Nádcha u 2 mesačného synčeka

broskilinka
23. jan 2012

mam pocit, ze moj maly (2 mes.) ma nadchu.... Z nosteka mu sopliky netecu ale zda sa mi ze v zadu ich ma, lebo niekedy tak chrchle a ako keby sa nevedel cez jednu dierku nadychnut... odsavali sme mu rucnou ale nic neslo a teraz mame na vysavac a isli mu z tej dierky tvrde susniky ale aj take riedke....
mam mu nostek odsavat stale alebo nechat tak? je to nadcha? neublizim mu ked budem odsavat casto? moze sa to kazdy den? lebo zda sa mi ze sa na to aj v noci budi a pocujem ze nedycha cisto....
co myslite?

greeny
23. jan 2012

podla mna aj ked budes odsavat stale mu bude chrcat. to je zaschnute mliecko, ktore sa dostava aj do nosteka ked pije. skor by som vzdy pred papanim kvapla nejaky libenar alebo morsku sol pre dojcata, to uvolni a potom to ako keby zapije. lepsie ako stale odsavat

lutia
23. jan 2012

@broskilinka ahoj, u nas bolo toto iste - najprv som bola s tym u doktora kt mu dal kvapky do nosa kt pomohli ale ked sa prestali uzivat tak sa to objavilo zas, a tiez mame sprej do nosa na baze morskej soli ktorý mozes pouzivat aj ako hygienu na noztek....ja som ho pouzivala a kedze som videla ze to nejak nezabera tak som si povedala ze mu nebudem zbytocne nicit vnutro nosteka...a to chrapcanie...vela mamiciek pise o takom chrapcani u deti..nemaju ziadne sopliky ale niekdy pocuju take chrapcenie u svojich ratolesti - niektore pisali ze sa to casto vyskytuje u malych deticiek a ze ono to po urcitom case prejde same...tak ja malemu pozeram do nosteka a ked tam ma susnik tak mu ho tycinkou vyberiem, casto vetram v izbe kde buva ((lebo dost casto sa mu to objavilo ked bola izba zavreta, teraz ked je zabezpecena vymena vzduchu tym ze su pootvorene dvere uz prestal chrapcat a je to zatim ok 🙂

broskilinka
autor
23. jan 2012

@greeny to som uz pocula ze to moze byt mliecko.... takze to nie je nic vazne? netreba to riesit u doktora? nerada by som mu pokazila sliznicu kvapkami ako som si pokazila tu moju... ale morsku sol by som vyskusala, to by malo byt neskodne
@lutia dvere mame stale otvorene, v tom nevidim problem, aj casto vetram...takze sa tym nebudem trapit a raz za cas muu preventivne odsajem soplik.... spomeniem to o mesiac u doktorky a uvidim....

dakujem vam za rady a podporu 🙂

eja28
16. apr 2012

moj maly chrapci pri dychani uz dva mesiace.z vyteru z hrdla mu vysliel stafilococ a Dr. mu dala antibiotika, kt sme aj vybrali, chapcanie neprestalo. Z nosa mu nic neslo ani teploty cely ten cas nemal ani nema. Potom nam dala spiropent na uvolnenie tach "hlienov" ale nic sa neudialo, chrapci mi stale rovnako. Zaroven nas poslala na krcne, kde mi Dr. povedala ze je uplne zdravy a ze zbytocne bral vsetky tie lieky. Ze v hrdle to ma este vsetko makkucke a ze sa to same spravi, a ze takto chrapcat mi moze aj pol roka....proste to tam nema este take ako by mal mat...takze som sa uspokojila a uz ma ten jeho chrapot netrapi, niekedy si aj odkasle.