Môžu z tohto byť kiahne?

littleloves
22. júl 2023

Mamicky chcem sa opýtať, aké máte skusenosti. Dcérka bola ešte koncom júna v skolke (konkrétne 30.6.) s deťmi, ktoré následne dostali kiahne. Postupne teraz v júli sa všetky ostatne deti vysypali. Dcérka na 20. den (v stredu večer) dostala horúčky..najprv 38,6..postupne celu noc a cely štvrtok mala horúčky až do 40,5..ťažko sa zrážali, max do 39..v piatok rana sa už zobudila bez horúčky. Teplota je do dnes zvýšená, na tých 37,4..vo štvrtok počas horúčok sa jej objavil jeden fliacik, v piatok další za uškom..dnes je sobota a tie fliaciky, čo mala sa akurát zväčšili, no nie sú vystúpené ako štípance napríklad..od dnes rana sa jej po telíčku tvoria fliaciky, ale nijako nemenia vzhľad..žiadna tekutina v nich nie je, ani nevystupujú nad pokožku..môžu z tohto byt ešte kiahne? Taktiež ocka ju štípu, ako keby zapálene.. v piatok sme boli u lekárky, nakoľko nám kázala sa prísť ukázať, no vravela, že ta bodka za uškom nie je typická kiahnova.. plus videla, že dcérka ma jemne zapalene hrdielko..mne sa tie fliaciky nezdajú, každý, koho poznám, tak mal najprv ako keby štípance a tie sa naliali tekutinou pri kiahnach..toto sú fotky zo včera ráno..

littleloves
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
22. júl 2023

@littleloves prosím ta to foto s bruškom a prsíčkami daj prec 🙈 myslím to v dobrom

littleloves
autor
22. júl 2023

A toto je dnešok

petrahl
22. júl 2023

Ano, toto sú kiahne

gionella
22. júl 2023

Kiahne, presne takto pomaly to u nás začínalo a skončilo to stovkami pľuzgierov. Skore uzdravenie

nikpa
22. júl 2023

@littleloves áno, určite su to kiahne.

slavomira236
22. júl 2023

@littleloves kiahne

81anina
22. júl 2023

Aj moj mal take fliaciky az neskor sa naliali ale velmi malo moja neter zase mala riadne naliate pupaky

littleloves
autor
22. júl 2023

@gionella prosím Vás a po akom čase sa začali meniť na vodnate? Lebo ona to ma cely deň takto, bezo zmeny.. akurát čo, tak po malom množstve pribúdajú..

littleloves
autor
22. júl 2023

Ďakujem vam za odpovede 🙏 myslela som, že kiahne aj na začiatku ako sa budu plniť, tak budu viac vystúpené a budu sa rýchlo meniť..resp.že pri teplote sa zároveň začne aj vysypavat..🤷‍♀️

slavomira236
22. júl 2023

@littleloves druhy den

slavomira236
22. júl 2023

@littleloves treti den rano uz ponalievane

slavomira236
22. júl 2023

@littleloves a stvrty den

kristina2412
22. júl 2023

Moja to mala takto , mala len 12 ks ,pribúdali len veľmi pomaly, z toho tri v ústach ,dve v hlave a ostatné po tele. Jediné čo mala, boli horúčky, a týždeň predtým bola veľmi unavená, spavá, nechutilo jej jesť.

littleloves
autor
23. júl 2023

@kristina2412 ďakujem. Ale mala to tiež len ako fľaky? Alebo to malo tie klasické kiahnove stadia že naplnené a tak chrastička? Dcérka totižto ani dnes nič take nemá..sú to stále len fľaky, pribudlo zopár flakov na chodidle a dnes ma aj na tvári..

littleloves
autor
23. júl 2023

Takto to vyzerá dnes, pribudli na tvári a malo čo na chodidle..aj tie zo včera sú stále len fľaky, preto mám pochybnosti, či sú to kiahne…samozrejme zajtra volám lekárke a pravdepodobne pôjdem s dcérou, nech jej urobí vytery a odbery..

kristina2412
23. júl 2023

@littleloves tie fľaky sa neskôr naliali.