Nádcha u trojmesačného a inhalovanie

pataja
18. máj 2022

Ahojte. Syn je poriadne nachladnuty, má silnú nádchu, už sa chudacik nevie ani poriadne prisat a papat, co sa dusi tými zatekajucimi soplami. Odsavam, polohujem, dávam fenistil, nasivin morskú vodu ale chcem skúsim aj inhalovat- dat do difuzera nejaký prírodný olej (asi vraj eukalyptus je ok). Len teda neviem, ktorý kúpiť aby som nespravila viac škody ako úžitku. Aké 100% prírodné esenciálne oleje by ste odporúčali pre bábätko? Ktoré používate vy?

mimi3008
18. máj 2022

Ja pouzivam solny roztok a vincentku

pataja
autor
18. máj 2022

@mimi3008 ďakujem, na vincentku som úplne zabudla a solny roztok ako pripravujes?

amelie2017
18. máj 2022

Tak malemu babatku maximalne vincentku. Neriskovala by som nic ine.

mimi3008
18. máj 2022

@pataja z lekarne kupujem flasu infuzneho rozroku NaCl

endzi83
18. máj 2022

@pataja myslíš inhalovat, ze to nechať prúdiť vzduchom v miestosti či inhalovat s maskou na tvár? Za mňa eukalyptus je silný pre tak malé bábätko.su esenciálne oleje robené pre deti tak skor také by som hľadala na očistenie vzduchu.

pataja
autor
22. máj 2022

@endzi83 myslela som oleje do difuzera...nie inhalovat s maskou na tvari

endzi83
22. máj 2022

za mna pre tak male dietatko silna silica, mate nejake ine doma? uz nieco kupene co pouzivate? hlavne viac vetrat len pozor na dieta a prievan. skuste jemnu masaz chodidiel, este ma tu nadchu ci aj nieco ine teplotu kasel ... ?

endzi83
23. máj 2022

@pataja u tak malych deticiek su vhodnejsie harmancek a levandula. silne silice mozu drazdit.