Nadváha u dvojročného dieťaťa

maroonka77
11. jan 2022

Zienky mam taku otazku,dcera ma 14,5kg a nosi velkost 98. Dnes mi na ulici velmi netaktne jedna strasia pani povedala, ze aka je velka, ale ze sak ona z toho vyrastie. Cize mi nepriamo naznacila, ze je tucna. Odjakziva bola bambulate babo(kojene), tak sa ma to celkom aj dotklo..myslite, ze je ta vaha v norme? A este taka otazka, kedy sa riesi u malych deti nadvaha? 🤔

bosorka2302
11. jan 2022

@maroonka77 moj mal v septembri 4 roky a ma 13 kil. Nadvahu by si urcite vsimla detska doktorka, kamaratke tak povedala nech dcere nedava vecer a v noci mlieko ale len caj lebo je baculata uz dost

pribinak
11. jan 2022

@maroonka77 toto tu nerieš, tu ti budú mamky písať a radiť aby si jej nasadila pomaly redukčnú diétu
Chodíš s ňou k pediatricke nie? Ona vidí aké je dieťa aj vysoké a ako priebežne priberá, čiže ak je to plynule a nie skokovite je to ok
Je fakt že mnoho deti z babatkovskej tucnoty vyrastie

maroonka77
autor
11. jan 2022

@pribinak asi mas pravdu, len ma to zamrzelo a zacalo mi to vrtat v hlave.. 🤷‍♀️

mikadooo
11. jan 2022

@maroonka77 ahoj no tak môj má 4 roky a niektoré tričká nosí ešte 98 😁. Čiže možno je ozaj "veľká" ale rozumej že aj vyššia atď. Najlepšie opýtať sa doktorky, súhlasím s tým. Ak vieš že ju kŕmiš hlúposťami, samozrejme s tým môžeš prestať bez ohľadu na to koľko váži 😁. Ak jej len chutí, tak z toho naozaj vyrastie, ja som malar prostrednú dcérku guličku, ona je stále hladná, aj teraz, ale už má 7 a vytiahla sa, je chudá, len apetít jej ostal 😄.

0silvia0
11. jan 2022

@maroonka77 ale co si? Niektore tetky riesia aj to co netreba. Deti nie su podla jednej formy, jedno je chude, druhe baculate, tretie podla tabulky. Nic si z takychto poznamok nerob, ja som mala tiez baculateho syna a mne aj lekarka radila, aby som ho uz nedojcila, lebo je prekrmeny. Po odstaveni schudol, v puberte zas pribral.

bucko555
11. jan 2022

Moja má 5 rokov 22 kilov ale je dosť vysoká ...už ako bábo sa narodila veľká ...oblečenie nosíme 128/134 a vôbec není tucnucka ale vysoká a tie kilá má rozložené

tomasko27
11. jan 2022

Môj bude mať v nedeľu 3roky a dnes u dr 100cm a skoro 17kg

petulda333
11. jan 2022

Nebud vztahovacna. Vobec nemusela mierit na vahu. Moja ma 2,5r 13,5kg a je vysoka,nosi 98/104. Stale sa ma ludia pytaju,preco nechodi do skolky,ze je velka a nechcu verit kolko ma

anicka182
11. jan 2022

Jaaaaj cosiii moj maly ma dva roky osem mesiacov, 16,5kg, 103cm oblecenie nosí 110 ale obezny teda iste nieje, ani lickaty nie, úplne zdravy chalanisko. Ked niekomu spomeniem jeho vahu tak sa pýtajú ze kde to ma :D dnes jedna pani na poste sa dokonca pytala ze preco nieje v skolke tak reku ze este nema ani tri roky a ona ze je teda riadne velky 🙂 Cize jedným uchom dnu druhym von ;)

jjanulienka
11. jan 2022

Moj maly mal 10,5kila v polroku😅😅
Teraz ma 9 rokov a je tenký ako sliz😬
To sa všetko ešte upraví vôbec to nerieš😉

maroonka77
autor
11. jan 2022

@mikadooo praveze papa normalne veci, pije len cistu vodu, sladkosti skoro vobec, papat jej chuti to je pravda ale nedavam jej hluposti 🤷‍♀️

nadazdi
11. jan 2022

Ale to je take.. moja prvá je uplna spageta, ona je taká chudá, že keď leží na zemi a sa hra na chrbte, tak si spraví modrinku zo stavca.. druhé decko úplný opak a to majú rovnaký jedalniček, rovnaký pohyb, rovnaký život 😅 čo ja viem.. zdravotne sú ok, tieto reči sú pre mňa len take do vetra 😂

petulda333
11. jan 2022

A inak,kamoska ma 3r syna. Teda, teraz niekedy bude mat 3r. Vazi 25kg a nosi 110-116, moj 6r vazi 22

adkala
11. jan 2022

@maroonka77 V dvoch rokoch som prestala synovi davat piskoty a velmi pekne, nenapadne opeknel. Viac som nemusela robiť. Niekedy stačí maličko.

breznica
11. jan 2022

Kamoskina dcéra mala v 2 rokoch 20kg!! To už je nadváha a nie,nevyrastla z toho

zuzikak
11. jan 2022

pozri naozaj je pravda, co pisu baby - drz sa toho, co ti povie pediatricka. Mozno je 2 rocne dieta vzhladovo na 4 roky. vyskou aj vahou. Ale existuju aj deti, ktore maju 7 a vyzeraju na 5. Zalezi od toho ako ste stavany vy rodicia - aku mate vysku a ci mala pribera normalne alebo je to skokovo. Sladkosti nemusia byt len cokoladka. Ale aj piskoty, vela mlieka a tucnejsich smotanovych jedal a pod. Treba sa spytat lekarky. Ak ona povie, ze je to ok, tak si tetky nevsimaj.

maroonka77
autor
11. jan 2022

@zuzikak dakujem 🧡 mlieko pije uz len pred spankom, nocne pitie mliecka som jej uz zrusila asi 2 tyzdne dozadu, tak mozno aj to bol problem.. uvidime

marlent
11. jan 2022

Ahoj moj mal podobnu vahu vo veku tvojej...potom ho ptestalo tahat co sa tyka kil ale siel do vysky...moj si pamatam ze ako rocny mal cex 12 kil....momentalne ma 4 roky, 19 kg a cca 118cm a tucko teda nie je

nerko
11. jan 2022

@maroonka77 velmi zalezi aj od genetiky. Poznam deti, ktore vyzeraju o 1,5-2 roky starsie. Pani to mozno nemyslela zle. “Velka” mohla narazat aj na vysku. Ja mam zas opacny problem, moooc stihle baby. Hold nemaju byt po kom “tucnejsie”. A komentarov xy, mam ich na haku…

dollyzv
11. jan 2022

Môj keď mal rok (teraz má 14mesiacov) mal cez 12 kíl..veľkosť tiež 98 😅😅😅 nepríde mi tučný 🤔🤗

sono2
11. jan 2022

@maroonka77 a výšku ma akú? Lebo moja mala v jej veku 13,99kg na 2 ročnej prehliadke a 93,4 cm a vôbec neni bacuľka
My sme veľkí 192 a 178 ja mam 62 kg
Takže mne to celkom nesedí žeby boli na ňu poznámky musí mať buď viac alebo je teda malá
Neviem

sono2
11. jan 2022

A dojčim ju teda tiež a v noci stále ma čerstvo 2,5 roka

sono2
11. jan 2022

No vidíš a mojej nechutí papať.

olafienko
11. jan 2022

@maroonka77 moj ma 2r1mes a 15kg, je celkom vysoky a teda nepride mi tucny, ani nema byt po kom🤔 je to take akuratne deco, a blbosti neje, akurat mlieko musim skusit este viac okresat, dostava uz len minimalne ale aj tak...

ankare
11. jan 2022

@sono2 to je krásne,že stále dojcis dcérku. ❤️

miadi
12. jan 2022

Uz tu bolo aj 25kg 2r dieta a nikto nechcel verit ze nie je tucne mama dala foto a vyzeral ok. Takze oci mas ? Vidis Snad ako vyzera tvoje dieta . Ludi si nevsimaj Mozno pani pozna ine chuducke deti a potom porovnava.

nikiki29
12. jan 2022

@maroonka77 úplne normálna hmotnosť vzhľadom na výšku. A čo sa týka obezity, áno, normálne sa to rieši, ale až u starších detí a teda u tých ktoré majú naozaj nadváhu a nie 1-2 kg navyše. Kamaratkina dcérka sa lieči, má 7 rokov a vyše 50kg.
Inak môj syn mal v 2 rokoch asi 11kg, ale iba 88cm (my sme s mužom asi tiež takí nižší) 🤷🏻‍♀️ a syn bol teda výzorovo chudý až normálny, všetky tepláky bez šnúrok mu padali, keď bol bez plienky.

ariannazara
12. jan 2022

@tomasko27 môj ma v júni 3 a ma 17 kíl 😁

sense
12. jan 2022

Moja ma v roku takmer 13 kg ale bola aj vysoká. A aj doteraz je to stále tak ze ma výšku a aj váhu podľa tabuliek na dieťa o 2r viac... Ak prospieva a u lekára je všetko v poriadku, tak by som to neriesila

javorinska
12. jan 2022

tak starsia pani nech sa stara o seba, presne doktorka by ti povedala, ci je jej vaha ok alebo nie v tom pripade by si jej len mierne upravila stravu a je to. ako keby v dnesnej dobe malo mat kazde dieta rovnaku vahu a velkost och.

sona96
12. jan 2022

@maroonka77 tiež sa pridám. Nebuď Pipi! Syn mal na prvé narodeniny 12kg teraz má dva roky a 8 mesiacov a má 19,5kg a 102cm 😝 a skúsil by mi niekto povedať, že je tučný. Sladkosti dostáva len na tajnasa u starej mamy , inak papapa všetko, pekne vrátane zeleninky.