Mykóza v ústach ročnej dcérky

petka1075
15. máj 2014

ahojte maminy, chcela by som sa s Vami poradiť. Dcérka prekonala 6. detskú chorobu, mala horúčky, fľaky po chrbte a hrudi , všetko zmizlo, len nechuť do jedla ostala. od utorka mi zjedla za cely den mozno 5 lyziciek riedkej polievky inac nic. dnes som si vsimla ze má jazyk celý biely, a male fliacky na dasnach, je dost mozne ze ma candidu v puse. lekara dnes uz nestihame nemate nejaky babsky recept alebo overene lieky na mykozy? zajtra k lekarke urcite s nou pojdem , je velmi placliva, verim tomu ze je hladna ale po prvej lyzicke co jej dam hocico papat place. dakujem za rady

ushuaia
15. máj 2014

@petka1075 Nystatin sirup- pre deti, len neviem ci sa na sk da kupit bez receptu...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
raona
15. máj 2014

nizoral tablet /rozpustit v lyzicke vody a vytierat usta, nam to zabralo pomerne rýchlo/, len tiez neviem ci su na recept alebo nie.. ale urcite ak zajdes do lekarne a povies o probleme ti nieco odporucia.......

daol
15. máj 2014

@petka1075 dávaj jej aspň piť aby ste neskončili na infúziach ako naš malý sused bol tam týždeň lebo odmietal jesť

meusicka
15. máj 2014

ahoj, urcite mas doma sodu bikarbonu, roszpust v prevarenej vode a potom jej preutieraj pusinku aj jazyk. bud vreckovkou alebo namoc plienku. zrejme mate soor, aj my sme mali. neviem ci este kojis, ak hej, treba si tou vodickou poutietrat aj bradavky. a skus tym utierat co najcastejsie. urcite sa vam polepsi 😉

petka1075
autor
15. máj 2014

dakujem Vam za rady, urcite vyskusame 🙂

jarabica123
16. máj 2014

My sme ju mali pred nedavnom, boli sme chori, vsimla som si to po douzivani ATB, odporucili nam vyhybat sa hlavne cukru, kyslym jedlam, a bielemu pecivu. mpozem povedat, ze toto dodrzujeme uz treti tyzden a vsetko je tak ako ma byt🙂) Chlebik robim doma zo spladovej muky, je vyborny, namiesto cukru davame javorovy sirup, a nepapat hlavne pomarance a mandarinky, A na odkyslenieje super kazdy den dat postruhany surovy zemiak, mala mi to nechce, tak jej vystavim polku jablcka a polku zemiaku a vtedy to vypije🙂 A este sme obmedzili aj kravske mliecko, davame nahrady, makove, orechove. My sme maly mykozu aj v susurke:( drzim palce, nech ste rychlo fit