Nasonex a alergia u deti

14. máj 2023

Ahojte mamičky. Prosím Vás tie co mate detičky alergikov[môj ma 5 r] a beriete nasonex do nosteka mam otázku 🙏
Už mu začala nádcha plus kycha berie aj aerius.. mam doma nasonex. Ten som mu dávala na odporúčanie doktorky alergologicky predtym..teraz však neviem ako často mu ho dávať keď nádcha už začala opäť... ide o to ze k nej sa nejdem do ordinacie dovolať odpisuju iba na email aj to nie vždy ,majú toho vela. Tak mi odpísali len ze nás objednajú na kontrolu mam si o 2 týždne napísať zas ...takže neviem vlastne ci mu to znovu striekat alebo nie
No a nasonex sú kortiokoidny sprej nedávno som to len zistila, popravde keď nám to dávala nečítala som úplne letacik tak som to neriešila ale raz jedna mamička písala ze sú to kprtikoidy tak vtedy som si prečítala letacik . A teraz som zabudla ako koľko dní my ich môžem davat a otázka je na vás ze ci mate rešpekt pred takýmto liekom alebo ci ho dávate v pohode keď ho doktorka predpísala? Ďakujem snáď som sa vyjadrila jasno. 🙂

pribinak
14. máj 2023

Ja by som bez kortikoidov neprežila

1 strek ráno a jeden pred spaním, najskôr však poriadne vyčistiť nos
Nedávam pri bežnej nadche, len v čase alergie

autor
14. máj 2023

@pribinak áha dakujem pekne ... ved toto ze aj on uz ma dost velku nadchu a ma silnejšie alergie, a ine mu vtedy nepredpisala do nosteka nic a zas nechcem ho nahavat bez ničoho kým sa k nim dostanem ... zatiaľ mu ich dám teda a poradím sa znovu s doktorkou keď tam budeme ..myslím si ze ajtak nám ich dá opäť keďže ma veľkú alergiu ale ešte chce zaviesť dáku inú liecbu

pribinak
14. máj 2023

Tá tvoja veľmi mudra kamoska vyštudovala medicínu? Lebo je mudra ako rit

Neliecena alergia mize narobiť kopec problémov, kľudne sa mizete dopracovať k astme a tam konci všetka sranda

Kortikoidy sú lieky ktoré pomáhajú. Tak ako pomáhajú antibiotiká a kopec iných liekov
Si vyskaj aké skvele je dYchat keď máš komplet upchatý nos, strč si niečo čo nosa a uvidis aké je to prijemne
Toto alergici bez liekov prežívajú + ťažko na hrudi, zahliene priedušky, hrdlo ako v ohni

autor
14. máj 2023

@pribinak áno jasne ti rozumiem aj presne to ze aby to neprešlo do astmy preto sa len informujem zatiaľ som všetko dala podľa doktorky ako kázala teraz začala sezóna a chcela som sa s doktorkou poradiť ale nedalo sa musím počkať cca 2 týždne keď nám dajú termín a na toto mi ešte neodpísali ze co ako dávkovať teraz ... dám mu tak ako predtým som dávala a uvidím keď sa tam dostanem co povie

autor
14. máj 2023

@pribinak nieje to kamoska len čo som si čítala co písali mamičky,..... samozrejme dôverujem tej doktorke , len ma zaujímalo ze ako to berú ostatné mamičky aký majú ma to názor

wwwwerunka
14. máj 2023

Moj ma 2.5 roka a Dr. kazala davat kazdy den 1vstrek, pri nadche 2vstreky a 2x denne.

autor
14. máj 2023

@wwwwerunka ďakujem pekne 🙂

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

@rony2255 aha takže to sa môže aj dlhodobo super ďakujem za informáciu..ja som to prestala malému dávať keď prešla sezóna bolo mu lepšie .