Nasonex a Flixotide

25. júl 2024

Ahojte potrebovala by som poradit od skusenych mam co maju doma alergikov.
7r syn uziva kazdy den 2x flixotid.dostal prieduskovy kasel na ktory som mu nasadila solmucol.cele dni prska oci ho bolia ma zapchaty nos.od kedy je alergik mal len 1x nasonex za cely cas.dovtedy ho nepotreboval kedze robil vyplach nosu.no dnes som mu ho dala po flixotid.viete poradit ako sa davkuje? Kolkokrat za den? V letaku pisu ze len raz.rano budem skusat volat na alergo.no zatial rady by sa hodili.dakujem

iduska13
25. júl 2024

Moja dcéra ho užívala 1 vstrek večer

autor
25. júl 2024

@iduska13 takze su tam neni niake uvodne vstreky? A ako dlho sa uziva? Ci podla potreby? Alebo dlhodobejsie?

iduska13
25. júl 2024

U nás neboli, od začiatku mala iba takéto dávkovanie.
S dĺžkou neporadim, naša užívala cca 2 mesiace, kým jej nevybrali mandlu, potom už nemusela.

janinah
25. júl 2024

Nemozes mu sama naordinoval nasonex čo je ďalší kortikoid.lebo jeden už užíva.Bezne kvapky do nosa typu nasivin či olynth musia stačiť kým lekár nepovie inak.

autor
26. júl 2024

@janinah jaj do frasa.snad ten 1x nevadi

autor
26. júl 2024

@janinah preco by ma ale nato neupozornila ze sa to nesmie spolu? Viem ze prvy raz mu predpisovala vsetko naraz aerius nasonex ventolin flixotid.na kontrole sa ma pytala ci ma este nasonex.vravim ze ano ale on honepouziva.jemu staci vyplach

janinah
26. júl 2024

Ja nikde nepíšem.ze sa to nesmie spolu....spolu sa to môže.len ak to naordinuje lekár....podľa výš.pacienta a aktuálneho zdrav.stavu...ak to ordinuje laik.tak to môže byť zbytočne veľa a nesprávny postup
Ja laik nie som...

autor
26. júl 2024

@iduska13 dakujem

autor
26. júl 2024

@janinah povedala v pripade potreby.dnes som sa uz vobec nedovolala maju dofcu.a to som nevedela.mohla som sa poradit este s pediatrom ale uz ani jeho som nestihla.preto neviem co robit a ako dalej pokracovat.
Ty si sestricka alebo lekarka? Co mi odporucas teda robit?.skoncit to a podat len olynth? Alebo pokracovat a v pondelok riesit dalej?

janinah
26. júl 2024

Mám prax ORL sestry.ja to dieťa nevidím.nemozem ordinovať....s nasonexom by som bola opatrná....

autor
26. júl 2024

@janinah ako opatrna? Tak ho uz nemam davat? Ved mi porad ja viem ze je tazko ked aa dieta nevidi ale co mam robit podla teba?