Narkóza u detičiek

katrina18
18. sep 2013

Ahojte mamičky, mam ročneho synčeka a mame podstupiť nejake vyšetrenie ale musi byť pod narkozou.... niektorý lekari mi tvrdia že je to v pohode že je to slaba narkoza a iní zase že je to predsa riziko že mam počkať kým nebude mať malý aspon 2 roky ....tak sa chcem spýtať či vy s tým mate nejake skusenosti. Ďakujeem

aristka
18. sep 2013

@katrina18 najlepšie je porozprávať sa z anesteziológom ,lebo ide o dĺžku vyš a tým pádom o postup pri anestézii a samozrejme o urgenciu vyš.....

katarinava
18. sep 2013

záleží o aké vyšetrenie ide a či je naozaj možné počkať do vyššieho veku. my sme teraz absolvovali,ale bolo to nutné a musím priznať, že v nemocnici absolútne neriešili potrebu informovať rodiča o priebehu, trvaní a nebodaj o nejakých rizikách. keďže som ale zákrok poznala z vlastnej skúsenosti, vedela som nás čaká a ako dlho to asi potrvá.
v narkóze bol cca 20 min a prebral sa po ďalších 45 min a všetko našťastie OK.

cinnamon111
18. sep 2013

moja dcéra mala narkózu v 14 mesiacoch, bola to slabšia narkóza - museli sme ísť na MR. Prebrala sa ešte tam, resp. som počkala na to kedy sa preberie, presne mi sestra ukázala, ako jej mám držať hlavičkum aby sa nezadusila slinami, na prstíku mala taký merač tepu a videla som, kedy sa bude preberať, začal sa je tep zrýchľovať a bola hore. Potom síce ešte pospala, asi 2 min. Zvládla to krásne, nebolo jej zle, nič, len jej vadila infúzia, ktoeú mala zavedenú v nožičke, stále si je vytrhávala, ale keď videli, že je OK, tak jej ju vytiahli.

tova
19. sep 2013

preco to neskusia najprv bez narkozy?moja vtedy 2r. dcera musela ist na Mri a kludne si lahla,, drzala som ju za ruku, spievala pesnicky pocas vysetrenia, trvalo to cca 10min. a bez placu vsetko v pohode. Ak by dieta moc plakalo a vrtilo sa, potom by som az dala narkozu.

zuzkat1
19. sep 2013

@katrina18 moja mala 11 dni. robili jej ct a prebrala sa chvilu po

janinah
19. sep 2013

narkoza je riziko vždy,u detí aj u dospelého,lekár ťa na to musí upozorniť,že môže nastať nejaká komplikácia,podpisuješ aj súhlas s narkozou dieťaťa,ale na druhej strane sú aristi takí "machri",že vedia všetko perfekne zvládnuť,ak sa niečo vyskytne,robím s nimi roky 😉 ....záleží nakoľko je vyš. nutné a súrne...
@tova môj 3r. syn na izotopovej renografii nevydržal,obaja s manželom sme ho držali,mal aj niečo na ukľudnenie podané,len to malo opačný efekt,splašil sa ako kôň a keďže mal v sebe už kontrastnú látku,tak sme ho držali ,aby bolo vyš. možné...uffff....väčšinou toto malé deti nevydržia a ročnému nevysvetlíš....

anicka26
19. sep 2013

Narkoza je určite záťaž pre organizmus,ale ak je potrebné to vyšetrenie tak sa nieje čoho báť.Záťaž to bude aj o pol roka,aj o rok.Dávky prispôsobujú hmotnosti dieťaťa.My sme boli v narkoze viackrát a to prvýkrát ako novorodenec a zvládla to úplne v pohode,myslím,že na jej zdravie to nemalo žiaden vplyv

katrina18
autor
19. sep 2013

@katarinava velmi pekne dakujem za vaše skusenosti a rady

martinkatinka
19. sep 2013

Náš malý bol ako ročný pod narkozou, bola to slabunká narkoza, aby sa pri CT nehýbal a aby bolo vyšetrenie čo najpresnejšie.. Predtým samozrejme mu vzali krv, odvážili a podobne, aby vedeli akú dávku mu majú dať. Dieťa je po prebudení plačlivé, nervózne lebo sa vyplavuje tá narkoza, ale do dvoch hodín by to malo byť OKej.Ak je vyšetrenie potrebné a ty sa bojíš narkozy, preber to s anesteziologom, porozprávaj sa, uvidíš, že ťa trošku ukľudní.

maznacik007
19. sep 2013

@katrina18 ja by som sa rozhodla najma podla dolezitosti vysetrenia ci je to aktualne nevyhnutne ....

narkoza je vzdy riziko, moj maly bol na planovanej operacii v CA tam to zvladol v pohode .... ale to boli len mandle ... a teraz bol naneplanovanej operaci ... urgentnej tam mu len odobrali krv a nejake testy a cakali na operacny tim (bolo to vecer a volali primara) a operovali ho ... ale to bola dlhsia operacia ... viac hodinova aku koncu veru mal problemy s narkozou ... ze nejake hlieny z pluc ci co ... sa mu pouvolnovali ... ale zvladli to ... super anesteziolog ... bol

danuska0302
19. sep 2013

ahoj, moj maly mal narkozu v 15M kvoli CT a bol v nej 10 min max - zvladol to super, prebral sa rychlo, bol uplne v poho aj po narkoze... no a potom o 8M neskorej bol v narkoze až 5 hodin :( bohužial ... bolo to nevyhnutne - planovane a urobila by som to ešte raz - aj ked on to musel prežiť, ....myslim - viem že teraz ma omnoho lahši a krajši život !!!! ale tak isto to zvladol ... v Ba pri CT mi nič nepovedali o narkoze, v prahe k operacii ano... treba sa pytat, nech sa dari, D

andrejka1974
20. sep 2013

Určite sa spýtaj moja najmenšia bola na operácii ako 7 mesačná plánovaná operácia v narkóze bola 1 a pol hodiny a zvládla to súper ale mám svagrinej ktorej synovi vyberali nosné mandle ako 4 ročnému v narkóze bol maximálne 30 minút a zvládol to veľmi zle, takže sa porád či je to nutné každé dieťa to znáša rôzne a je jedno či je malé alebo veľké

mirreckall
20. sep 2013

nasa mala bola v narkoze hned druhy den po narodeni a do dnesneho dna asi 5 krat, vzdy to v pohode zvladla.... 🙂 teraz ma 9 mesiacov.... lenze my sme do narkozy museli, nebolo na vyber... ak to nie je u vas take naliehave, asi by som pockala...aj ked riziko pri tom asi bude vzdy...