Nádcha bez zmeny

ivette1223
12. feb 2023

Ahojte. Prosím, viete mi poradiť co na nadchu u 3,5rocnej ak ma nadchu uz 11ty den bez zmeny? Ma tak isto silnu nadchu a silno upchatý nos ako na začiatku, žiadna zmena. Na začiatku mala aj 2 dni teploty, tak neviem zeby bacil nejaký? Virus? Chripka ? Na začiatku mala aj zlto-zelensie hlieny teraz uz ciry ale i tak strasne je to cely den ma upchaty nos a vkuse sople ...inhalovala vincentku, mam aj preplach nosa, uz len raz denne pred spanim použijeme olynth na odupchatie zial inak nezaspi...od začiatku davam sinupret 3x denne, aj fenystil, mame vitaminy, caje a fakt ziadna zmena...ja to nechapem kedze sme mavali naozaj do tyzdna nádchu alebo ak aj dlhsie vzdy aspon s nejakou zmenou (napr po 6 dňoch to slablo) a teraz fakt ze žiadna zmena 😒😒😒

andreatytler
12. feb 2023

@ivette1223 Moze byt aj alergia... tusim uz zacina lieska a jelsa. Skus to dat skontrolovat.

ivette1223
autor
12. feb 2023

@andreatytler myslim ze to alergia nebude, kedze sme nádchu chytili od nej aj ja a moji rodicia 🤔 len nas to uz davno prešlo a ona nic 🤷🏻‍♀️

marianarem
12. feb 2023

@ivette1223 Tak mozete skusit este vyter. Pripadne urob domace crp, ak je nejaka silnejsia bakterialna infekcia, tak by sa to mohlo ukazat. Ale inak byvaju aj take dlhe nadchy. My sme v septembri mali mesiac, aj dieta aj ja. Moj ma standardne nadchu aj 2 tyzdne a presne na ten 10.-11. den si vzdy hovorim, ze toto snad nikdy neskonci, vobec toho neubuda. Ale potom to uz dost rychlo skonci.

veroniq85
12. feb 2023

Moja skusenost, teda pokial to nie je vynimka tak nadcha ktora trva dlho (dlhsie ako tyzden) bez zlepsenia, nepomaha inhalovanie, konvickovanie ci infra lampa, a ani volno predajne lieky tak uz nejde o nadchu ale zapal dutin. Vtedy pomozu atb kvapky (pamycon, uniflox). Su na predpis, cize najlepsie sa poradit s lekarom. Ale urcite to nie je normalne. A ani spreje by sa nemali pouzivat dlhsie ako tyzden.

aandrea9
12. feb 2023

@ivette1223 ako píše @andreatytler ...kvitne jelša a lieska. Asi to vyznie neuveriteľne, ale naša mačka je alergik a veru sa to kvitnutie už aj prejavilo.

ivette1223
autor
12. feb 2023

@veroniq85 ano myslela som uz aj na tie zapaly a kadečo , a viem ze sa nemaju pouzivat tie nosne spreje dlhšie tak preto davam uz len v pripade núdze teda pred spanim... No a teda radšej sa vyberieme zajtra k dr lebo uz sa mi to zda naozaj dlho 😒😒

hhanavv
28. sep 2024

@ivette1223 dobry den, ako ta dlho trvajuca nadcha u Vas nakoniec dopadla? Zistila nieco dr? Kolko to trvalo? My bojujeme s niecim podobnym aktualne :(
Dakujem za odpoved

ivette1223
autor
1. okt 2024

@hhanavv dobry den. Imunologicka zistila zvysenu intoleranciu na laktozu, odporucila nam vynechať mlieko a mliecne vyrobky a zlepsilo sa to. Z 3t nadchy mavame tyzden, kedy ako