Na zápchu u 7 mesačného bábätka nezabral glycerínový čípok

2martinka05
20. dec 2016

Dobry den mamicky. Dufam ze mi poradite. Moja malinka ma uz niekolko dni zapchu. Nekakala uz 5 dni a kedze som jej dala predtym bananik tak je to zrejme stoho.. Skusali sme uz vsetko. Od masazi, cvicenia, viac tekutin.. no proste vsetko. Dnes rano som jej dala aj glycerinovy cipok no nezabral 😢 cipok vykakala a dalej nic.. termin u lekara mam na zajtra rano ale neviete mi este nejako potadit? Uz 3 dni vkuse tlaci a nic.. som z toho zufala 😢

mirkaaa80
20. dec 2016

@2martinka05 no ked anj cipok nezabral....tazko uz nieco poradit, nrviem ci ste skusali teplu vodu dať vypit, sljvkovu stavu....probiotika. od lekara si dajte predpisat duphalac, snad to moze aj take male babo. A vynechat tie bananiky, varenu mrkvu, ryzu,.....Skúste aj mrkvový šťavu alebo marhulovu.

pribinak
20. dec 2016

Musis jej podržať ritku dokopy, aby sa cipok mal cas rozpustiť a ona ho nevytlačila von
Davaj pit viac vodičky

babatkoo
20. dec 2016

EASYLAX klistir pre babatka vyskusaj. Ja davam malemu kazdy druhy den. Cipok tiez nezaberal a casto aj ritku podrazdil ze mu krv tiekla. Kolko krat som musela dat aj dva dni cipok aby nakoniec az 3 den zabral :/

dorijan
20. dec 2016

Mali sme podobne problemy,dlho sme sa trapili.. U nas bol dovod alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.dcera bola kojena, bielkovinu dostavala odomna cez mlieko. Akonahle som ja vysadila vsetko z krav. Mlieka, po tyzdni bola normalna stolica u dcerky.

momoi
20. dec 2016

cuketa alebo tekvica

babatkoo
20. dec 2016

Zalezi kde je problem. Moj syn (18 mesiacov) vypije za den max 250ml vody. Viac do neho nedostanem ani po lyzickach, slamkach, poharikoch ci 10 druhov flasiek co mame. Musela som zaradit do jedalnicka 2x denne polievky aby vypil viac vody popri materskom mlieku co ste má. Preto u nas nezabera: slivka, duphalac, tekvica, jablko, ovsene vlocky, lanove semienka, kysla kapusta. PROSTE NIC. Ja to kako z neho musim kazdy druhy den dostat von klistirom. Kebyze to necham na jeho tele kaka 1x do tyzdna. Treba zisiti kde je problem a ten riesit, medzi tym si pomoct cipkom alebo klistirom. Pozor na mäso zapeka, hrusky tiez. Problem mozu robit aj mliecne vyrobky ci lepok! Treba spravit vegansku dietu babatku a postupne pridavat znovu kravske mlieko, lepok.... ak bude opat zapcha vies z coho je. Alebo navstivte gastro. My sme boli

2martinka05
autor
20. dec 2016

Ďakujem Vám. Skusim nejaku stavicku jej dat. Nikdy problem s kakanim nemala a ked som jej dala bananik tak uz od druheho dna nekakala takze dovod viem. Dufam ze nieco uz zaberie ☹

senta_sofia
20. dec 2016

@2martinka05 uvidis, co ti povie lekarka, ked ides uz zajtra, ale skus si kupit lactulosa biomedica, mozno ti ona predpise duphalac, je to v podstate to iste a to zmakcuje stolicu tiez, ale "zvnutra". Inak ten cipok treba drzat v zadocku, ako ti tu uz niekto vyssie pisal, lebo inak to nezaberie.

eririka
20. dec 2016

@babatkoo ahojky, prosím ťa aký je ten klistír ak by si mohla trošku opísať, je lepší než glyc. čípok, totiž krstniatkovi nie a nie dostať don čipky iba s krikom, plačom, má 9mes. vytlačí, opať podme šup na druhý, čiže asi je podobný ako čípok ? ide do zadočku ? ďakujem

narayan
20. dec 2016

Urcite uz spominany easylax, nas to bola zachrana...

sense
20. dec 2016

mlieko zarobit do kamilkoveho caju alebo odvar s ovsenych vlociek, vhodna je aj slivkova stava, v najhorsom pripade microclyst , vyhnut sa bananu , mrkve a ryzi

babatkoo
20. dec 2016

@eririka je to takato ampulka vid foto. Namazem kremikom a vytlacim tekutinu (vsetko prirodne nechtik, ...) aj so vzduchom do ritky. Behom 10 minut uz kaka. Ta tekutina obali hovienko takze jednoduchsie vyklzne von. Neviem si ho vynachvalit. Mojmu len ukazem ze mu to idem dat a uz sa nevzpiera ako pri cipku. S tym som bojovala aj ja. Maly chytal hisaky a aj tak ho casto vytlacil von a hovienko nie. Vyskusajte fakt super. 6 ks okolo 8eur a 2 ks okolo 4 eur

babatkoo
20. dec 2016

Zvyknem kupovay easylax cez net z nejakej lekarne vacsinou viac kusov za lepsiu cenu ako v kamennej lekarni.

babatkoo
20. dec 2016

@2martinka05 babany... ryza, banany, hovadzie maso su u nas tabu. Zial aj nas velmi zapekaju. Uz aby z toho vyrastli deturence nase. My sa trapime so zapchou uz presne rok. Rok co papa prikrmy, normalne jedlo. Ked bol iba na mojom mlieku kakal par krat do mna. 😔

orieska325
20. dec 2016

Uvar v deci vody lyzicku lanovych semiacok a daj jej ten vyvar este teply vypit..hnusne to je ale pomaha...u nas len toto zabralo aj teraz ked ma syncek tvrdsiu stolicu toto funguje...

slivka5
20. dec 2016

u nas zabrala odstavena mrkva... mozes skusit, popripade su na to sirupy

simaaprilova
20. dec 2016

Na kazde dieta zabera nieco ine.na nasu neplatila napr.slivkova stava,susene slivky nic slivkove ako inym detom.na moju plati prezrety cierny banan,prezrete kiwi a hurmikaki.mala problemy so zapchami od zavedenia prikrmov a zacala som odznova jak keby zavadzat prikrmy ked uz mala aj ritku krvavu.zase len zelenina,ovocie a ppstupne som pridavala vsetko a s tym som zistila ze napr.mliecne vyrobky jej az tak nepasuju.zje trosku viac syra,alebo aj jogurty dokonca ja som jej robila doma sama biely jogurt z toho bola uplne zapecena☹ ryzu este nejedla,mrkve sa vyhybame.denne mi zje kvantum ovocia vseho druhu ale hlavne uz spominane a do polievok jej vzdy dam lanove semiacka(su dobre hlavne varene lebo vypustaju taky sliz a ten je dobry na creva).snazim sa varit vzdy polievku a nieco na stave.vela pit.ovsene vlocky tak isto na dennom poriadku a na sladke davam pozor uplne.prvykrat jedla cokoladu ked mala rok.aj to minimum.ked teraz som povolila kvoli mikulasovi lebo stary rodicia ju chceli vidiet jest sladke tak zjedla dve kinder cokolady a bol problem na svete:-/ som zvedava kedy sa jej to zlepsi ze nebudem musiet davat az taky pozor na jedlo a ze si moze aj tu jednu sladkost malu denne dopriat lebo je to na nervy ked ju zapecie.trapenie pre tie deti.vela stastia a drzim palce aby sa to len zlepsovalo.

majolenka123
20. dec 2016

Ahojte, my riešime ten istý problém. Máme 22 mesiacov , problémy s kakaním a tvrdou stolicou. Poskúšala som už takmer všetko, no nepomáha nič:(

juriva
20. dec 2016

Kamilkovy caj.vies ako sa vykaka?;)

dokolenab
20. dec 2016

@pribinak Ty si decko, alebo co? Nevies rozpravat normalne?

dokolenab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majolenka123
20. dec 2016

@dokolenab napísala som máme...myslela som tým môjho syna, čo som zabudla zmieniť...takže sa ospravedlňujem...neviem prečo síce ja konkrétne Ti v tejto diskusii prekážam, keď Ty si tu ani len neprispela, jedine že máš nejaký komplex a potrebuješ sa tu realizovať...realizuj sa inde prosím...

eririka
20. dec 2016

@majolenka123 nemusíš sa ospravedlnovať, je to napísané pochopitelne ! a ináč má krásnú slovnú zásobu, takže neni tomu čo dodať 😉

svadba30.maj
20. dec 2016

@2martinka05 skuste vlakninu to nam celkom zabral kupite to v lekarni.abo jablko abo stavu s jablka.

zuska2001
20. dec 2016

ja často do ovocia na olovrant rozmixujem 2 - 3 sušené slivky. u nás efekt zaručený

mily7
20. dec 2016

Baby moja mala dcera mala tiez problem so zapekanim od podania prikrmov. Prva pomoc alebo krajna je EASYLAX .kupite v lekarni streknete do zadocka a pockate. Mala mala zapchu 5-6 dni a po dvoch hodinach kakala celu noc. Inak lanovy olej,semienka ale ano zaklad tekutiny. Malo pila. Tak tekutejsi prikrm a vyvar aj kazdy den. Je to teple mastne je to tekutina a lieci to. A vodu.

majolenka123
21. dec 2016

@2martinka05 ako ste dopadli u lekára?

2martinka05
autor
21. dec 2016

@majolenka123 ďakujem za opytanie. Vravel o tom ze mam dcerke davat viac tekutin.. nemam davat potraviny co zapekaju a predpisal nam easylax. A dnes sa uz mala konecne vykakala 🙂.. prvy krat ked som jej dala ten easylax a potom uz aj bez neho takze jej to pomohlo 🙂

majolenka123
21. dec 2016

@2martinka05 už len otázka, ako často jej ten easylax máš dávať? Každý deň?

2martinka05
autor
21. dec 2016

@majolenka123 doktor povedal ze raz za den je to mam dat. A nie kazdy den. iba vtedy ze velmi dlho babatko nekaka.