Nachlanutie a bolesť hrdla u detí

jarabicka
6. sep 2015

Ahojte baby, chcela by som sa sVami poradiť...syn akurát nastúpil do školy a už je chorý...neviem či robím niečo zle, ale podchvíľu je chorý...začne to sopľom, bolesť hrdla, udrie mu to do očí a uší a už to je...je mi málo ovocia a zeleniny, takže vitamíny moc nemá, snažim sa aj niečo na podporu imunity, ale akosi nič nezaberá...prosím vás, čo by mu pomohlo na bolesť hrdla...celkovo ako mu zvýšiť imunitu...prosím vás nejaké rady a vaše skúsenosti 😉

sissy27
6. sep 2015

@jarabicka no žiaľ, kvalitná strava je základ... cibuľa, cesnak, med, zázvor, citrón - rôzne kombinácie ... z umelých vitamínov určite žiadnych marťánkov a podobné somariny, ale len obyčajný vitamín C, prípadne nejaký jednoduchý multivitamín... otužovať, športovať...

dominika6
6. sep 2015

@jarabicka
Moje deti tiez zeleninu nejak nevyhladavaju,ale snazim sa im varit aspon lahke a vyvazene jedla...
Dnes som akurat varila polievku cesnacku a cesnakovu natierku...maju to radi od malicka a je to zabijak bacilov..😀...ak uz zacina hrdlo a nadcha,varim im caj s medom a citronom...a zabera im aj Coldrex junior....ala ak u su poriadne chory,lekarovi sa nevyhneme

jarabicka
autor
6. sep 2015

...vo varenej podobe má aj cesnak, aj cibuľu...ty v akej podobe dávaš deťom napr. zázvor, med, citron...čaje?...marťankov nemal akurát tak imunoglukán...

jarabicka
autor
6. sep 2015

@dominika6 cesnakovú polievku a aj nátierku robievam často, to malý zbožňuje, ale zrejme to nestačí ☹...ja dávam aj strepsils junior, ale my sa atb akosi nevyhneme ak to prepukne ☹

lubina
6. sep 2015

@jarabicka ak to mava casto bolo by dobre konzultovat s jeho detskou lekarkou. Nasa mladsia takto byvala casto chora v skolke, zial nevyhli sme sa vyberaniu mandli...ale predtym sme skusali vselico na podporu imunity, aj domace recepty a aj co lekarka predpisala...niektorym detom sa ta imunity vyvija dlhsie...ale ako pisu baby, doma by som skusala hlavne medik s cajom, ak ho boli hrdlo tak kloktat vyvarom z repika lekarskeho a ja som jej davala a aj davam, ak je treba cmulat Vincentku, su to take pastilky z lekarne na ukludnenie zapaleneho hrdla. Je to na prirodnej baze, su bylinkovej chuti alebo pomarancove.

dominika6
6. sep 2015

@jarabicka
Moje deti maju aj vybrate nosne mandle a pomohlo to o 100%

jarabicka
autor
6. sep 2015

...baby my máme tiež nosné mandle vybraté pred dvoma rokmi a aj krčné nám zmenšovali...nemáva od vtedy tak často angíny, ale nádcha a zatekajúce sople áno a potom začne aj hrdlo ☹

mamutka
6. sep 2015

nam alergologicka doporucila pri nastupe do noveho kolektivu toto:
http://www.pilulka24.sk/mucoviral-nosovy-sprej-...
tiez mame prvaka, zatial som to nevyskusala, ale tejto doktorke uz peknych par rokov verim a hodne nam pomohla.
Doporucila nam uz davno hlavne rybi tuk, je super na imunitu a pod. a zaroven pomaha slizniciam pri podobnych problemoch.
a k tomu ciste C-cko

mavema
6. sep 2015

@jarabicka naš Matúško nastupil minulý týžden po prvý krát do školky.bol tam tri dni a v sobotu začal kýchat.spozornela som a potom to už išlo,sopel,bolest hrdla.tak som hned nasadila tinkturu z kapucinky,na bolest hrdla Florsalmin.v chladničke mam zarobenú medicínu-med zazvor citron a tomu dávam.na kašel cibulový sirup a čaj.teraz večer v posteli kašlal,tak som mu dala kalciovy sirup.čakám kedy to od neho chytí dcera.som sa rozhodla,že nebudem na imunitu kupovat žiadne pripravky,aj tak nakoniec ochorejú a potom zas behame furt do lekarne.

jumama
6. sep 2015

Nasa po troch dnoch v skolke dostala asi sarlach. Vikend prehoruckovala, ani papat ani pit, ako ju hrdielko bolelo. A dneska sa uz vysypala, aj jazyk cerveny... takze som si takmer ista, ze je to sarlach. Neviem, ci existuje dieta s tak silnou imunitou, ze ked sa v triede vyskytne sarlach, ze by to nechytilo. Nie je to dnes normalna doba, ze rodicia sa musia ponahlat do prace a daju nedoliecene deti do skol, skolok a to uz ani nehovorim, ze by rodic myslel na seba a vzal si volno, ked je chory on. Priznam sa, uz som z toho sklamana a vycerpana. Cele prazdniny bola doma, zdrava ako repa. Akonahle je v kolektive, stale pochyta vsetky choroby, uz dva roky to takto mame.

mamadana2
22. nov 2015
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

Pri pobyte v kolektíve je prechladnutie na "dennom poriadku" najma teraz. My sme s mojou malou boli doma minulý týždeň :( Uz je vsetko v poriadku ale nakolko je tu opat cas kedy su najma deti chore vytvorila som si doma zasabu - moju pohotovostnu jednotku na toto obdobie. Na bolest hrdla mam pre malu Kalciový sirup (s vanilkovou príchutou). Mala neprotestuje lebo je sladky takze na bolest hrdla odporucam.