Nádcha a chrípka u 11-mesačnej

avery2506
30. nov 2022

Dobry den dcera ma 11 mesiacov ochoreli sme od babky a mala ma sopel. Odsavam jej to davame kvapky nasivin ale v noci nemoze spat dusi sa soplami a vybrst ich tiez nie je najjednoduchšie reve pri tom a vrti sa ako keby isiel koniec sveta. Viete mi nieco poradit ako na soplíky? Dakujem vam

nika23t
30. nov 2022

@avery2506 asi jedine odsavat a odsavat... Ja viem, aký je to boj s takym malým drobcom, ale neviem, čo iné sa dá... S ročnou som bola v nemocnici, mala každý deň inhalovat trikrát, to bolo nemožné. Tak len vydržať, ak sa dá, nech spi vo vyvýšenej polohe. Skus zavolať ešte detskej lekárke, možno poradí. Ale najlepšie pred spaním poriadne odsat soplik, potom kvapnut a vydržať.

mamickalisticka
30. nov 2022

Ja to robím takto.. po sediačky streknem physiomer, odsajem vysávačom tak, že na zem vankúš, dieťa na vankuš, obkročmo si "nanho sadnem" ruky pritlačím nohami k telu a jednou rukou chytím hlavu druhou odsavam.. po odsati streknem nasivin.. toto trvá tak tri dni potom keď zhustnu sople je to lepšie ale odporúčam odsavat lebo môže byť aj kašeľ ked to pozateka a nebude to bohviečo