Narosan čučoriedkový

l24
23. mar 2014

Ahojte maminky 🙂 chcem vas poprosit o radu, nasej dcerke v oktobri minuleho roku zistili tazky stupen anemie, ani neidem pisat, ake mala hodnoty, ale bolo to takmer na infuziu... Nastastie velmi dobre zareagovala na terapiu zelezom, a tak sme sa jej vyhli. Zelezo sme podavali nepretrzite do konca februara. Zaciatkom februara sme mali kontrolu na hematologickej ambulancii, vysledky uz boli v norme, dokonca uz mala aj nejake zelezo v zasobe. Ale medicinsky postup je taky, ze zelezo sa este uziva na stabilizaciu krvneho obrazu aspon tri mesiace, takze nam ho kazali uzivat aj nadalej do konca maja. Koncom februara vsak mala zacala hnackovat, chytili sme nejaku virozu a tak mi pediatricka odporucila Maltofer vysadit, a znovu jej ho nasadit az ked bude mat aspon tyzden stolicu v poriadku. Takze sme ho neuzivali takmer dva tyzdne a mala sa nam velmi pekne rozpapala. Predtym sme do nej nemohli nasukat 50 ml prikrmu, teraz mi zbasti 150 ml polievocky a este 100 ml prikrmu, davam jej 6 x do tyzdna masko, telacie, hovadzie, aj kuracie, varievam pseno, bulgur, a ja by som jej ten Maltofer uz najradsej nedavala. Nechcem byt nezodpovedna, ale papanie bola pre nas vsetkych predtym trauma, nasilu sme ju napchavali, teraz si sama pyta, to je radost varit. Preto som chcela nieco prirodne, aby ked pojdeme v maji na kontrolu tak sme nemali blbe vysledky. A vela som citala o Narosane, myslite ze by som jej ho mohla davat na stabilizaciu? Dakujem vsetkym ochotnym maminkam za cas ;)

janinah
23. mar 2014

nedávaj, nám Maltofer vyrobil také nechutenstvo,že sme sa z toho nevedeli vyhrabať....nepíšeš vek malej,ale popozeraj si info o melase..

lea132
23. mar 2014

Ahoj, my osobne sme ho nemali, ale mamina predava produkty Just a vraj ho veľa ľudí chváli, že veľmi pomohol

l24
autor
23. mar 2014

Mala ma 16 mesiacov ale melasa jej v kasach nechuti, pije len cistu vodu, musela som jej to davat ako liek na lyzicke a nechce to, je to a nu moc sladke :/

senta_sofia
23. mar 2014

@l24 my ho mame, akurat ja som na odberoch nebola, takze ti neviem povedat, ze co to spravi s krvnym obrazom 🙂 Ale ako doplnok vyzivy je to urcite fajn, stoji cca 40 euro, tak pripadne vyskusaj - ja osobne jedinu nevyhodu vidim v tom, ze ho treba do dvoch mesiacov spotrebovat a to pri takom malom dietati nemas sancu, nam stal tri mesiace v chladnicke a je pravda, ze uz potom chytil taku kovovu chut, bol ovela horkejsi, ako ked sa otvoril

l24
autor
23. mar 2014

@senta_sofia tak ho budem pit aj ja, aby sme ho nemuseli vyhadzovat 🙂

senta_sofia
23. mar 2014

@l24 ved co si myslis, co robim ja 😀

martina1305
23. mar 2014

s tymto multivitaminovym sirupom mame aj my viacrocne skusenosti, ja ho dcerke davam pravidelna ako podporu imunity a vzdy mala krasny krvny obraz. a ked nestihaju deticky vypit, aspon budu mamicky zdrave 🙂…ved stracaju kazdy mesiac zelezo 😉

sisaha
23. mar 2014

@l24 ja som pravidelne chudokrvna a kupila som si ho.. No mne krvny obraz neupravil. Pre mna to boli vyhodene peniaze

maca283
23. mar 2014

@sisaha A nepila si pri tom mlieko alebo mliečne výrobky ked nepomohol lebo poznam taký prípad a problem bol ze hned po uziti aklebo pred pili mlieco mliečne výrobky

sisaha
23. mar 2014

@maca283 nie, ja uz mlieko nepijem a mliecne vyrobky zriedkavo.. mozno som specificky pripad, aj pri dlhodobom uzivani Tardyferonu sa dostanem na spodnu hranicu normy, resp, kusok pod nou..

pedroma
23. mar 2014

@l24 ahoj, tiez sme riesili maltofer u 17mes.syna. Aj sme ho nasadili, ale prislo nechutenstvo...tak sme vsadili na narosan, a hemogblin nam vyskocil zo 109 na 118, teraz ho mame az 121, aj zelezo mame konecne v norme. Takze u nas max spokojnost. Melasu som do neho nedostala v ziadnej forme.

michaelkanr
23. mar 2014

@l24 ahoj, no akoby som o nas citala:( malemu zistili tiez silnu anemiu, boli sme aj v nemocnici. Ma nasadeny maltofer, pyridoxin a kys listovu. Kupila som mu aj tento narosan, zaradili sme do stravy hovadzie maso, telacie atd, nepapa uz skoro vobec mliecne vyrobky. Teraz v stredu ideme na kontrolu, som zvedava co bude. U nas nechutenstvo zatial nehrozi, ale malemu sa vyhadzali po tvari a tele take male cervene pupaciky ako krupica-vedlajsi ucinok maltoferu:( som zvedava co na to povie dr. To je casto taka dvojsecna zbran, na nieco liek pomoze ale v inom zase poskodi.

poly2406
23. mar 2014

Ahojte maminy, my sme boli pred transfúziou, maltofer - hrôza - akurát nám spôsobil neskutočnú zápchu. Narosan nám v priebehu dvoch mesiacov urobil zázrak! HGB z 80 vyskočil na 121. Dr
bola v šoku. Kaka sa upravila a na transfúziu sme nemuseli.
Ja JUST používam už niekoľko rokov a som aj registrovaná. Keďže mám viac ako polovicu produktov vyskúšaných na sebe a mojich deťoch (od troch mesiacov), môžem len odporučiť. Vyriešili sme si veľa vecí a naozaj stoja za tú cenu. A nie je to chémia!

l24
autor
24. mar 2014

Dakujeme baby, za pokus to iste stoji ;)

denike
24. mar 2014

Ahoj, ja nahrosan tiez len odporucam, frcim na juste uz roky, nahrosan som brala aj pocas tehotenstva, je to zlozenim mierny, ale velmi ucinny produkt, urcite to vyskusaj.

nadulka88
24. mar 2014

@l24 ja by som to na tvojom mieste urcite skusila.. nam raz tiez vysli blbe vysledky krvicky a sama dr nam poradila tento sirup lebo vie, ze ja som skor zastanca prirodnych veci... Nastastie sme ho nepotrebovali lebo opakovane odbery uz boli v poriadku.. ale momentalne testujem par vyrobkov z Justu , zatial som spokojna 🙂

nana85
24. mar 2014

nam narosan pomohol,ja som vysadila maltofer a zacala davat narosan,z maltoferu mal aj nechutenstvo teraz vsetko ok.

kvieta
24. mar 2014

Ahoj, užívam ho ja a moja malá a napr. po viacerých atb mala super krvný obraz, čo jej Dr. bola neskutočne prekvapená. Určite odporúčam, máš tam aj iné vitamíny, len ho treba začať brať čím skôr po zime, takže máš najvyšší čas🙂 On aj dobre chutí, nečerní zuby, vyskúšaj a napíš 😉

poty24
24. mar 2014

aj nam narosan veeeeeelmi pomohol... anemicka som bola aj ja aj moj maly syncek.... ale vdaka narosanu sme z toho von a zeleza mame az az 😅 ... ale preventivne mu ho sem - tam este dam 😉 @i24 urcite ho aspon vyskusaj!!!

l24
autor
25. mar 2014

Dakujeme vsetkym, ideme do toho, narosan je uz na ceste, tak potom dame vediet ako dopadli kontrolne odbery 🙂

kvieta
25. mar 2014

@l24 No výborne😉 Odporúča sa vybrať až 2 fľaše, keď sú dlhodobo nízke hodnoty. Ale sledovať by ju mal samozrejme aj Dr. Ozvi sa, ako chutí a zaberá🙂

lenkafirka1
16. apr 2014

@michaelkanr ahoj zaujalo ma co si pisala o tych pupacikoch,odkial vies ze je to z maltoferu?tedda nikde inde som o tom nenasla info a malemu sa tiez zacali robit take pupaciky po brusku a na ruke..zmizne to alebo co ti na to povedala dr.? Vdaka 🙂

michaelkanr
16. apr 2014

@lenkafirka1 ahoj, viem lebo to bolo napisane vo vedlajsich ucinkoch plus teraz sme maltofer na vyse 2 tyzdne vysadili a pokozku ma cistu. Doktorka to kazala natierat mastnym kremom, bepanthenom alebo takym niecim. Zajtra zase zacneme s liecbou, maly mal vysledky o dost lepsie, aj ked nie idealne, vrAj kontrola o 3 mesiace zase.

lenkafirka1
16. apr 2014

@michaelkanr aha vdaka,ja som to tam praveze nenasla napisane,preto ma to prekvapilo ze sa to tam neuvadza...fajn cize po vysadeni by to malo vymiznut? No to sa mi ulavilo,lebo som rozmyslala ze to uplne vysadim.budem natierat mastnym kremom co mame na ekzem ked pojdeme za dva tyzdne na krv opyatm sa na to... Dakujem,pomohla si mi 🙂

vevora
22. júl 2014

@l24 ...ahojky no ako dopadli odbery po uzivani narosanu...?

vevora
22. júl 2014

@lea132 ... ahojky, chcela by som sa opytat ako stare deti mozu narosan....uz som pocula ze 6m babo papalo polku cajovej lyzicky dva krat denne....mozu ho papat aj mladsie deti? napr mesacne babatka....(predcastniatka) ... moje deti ho uzivali ako 9 mesacne... ja ho veeeelmi odporucam, no ked mi daju otazku ci ho mozu aj mladsie deti - neviem odpovedat... vzhladom k tomu hlavne, ze na obale pisu az od troch rokov...ja som uz pri mojich bola zufala, tak som to riskla, moji mali 9m vtedy....skus sa prosim znamej opytat ci ma daku skusenost... dakujem pekne 🙂

lea132
22. júl 2014

@vevora ahoj, zistim a napisem🙂

l24
autor
22. júl 2014

@vevora vysledky sme mali uplne super, mala sa aj celkom rozpapala, teraz je to znova o trosku slabsie, pretoze 4 mesiace nemame uzivat absolutne nic, ani volnopredajne a ani predpisove a tak nam urobia este kontrolne odbery, ci mame zeleza dost v strave, tak som zvedava, v septembri budeme mudrejsi... ale kazdopadne nasa skusenost s Narosanom uplne perfektna, malej velmi chutil, dokonca si ho vypytovala, nam nefarbil ani stolicu a a ni z neho nebolelo brusko, a krasne sme papali, mozeme len odporucit 🙂

lea132
24. júl 2014

@vevora mamina mi hovorila, ze nema skusenost s tym, ze by ho brali mladsie deti, oytala sa na seminary co mavaju a ze babatkam moze sposobit zapchu, lebo nemaju este tak vyvinuty traviaci trakt..ale tak je to individualne

maca283
25. júl 2014

Ahojte Ja som davala a davam malej narosa Mne to poradili na seminari Justu ale iba moka lyzicku a treba davat pozor aby babetko v ten den kakalo Mam to velmi pomohlo a davam jej to aj teraz ked ze byva velmi teplo a moc jej nechutilo papat a pomaha to Podla mna všetko sa moze iba zmierou A nezabudajte ze EU na všetko prikazuje zakkazuje tak ani Just nebude riskovat