Na hnisavé očko náhodne pomohol Nasivin

viktoriam123
23. aug 2024

Na hnisave očko mu nahodne pomohol nasivin, čo sa dava do nosa

Ahojte, pišem pre mamičky čo maju problem s hnisavym okom u babatka. Nas syn mal takmer od narodenia, az po par mesiacoch (mal cca 5 mesiacov) v zime ochorel a dala som mu nasivin do nosa, a preslo to 🙂 som velmi rada, ze sme nesli ku doktorke na cistenie kanalikov.

zuzubb007
23. aug 2024

Fúha ja by som bola zase v strese, že dieťaťu poškodim zrak látkami ktoré nepatria do oka, nemyslím si, že to budú skúšať iné mamicky

andreakukelova
23. aug 2024

Niektoré kvapky sú vhodné do nosa, oka aj ucha (pr.Pamycon, Uniflox), ale Nasivin by som do oka určite nekvapkala...

petronelag
23. aug 2024

@viktoriam123 Do oči len očné kvapky, ja by som toto nikdy neskúšala, oko je citlivejšie ako nos.

ikka204
23. aug 2024

Ja som to pochopila tak, ze nasivin podala do nosa, odpuchla sliznica a prestalo hnisat ocko. Mozno sa mylim.. Mojej pomohla masaz kanalika, uvolnilo sa to tam a doslova z minuty na minutu sa to zlepsilo az preslo uplne.

domka222
23. aug 2024

Ak si ho dávala do oka,tak to nebol vôbec dobrý nápad. Ak do nosa,tak zrejme mal zápal z nádchy

anavixy
23. aug 2024

To akoze naozaj toto? 😃 to hnisave ocko nahodne prejde aj bez liecby, akurat je predpoklad, ze sa to bude vracat, ak ide o bakterialny zapal. Pokial je zahnisane oko v spojitosti s nadchou (co je caste), tak samozrejme po vylieceni nadchy sa nahodne “vylieci” aj oko, opat plati co som pisala vyssie. Pri hnisavom oku nie je nutne hned preplachovat kanaliky, ale dostupnych je viacero kvapiek urcenych do oci a teda nie je nutne cakat na nahodu.
Takze ano, ked je nadcha treba dat nasicin, ked je nadcha a zapalene oko, treba dat nasivin do nosa AJ ocnej kvapky do oci a ked je len zapalene oko, tak nasivin urcite nepomoze.

biglovemom
23. aug 2024

Autorka neobjavila si Ameriku
Problemy s ocami su pri nadche bezna vec.
Prejde nadcha oci budu ok.

nika23t
23. aug 2024

@viktoriam123 pravdepodobne by mu to prešlo aj bez Nasivinu, asi len náhoda. Aj mojej od narodenia slzilo a hnisalo ocko, a tiež približne v polroku prestalo. Dr povedala, ze toľko to približne trvá.
A keď ma človek nádchu, zvyčajne slzia aj oči. Rozumiem tomu tak, ze Nasivin si mu dávala do nosa, vsak?

mikitilik29
23. aug 2024

@petronelag ale ved autorka nikde nepíše že dieťaťu to striekala do oka😃 píše ze mal nádchu a dala mu do nošteka sprej😃

thirstymonk
23. aug 2024

Nasivim nie je nahodou kortikosteroid?

anavixy
23. aug 2024

@thirstymonk ani nahodou 🙂

judit47
23. aug 2024

Nasonex je kortikosteroid @thirstymonk

thirstymonk
23. aug 2024

@judit47 Ahaaaa, glupy som, jasne. Užival som ho kvoli alergii. :D

judit47
23. aug 2024

@thirstymonk presne aj malym detom da dava na alergie a opuchnute sliznice