Nadváha u 15-ročného dievčaťa

14. jún 2024

Čaute , moja sestra má dceru ktorá má 15 rokov je deviatačka. S manželom sú rozvedení ale to je teraz jedno. Ide mi o to že moja neter má velkú obezitu , všimam si to už dlho od malička bola tučná a oni s tým nič nerobili keď som im to povedala tak povedali že to nič to ešte vyrastie pretože staršia sestra je štíhla. Teraz má mala asi 170cm a cez 120 kg je to naozaj veľa. Boli sme na chate na oslave ja som si ju zobrala bokom a porozprávala sa s nou. Ona sa rozplakala je si je vedomá že má obezitu len nevie čo má teraz robiť. Oblečenie nosí len legíny a mikinu. Vravela mi že sa jej v škole velmi smejú, že nevie ísť v škole po schodoch bez prestávky pretože sa hneď zadýcha. Ja jej chcem naozaj pomôcť len neviem ako

autor
14. jún 2024

.

minenkak
14. jún 2024

Čo ?zdravo jesť a hýbať sa,na začiatok prechádzky,plávanie potom beh, bicykel, kondičné tréningy

martul
14. jún 2024

Začnite spolu chodiť do fitka, najlepšie aj s osobným trénerom zo začiatku.

alex49
14. jún 2024

Šport, na začiatok prechádzky, zisti co jedáva a pomôž jej upraviť jedálniček. Idú prázdniny, do novej školy môže ísť s krajsou postavou.

sisa_s
14. jún 2024

U 15r dievcata toto treba riesit s pediatrom...vylucit hormonalne priciny v mozgu, stitnej zlaze, popritom pracovat na strave a fyzickej aktivite

januska12323
14. jún 2024

Ty ju môžeš len podporiť, chodiť s ňou na prechádzky, naučiť pripravovať zdravšie potraviny atď. Ale teda tiež si sa mohla zobudiť skôr, to dieťa len trpí nezaujmom rodiny.

vanilkovazmrzka
14. jún 2024

Otrasne, ako su ludia bezohladne nevsimavi voci svojim detom a nechaju ich napospas same bojovat s chorobami.

liliana363
14. jún 2024

Ak s ňou nebyvaš v jednom dome, tak jedlo moc nedokážeš u nej zmeniť. Ale určite s ňou môžeš chodiť na prechádzky, výlety, možno plávanie, ukázať jej že sa dá aj inak fungovať.

dadis
14. jún 2024

Ty si sa mala v prvom rade so sestrou porozpravat! To dieta uz malo byt daaaavno liecene pod lekarskym dozorom. Obezitologicka ambulancia pre deti, dieta, cvicenie, kupele, psycholog. Chudatko dievca. Toto je vysvedcenie rodicov, bohuzial. 😪

caroline_
14. jún 2024

@sisa_s a ešte by som dodala vylúčiť nejakú psychologickú diagnózu, ja som cca v 16 začala priberať a za rok som pribrala 40kg,vsetko psychika

evickuska
15. jún 2024

strava 99% nic ine a nemusi ani cvicit ale pevna vola a clovek co ju podpori 🙈