im ze mas nastúpiť s druhým dieťaťom na kúpeľňu liečbu a potrebuješ vedieť ci môžeš, ci to nie je infekčné a pod.
My sme mali zatiaľ "iba" 6.chorobu a to vyzerá inak. Plus horucka k tomu bola.

moniketa
autor
17. apr 2022

@zabina27 ďakujem 🙂
@zabina27 už spinká, ale idem na neho ešte deku hodiť, aby bol pekne v teplucku 🙂
@lienka.7 ďakujem za radu 🙂 toto ma trošku mätie, lebo ja som pri kiahňach mala určite aj horúčku, moja sestra detto. Synček je zatiaľ bez horucky

heln
18. apr 2022

@moniketa nie vsetky deti musia mat pri kiahnach horucku,
kiahne sa behom par hodin zmenia na vodnate, teraz by to mali byt jasne ci su alebo nie.

matkahelka
18. apr 2022

@moniketa podla mna to vyzera skor na stipance ako kiahne. ale pri kiahnach nemusi mat ani horucku ani zvysenu teplotu. moja dcera nemala nic a obsypana bola neskutocne.
na margo pobytu v kupeloch. ked som bola ja s dcerou v bardej.kupeloch, nejaky chlapec tam dostal kiahne, tiez si to doniesol z domu. hned musel ist domov. radsej by som sla cestou presunutia terminu hoci aj na jesen, pretoze ak uz na pobyt nastupi a po par dnoch ho ukonci, tak narok tento rok uz na kupele nebude mat a teda vam to prepadne.

loginexistuje
18. apr 2022

Pri nastupe do kupelov musi absolvovat lekarsku prehliadku pri takejto vyrazke s podozrenim na infekcnu chorobu ho do kupelov neprijmu riesila by som aj s poistovnou nech zaridia skorsi termin

ukulela
18. apr 2022

@moniketa inkubacna doba kiahni je tusim aj 2 tyzdne od kontaktu. A infekcny je chory uz pred prvou vyrazkou. Zacinaju flakmi, do 24hodin su z nich pupence. Dnes budes mudrejsia.

loginexistuje
18. apr 2022

Z tiho obrazku na 90% to kiahne su

aurorastone
18. apr 2022

Ahoj ako baby píšu skúsila by som následne zavolať do poisťovne nech dajú skorší termín, ved toto je taka vec ktorú nebolo nejak možné ovplyvniť ak sú to teda kiahne

moniketa
autor
18. apr 2022

Ďakujem, baby, za všetky rady. Nakoniec sa to ešte viac skomplikovalo, malý mi ráno odpadol. Mám ho teraz v nemocnici, ale ani na príjme mi so 100% istotou nepotvrdili, že sú to kiahne. Nemá žiadne vyrážky vo vlasovej časti hlavy, ale začínajú sa mu robiť vyrážky na dlaniach

loginexistuje
18. apr 2022

@moniketa nema pimps ? Nemal covid?

moniketa
autor
18. apr 2022

@loginexistuje mal na prelome februára a marca. Tiež som sa pohrávala s tou myšlienkou, lebo od toho covidu stále nie je vo svojej koži.

zabina27
18. apr 2022

@moniketa tak to ma mrzi, držte sa, nech je už len lepšie 🙂

ukulela
18. apr 2022

@moniketa ach. Drzte sa.

moniketa
autor
19. apr 2022

@zabina27
@ukulela ďakujem, baby