Naparovanie 6 mesačného dieťaťa

marfa333
16. apr 2022

Môžem naparovať syna nad rastlinkou Nádchovnik? Ma hrozne sople a hlieny, liečime už 5 dní no nevidím zlepšenie. Hlávku ma vyššie pri spinkani, dávam sinupret, asi prejdem na solmucol, kvapkam nasivin a morskú vodu.
Poraďte prosím

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marfa333
autor
16. apr 2022

@viestta neviem už čo mám skúsiť, boli sme aj pri pediatricke v stredu ale ta nám dala len fenistil a sinupret. Ale žiadne zlepšenie

zorkahorka
16. apr 2022

Nenaparovala by som. Pre 6 mesacne deti ani vela luekov nie je. Ten fenustil, kvapky do nosa su super.zvlhci vzduch a odsavaj soplik

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marfa333
autor
16. apr 2022

Lenže jemu sa to vôbec nezlepšuje. Odsavat odsavam ale je to zakaždým boj lebo pri tom hrozne vieska a plače lebo to ide von hrozne ťažko a ma veľa hustého sopliku. Zle spinka, dusi sa hlienmi :/ vzduch zvlhcujeme od zaciatku

kitycat
16. apr 2022

No este by si mu ten upchaty nostek oparila nad tym hrnocm, nie? Naparovat rozhodne nie. Ale co tak si pustit teplu sprchu a byt v teplej zaparenej kupelni?

marfa333
autor
16. apr 2022

@kitycat určite by som ho nestrcila nad hrniec 🤦 to by som ho nad ním ani neudržala... Myslela som to tak podobne ako píšeš. Trebárs do sprchy alebo by som si sním sadla pod deku a hrniec by som držala ja alebo ho dala ďalej od malého. Len som chcela vedieť, ci sa môže také babo naparovať odvarom z Nádchovnika.

makova333
16. apr 2022

@marfa333 Urcite nenaparovat!!! Postupuj takto:morska vodado nosa pre babatka (npr. Dr. Max, Sterimar...), 10 minut počkáš, potom odsajes a nasledne streknes Nasivin 0,01% (je pre babatka). Vzduch v izbe zvlhcujes zvlhcovacom alebo odparovanim soli a vody. Nasivin davas podla davkovania. Morsku vodua odsavanie priebezne aj mimo nasivinu.

koniarova
16. apr 2022

@marfa333 neblázni. Tak malé dieťa určite nenaparovat.

nikpa
16. apr 2022

@marfa333 sople trvajú niekedy aj týždne, mám s tým bohatú skúsenost a veru nič nepomáha keď ich to tak dobre drapne. 6 mesačne môžeš inhalovat s Vincentku ale nie naparovat ako píšeš.

ukulela
16. apr 2022

@marfa333 nemate inhalator? Aspon niekde pozicat.... radsej to. Naparovat nie. My sme zvlhcovali vzduch, vetrali. Davaj lieky. Od stredy je este malo casu. Nadchovnik daj do izby, rozzmol pod vankus a tak... ja pri nadche striekam eukasol sprej od justu. Len neviem, ci pol rocnemu....

makova333
16. apr 2022

@ukulela inhalator pri soploch nie, postekaju, inhalator je dobry ak je uz aj kašeľ,cize ked su chytene aj dolne dychacie cesty. Inak inhalator super vecicka.

paciko9
16. apr 2022

@viestta no nam ihalator pomohol pri sopliku infalovali sme vincentku a mala vtedy mala 10 mesiacov. Vyviste na spinkanie postel.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
17. apr 2022

@marfa333 neprekuruj, buď s ním veľa vonku, lepšie sa mu bude dýchať