Nácvik dýchania nosom po zmenšení nosnej mandle

shmoulinka1
16. júl 2016

Ahojte,
syncek bol koncom aprila na odstranovani nosnej mandle v celkovej anestezii, avsak stale dycha ustami, hoci ho na to stokrat denne upozornujeme. Zatvori pusu, ale po chvili zase otvorena. Skusame aj dychat slamkou a fukat, ale ked sa pozabudne, zase pusa otvorena... Niekde som citala, ze ak sa do mesiaca neobnovi dychanie nosom, tak treba chodit na rehabilitacie kvoli oslabenym svalom. Mam kontaktovat ORL, kde mu zakrok robili? Podstupili ste to niekto? pomohlo?
Nasla som takyto clanok, ale je dost odborny...
http://www.alergieimunita.cz/2011/05/09/moznost...

melesmeles
12. okt 2016

ahoj. mame podobny problem ako vy. Ako ste to riesili, alebo riesite? Nasla si nejake rehabilitacne centrum kde toto riesia??? dakujem

shmoulinka1
autor
23. okt 2016

@melesmeles ahoj, nedopatrala som sa k nicomu, na ORL sme boli a ze je vsetko okej, ze to moze byt alergia alebo reflux...co ale pochybujem. Takze zostavame len pri pripominani, aby zatvaral pusu, snad to prejde casom

melesmeles
24. okt 2016

@shmoulinka1 skus logopeda. vraj vedia aj oni pomoct. vedia poradit aj s dychovymi cviceniami. maly ma koli tomu "dychaniu" aj zlu artikulaciu. my sme uz objednani k logopedovi, tak uvidim co nam povie...

hivanik
25. okt 2016

@shmoulinka1 synovi sa do polroka od zakroku zvacsila na jednej strane nosna mandla. Tak som si povedala neni mozne ist zase dat von, tsk som patrala a bola mu zistena alergia. Takze moze tam mat mierny opuch a to mu nedovoli dychat nosom. Treba vylucit alergiu

shmoulinka1
autor
25. okt 2016

@melesmeles @hivanik ahojte, k logopedicke chodime od 2.5r, ta nas poslala znovu na ORL, kde robili zakrok. Robila s nim par cvikov, ze ma pit slamkou... Na alergologiu su v BA cakacky pol roka, tak uvidim, ale on nema ziadnu nadchu alebo nieco, co by tomu nasvedcovalo...